Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Który obiektyw lepszy do body OLYMPUS OM-D E-M10 dylemat

  1. #11

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Viruuss te sample co dodałeś to mega jak widokówki żywe nasycone kolory i przede wszystkim bardzo ostre , tylko że dedykowane body panasonic a jak by to wyglądało z olympusem e-m10 podobno stabilzacji z obiektywu olek nie wykorzystuje a te z korpusu jest różnie dzisiaj porównam panasonica 14-140 z moim kitem 14-42 ez czy będzie podobnie albo wręcz tak samo co kilka sprzedawców mnie tak zapewniało choć wygląd panasonica wygrywa nad olympusem czy I czy II ale to moja prywatna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać

  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MarKoz Zobacz posta
    Viruuss te sample co dodałeś to mega jak widokówki żywe nasycone kolory i przede wszystkim bardzo ostre , tylko że dedykowane body panasonic a jak by to wyglądało z olympusem e-m10 podobno stabilzacji z obiektywu olek nie wykorzystuje a te z korpusu jest różnie dzisiaj porównam panasonica 14-140 z moim kitem 14-42 ez czy będzie podobnie albo wręcz tak samo co kilka sprzedawców mnie tak zapewniało choć wygląd panasonica wygrywa nad olympusem czy I czy II ale to moja prywatna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać
    w em-10 matryca jest chyba lepsza niż ta w GX7 ? stabilizacją bym się nie przejmował, masz na obiektywie ON/OFF to samo w body, więc zawsze możesz wybrać którą chcesz mieć włączoną
    em10 ma stabilizację 3 osiową ( ?) są zdania, ze ta w szkle jest wydajniejsza ?
    https://www.ephotozine.com/article/o...s-review-26471
    wcześniej podałem test do panasa
    mając szkło 14-140/150 zyskujesz na ogniskowej i moim zdaniem nic nie tracisz na jakości zdjęć, jest to szkło bardziej uniwersalne, niestety nie może być szkłem jedynym, ale to tylko moje zdanie, pewnie Inni mają inne
    jeżeli ja miał bym doradzać to zmień 14-42 na panasa 14-140v2 ( jaśniejszy)- będziesz zadowolony, jeżeli znajdziesz mZD14-150 w niższej cenie niż panas to kup ten tańszy
    jest to mój podstawowy obiektyw na wszelkiego rodzaju wycieczki, jako uzupełnienie mam panasa 20 i ZD9-18+ chiński adapter, wszystko mieści się w małej torbie której ciężar nie urywa ramienia
    dokładam przykładowe zdjęcie z panasa 20, moim zdaniem szkło obowiazkowe
    ps.
    jeżeli chodzi o obróbkę zdjęć jestem totalnym lajkonikiem, jedyne co robię to crop i wyostrzenie standardowe w IrfanView
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chevrolet_apache.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	325,0 KB
ID:	165190  
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 11.01.16 o 19:59
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    potestuję dzisiaj tego panasonica na różne sposoby rezultaty umieszcze na forum co do panasonica 20mm super sprawa czytałem o nim i sample też rewelka ja do swojego olka używam 45mm i 14-42ez i konwerter reynox DCR-250 stosowałem go na kicie a teraz chciałbym na 14-140mm

