Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: OM-D na mrozie

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    może odkurzę temat.
    Mam ostatnimi czasy problem z moim OMD EM-5 + 12-40 w niskich temperaturach (poniżej 0-5 st.).
    Po włączeniu pojawia się jedynie czarny ekran (podświetlony) bez żadnych napisów, znaczków itp. I nic nie działa.
    Nie jest to kwestia baterii - po odpowiednim schłodzeniu samej baterii olek działa jak trzeba.
    Wcześniej wielokrotnie robiłem zdjęcia na srogim mrozie i nie było problemów.
    W zeszły roku jednak zarówno korpus jak i obiektyw spotkały naprawy (wymiana migawki i fizyczne uszkodzenia obiektywu) i po nich w czasie ostatniej zimy pojawiły się powyższe problemy.
    Jako, że niedługo wybieram się na daleką północ, to przypomniałem sobie o problemie. Planuję wysłać aparat do serwisu, ale może coś jeszcze podpowiecie/poradzicie?
    pozdr
    zoli

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Instrukcję obsługi przeczytałeś? Poza tym temperatura samej baterii to jeszcze nie wszystko. Zimny aparat może potrzebować więcej prądu niż ciepły.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #33
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Przeczytałem wcześniej rzecz jasna.
    Korpus w teorii ma działać od 0 st w górę. U mnie poniżej ok. 5 st. przestaje. Dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić jaka jest temperatura graniczna, ale na pewno powyżej zera. Przez parę lat działał w temperaturach ujemnych bez problemu, a teraz pozostawała mi komórka :/
    W przypadku baterii i jej słabej kondycji w niskiej temperaturze dostaję komunikat "Bateria rozładowana", a nie czarny podświetlony ekran.
    W instrukcji jest wzmianka o gorzej działającym wyświetlaczu w niskiej temperaturze (długi czas włączania, zmienione kolory), ale nie ma nic o objawach jakie ja mam.
    Dlatego też Was o to zapytałem.

  4. #34
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zoli Zobacz posta
    Przeczytałem wcześniej rzecz jasna.
    Korpus w teorii ma działać od 0 st w górę. U mnie poniżej ok. 5 st. przestaje. Dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić jaka jest temperatura graniczna, ale na pewno powyżej zera.
    Według instrukcji E-M5 powinien poprawnie działać w zakresie temperatur od (minus) -10 do +40 °C.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #35
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    wg tej, którą mam zakres pracy aparatu fotograficznego:
    "Temperatura 0-40°C (praca)/-20-60°C (przechowywanie)"
    Natomiast w zasadach bezpieczeństwa dla obiektywu (ale w instrukcji aparatu) jest takie stwierdzenie:
    "Roboczy zakres temperatur to: -10°C-40 °C.Aparatu należy zawsze używać jedynie
    w temperaturach z tego zakresu."

    Tak czy siak problem pojawia się w zakresie dopuszczalnych temperatur.

  6. #36
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Rzeczywiście, moje niedopatrzenie, od - 10 °C ma E-M5 Mark II. Sądziłem, że w uszczelnionych korpusach praca od - 10 °C to standard. Moimi nieuszczelnionymi (G1, G5) nie raz robiłem na mrozie poniżej -10 i nic się nie działo poza mniejszą wydajnością akumulatora.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.06.17 o 22:36
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #37
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jednak bym zaczął od nowego akumulatora, zamiennik majątku nie kosztuje i zawsze się przyda.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #38
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    59
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Mam już parę sztuk, niektóre "świeże" i niestety nie pomagają w zaistniałej sytuacji.
    Póki co będę go odsyłał do serwisu, zobaczymy co powiedzą.

  9. #39
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja na taką wyprawę kupiłbym nowy, pewny sprzęt. Koszt naprawy pewnie przewyższy wartość sprzętu, a rozbieranie aparatu na pewno obniża jego wodoszczelność. No chyba, że jeszcze na gwarancji, co zmienia postać rzeczy.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. Modelka w samej sukience na mrozie, w śniegu.
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21.12.10, 10:33
  2. C4000Z na mrozie
    By qjonik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28.01.04, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.