Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: OM-D na mrozie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robertos102 Zobacz posta
    No ale to korpus uszczelniony i przygotowany na "te" gorsze warunki, oczywiście pomijając upadki
    Nigdy nie pomyślałbym, że uszczelnienia mogą chronić przed mrozem

    Zresztą, sam nie wiem, czy powodem zamroczenia sprzętu był upadek i wstrząs, jaki przeżył aparat, czy jednak to, że na tę okazję zabrałem małego Panaska 12-35, a ten chyba uszczelniony nie jest i może coś tam się do niego dostało z tej ściany śniegu, która spadła z nieba...

  2. #12
    Awatar robertos102
    Dołączył
    Dec 2014
    Mieszka w
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    165
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Chodziło mio wilgotność

  3. #13
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Czy Wasze OM-D dobrze działają na mrozie?
    Mój OM-D 10 sprawuje się dobrze. Czasami trzymam go dłużej na powietrzu niż opisujesz.

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Otóż w miniony weekend po raz pierwszy mogłam pobawić się nowonabytym em-10. Pierwszego dnia po ok. 30 minutach na mrozie (-2) zaczął głupieć i zapisywał puste klatki. Po resetowaniu chwilę było ok, potem sytuacja się powtarzała.
    Jak trafisz taką sytuacje jeszcze raz, upewnij się, że powietrze nie jest wilgotne, zdejmij na chwilę obiektyw i zobacz co się dzieje z kurtyną migawki po wyzwoleniu spustu. Zrób dwie klatki w ten sposób i załóż szybko obiektyw. Ja celuje w dłużej zapadniętą kurtynę, stąd ciemności. A to, razem z wyłączaniem się, kwalifikuje się wg. mnie na serwis.

    Odpowiedź serwisu trochę mnie dziwi. Sformułowanie "delikatny sprzęt elektroniczny" dziwnie brzmi w kontekście współczesnego cyfrowego aparatu fotograficznego. Delikatny z pewnością jest gdy weźmiemy pod uwagę upadek, ale temperaturę powietrza przekraczającą ledwo 0 stopni?

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Nigdy nie pomyślałbym, że uszczelnienia mogą chronić przed mrozem
    Co do mrozów to sobie pomyślałem, że uszczelnienia są pomocne kiedy chodzi o kondensację pary - wydaje mi się, że trudno je wówczas przecenić, poszczególne otwierane w aparacie 'zakamarki' są lepiej izolowane przez co też i wpływ kondensacji pary wodnej z powietrza ma na aparat mniejszy wpływ.
    Więc może nie bez-, ale pośrednio uszczelnienia mogą mieć wpływ na prace w skrajnych warunkach.

    pozdrawiam,

    ---------- Post dodany o 15:42 ---------- Poprzedni post był o 15:42 ----------

    swoją drogą Boot właśnie wrzucił:
    Cytat Zamieszczone przez RSSBot Zobacz posta
    W styczniu tematem comiesięcznego konkursu Olympusa jest mróz. Każdy uczestnik może zgłosić do udziału w konkursie tylko jedno zdjęcie.

    Więcej...
    hmm... zdaje się, że teraz rozumiem, czemu tylko jedno zdjęcie ... ;P

  5. #15
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Uszczelnień bym nie przeceniał. Wilgoć z powietrza i tak bez większego problemu się dostaje do środka. Aparaty są uszczelnione ale nie hermetyczne.
    E-M5 (jak i innych aparatów, które miałem) używałem w temperaturze ok. -25st. i nie było problemu, nawet wylądował w zaspie - otrzepałem tylko za śniegu i do dzisiaj foci . Opisany problem dotyczy więc raczej tylko tego konkretnego egzemplarza.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #16
    | OlyJedi Awatar grisza34
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    tarnobrzeg
    Posty
    1.241
    Siła reputacji
    94
    Moja galeria
    wczoraj przy około -10 bratu w em5 zaczęły się cyrki. aparat się włączał ale po każdej klatce po zapisaniu się wyłączał. myśleliśmy że to wina pogody , a okazało się że bateria (oryginalna ) coś namieszała. mi osobiście em10 na mrozie dobrze się sprawuje nawet przy zasiadkach kilkugodzinnych przy -15. pozdr

  7. #17
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria
    Z ta wilgotnoscia to bez przesady w naszym klimacie.
    Uzywalem mojego zestawu E-PL7+VF-3/ 45/1.8/ OM-D EM-5 Pro-Kit 12-40 2.8/ na Karaibach w ubieglym, poza zaparowniem E-PL7 +45/1.8 dzialal dobrze. Z OM-D EM-5 Pro-Kit 12-40 2.8/ nie bylo zadnego problemu. Wilgotnosc powietrza dochodzila do 70 %.
    Ostatnio edytowane przez waruga ; 18.01.16 o 17:10
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ani z pl5 (mróz -35) ani z m5mk2 (-15) problemów żadnych nie miałem, to samo z xz-2. Wydaje mi się dziwne żeby prz -2 już coś się działo z aparatem. Sprawdziłbym akumulator. W E-3 miałemm taki numer, ze jak załadowałem do gripa baterie paluszki to zdjęcia niby robił, ale na kartę ich nie zapisywał.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Panas g1 przy -17 śmigał aż miło... Przeraża mnie ten postęp Olympusa.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie ma to nic wspólnego z "postępem" Olympusa. Olki też bez problemu działają na mrozie, nawet ten nieuszczelnione. Chyba jest jakiś problem z egzemplarzem bufetowej.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Modelka w samej sukience na mrozie, w śniegu.
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21.12.10, 10:33
  2. C4000Z na mrozie
    By qjonik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28.01.04, 15:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.