  4. #14
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MarKoz Zobacz posta
    potestuję dzisiaj tego panasonica na różne sposoby rezultaty umieszcze na forum co do panasonica 20mm super sprawa czytałem o nim i sample też rewelka ja do swojego olka używam 45mm i 14-42ez i konwerter reynox DCR-250 stosowałem go na kicie a teraz chciałbym na 14-140mm
    masz w domu panasa 14-140 ? nad czym sie zastanawiasz ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #15
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MarKoz Zobacz posta
    ... i przede wszystkim bardzo ostre ....
    zamieszczane tu zdjęcia są pomniejszane i wyostrzane, jeśli foty nie spartolisz to zdjęcia muszą być ostre z każdego obiektywu, który nie będzie zepsuty.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    zamieszczane tu zdjęcia są pomniejszane i wyostrzane, jeśli foty nie spartolisz to zdjęcia muszą być ostre z każdego obiektywu, który nie będzie zepsuty.
    rozumiem, że wszystkie obiektywy są sobie równe pod względem ostrości ? czyli mZD14-42 jest równie ostry jak Panas 20, czy mZD45 ? kwestia "dobrego, ostrego" zdjęcia to tylko umiejętności bez względu na sprzęt ?
    zdjęcia są pomniejszane z powodu umieszczania w necie, lekko wyostrzone z powodu pomniejszenia i to wszystko, nikt nad tymi zdjęciami nie katował godzin w PS czy jakimś innym sofcie, dlatego o tym napisałem
    nie wszyscy maja umiejętności ( piszę o sobie) i czas na "ekstremalna" obróbkę, podałem tylko przykład
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 11.01.16 o 20:41
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    rozumiem, że wszystkie obiektywy są sobie równe pod względem ostrości ? czyli mZD14-42 jest równie ostry jak Panas 20, czy mZD45 ? kwestia "dobrego, ostrego" zdjęcia to tylko umiejętności bez względu na sprzęt ?
    zdjęcia są pomniejszane z powodu umieszczania w necie, lekko wyostrzone z powodu pomniejszenia i to wszystko, nikt nad tymi zdjęciami nie katował godzin w PS czy jakimś innym sofcie, dlatego o tym napisałem
    nie wszyscy maja umiejętności ( piszę o sobie) i czas na "ekstremalna" obróbkę, podałem tylko przykład
    przy takim stopniu pomniejszenia i wyostrzeniu gdzie rozdzielczość maleje kilkukrotnie to będą zbliżone (zdjęcia, nie obiektywy), co innego jak będą kropowane, w pełnej rozdzielczości czy też tylko trochę pomniejszone.

    ---------- Post dodany o 19:54 ---------- Poprzedni post był o 19:47 ----------

    Porówywanie ostrości obiektywów na podstawie kilkukrotnie pomniejszonych i wyostrzonych fotek jest bez sensu!

    Ostatnio edytowane przez alnico ; 11.01.16 o 20:49
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  8. #18
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    przy takim stopniu pomniejszenia i wyostrzeniu gdzie rozdzielczość maleje kilkukrotnie to będą zbliżone (zdjęcia, nie obiektywy), co innego jak będą kropowane, w pełnej rozdzielczości czy też tylko trochę pomniejszone.

    ---------- Post dodany o 19:54 ---------- Poprzedni post był o 19:47 ----------

    Porówywanie ostrości obiektywów na podstawie kilkukrotnie pomniejszonych i wyostrzonych fotek jest bez sensu!

    ok
    link do foty kaczki prosto z aparatu ( GX7+panas 14-140)
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/9a4ecd5cc2de40d7
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #19
    | OlyJedi Awatar doomin
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    41
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Zamierzam kupić któryś z tych obiektywów. Panasonica widziałem na żywo i mam pytanie czy Olympus / seria II / wielkością jest podobny ?

  10. #20
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez doomin Zobacz posta
    Zamierzam kupić któryś z tych obiektywów. Panasonica widziałem na żywo i mam pytanie czy Olympus / seria II / wielkością jest podobny ?
    podobno Olympus to 83 mm długości - http://www.swiatobrazu.pl/olympus-mz...omu-31925.html
    Panas to 75 mm - https://www.ephotozine.com/article/p...s-review-22632
    olympus jest " grubszy" niż panasonic
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. olympus SP 610UZ vs Fuji FinePix S2950 który lepszy?
    By Darkstom in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.05.11, 12:51
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12.06.08, 23:09
  3. Który lepszy
    By krzysiek1902 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7.10.07, 08:32
  4. Który Lepszy
    By czepard in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.11.03, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.