Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 130

Wątek: Jaki bezlusterkowiec do 2600zł ?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez butterfly Zobacz posta
    Jak w temacie planuje zakup bezlusterkowca do 2600zł i zastanawiam się głównie nad 4 modelami : panasonic gx7, sony a6000, olympus om-d e-m10 lub olympus om-d e-m5 aczkolwiek jestem otwarta także na inne propozycje. Niezbyt znam się na fotografii więc nie mam pojęcia na jakie parametry powinnam zwrócić uwagę.
    Co do wymagań to zdecydowanie musi posiadać wizjer. Aparat miałby służyć głównie do robienia zdjęć podczas wycieczek. Zależy mi na dobrych zdjęciach w nocy oraz przy kiepskim oświetleniu. Przyzwoita jakość wideo także byłaby mile widziana(jednak nie jest dla mnie najważniejsze).
    Jakie szkła chcesz dokupić?

    Jeśli tylko kit to wybrałbym Sony A6000 + 16-50. Jest zauważalnie szerszy niż kity Panasonica i Olympusa. Ma też troszkę lepszą matrycę co przy ciemnych kitach da mu minimalną przewagę.

    Z minusów A6000 to brak poziomicy - ja się do jej obecności przyzwyczaiłem i ciężko byłoby mi zrezygnować z tego bajeru

    Jeśli chcesz rozbudowywać system o kolejne szkła to Olympus E-M10 będzie chyba najlepszym wyborem.

    Dużo lepszy wybór szkieł w znośnych cenach i dobrej jakości, do tego wbudowana w korpus stabilizacja jest sporo lepsza od tej z GX7.

    Ewentualnie rozważ E-M5 jeśli gdzieś upolujesz. Względem E-M10 na plus jeszcze lepsza stabilizacja, uszczelnienia. Minus to brak wbudowanej lampy i trochę gorszy procesor i oprogramowanie
    Zapraszam do albumu i galerii

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    tu się chyba kolega hades nieco rozpędził. Ostatnią nierozszerzoną czułością ISO jest w E-M10 wartość ISO5000. ISO3200 jest jeszcze akceptowalne pod względem szumu, ale kolory i dynamika siada strasznie. ISO5000 czy 6400 to już dla mnie maks.[/COLOR]
    Kolega się nie rozpędził, kolega używa ISO z rozwagą i potrafi sobie je zaadaptować. Słabe światło, o czym wspomniałem, wymaga doświadczenia. ISO 25600 jest dostępne? Jest. Wspomniałem, że nie należy oczekiwać tych samych efektów co za dnia. W opisy akceptowalnych czułości nawet się nie zagłębiam. Tu jest ważna opinia ogólna. Słabe światło to warunki szczególne przez większość wyjazdów. Chyba że jesteśmy członkiem wyprawy na Spitsberenie, albo uwielbiamy nocne zdjęcia nieba.

    Duża czułość ISO nie jest do kręcenia rekordów ciemności, bo to sprzeczne z fotografią (malowanie światłem). Służy do zapewnienia sobie dobrego czasu naświetlania przy bardzo przyzwoitym świetle, kiedy jesteśmy w ruchu lub coś nam bardzo szybko przemyka w obiektywie. Jeśli widzimy, że ISO 25600 będzie miało zastosowanie, to jest ono do uruchomienia w E-M10. Reszta zależy od fotografa.

  3. #13

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Możliwe, że kiedyś rozbuduje zestaw, ale narazie po prostu środki finansowe mi na to nie pozwalają.

    ---------- Post dodany o 14:01 ---------- Poprzedni post był o 13:57 ----------

    Po waszych wypowiedziach skłaniam się w kierunku Olympusa E-M10, ale ciężko mi tak do końca zdecydować. A mając do wyboru E-M10 i E-M5, który bardziej polecacie ?

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja miałem oba i sprzedałem E-M10, a zostawiłem E-M5. Jeżeli używka wchodzi w grę, to za E-M5 dasz maks. 1200 zł w dobrym stanie (E-M10 -1400). E-M5 ma uszczelnienia i możliwość podłączenia gripu, oraz wydajniejszą stablilizację, E-M10 ma WiFi i wbudowaną lampę błyskową. Jeżeli aparat ma dużo podróżować, to E-M5 jest moim zdaniem solidniejszy.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez butterfly Zobacz posta
    A mając do wyboru E-M10 i E-M5, który bardziej polecacie ?
    Stałem przed tym wyborem i wygrał E-M10. Uszczelnienia (E-M5) nie były dla mnie najistotniejsze. Stwierdziłem, że 3-osiowa stabilizacja mi wystarczy (E-M5 na 5-osiową). Poza tym E-M10 jest zgrabniejszy, ma Wi-Fi (już kilka razy mi się przydało) i funkcję Timelapse.
    The question is, who cares?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Wybrałbym OMD M10 II ma focus peaking, stabilizację 5 os. i lepszy wizjer.
    Pokażcie mi OMD M5 za 1200 pln ? Chyba jako pierwsza rata

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Wybrałbym OMD M10 II ma focus peaking, stabilizację 5 os. i lepszy wizjer.
    Pokażcie mi OMD M5 za 1200 pln ? Chyba jako pierwsza rata
    Pierwszy E-M10 też ma focus peaking. Ale przy szkłach systemowych można się bez tej funkcji obyć. Za różnicę w cenie pomiędzy I i II można mieć dodatkowy obiektyw 40-150.

    E-M5 za 1200zł to rozumiem że chodziło o używany.
    Zapraszam do albumu i galerii

  8. #18
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Pierwszy E-M10 też ma focus peaking. Ale przy szkłach systemowych można się bez tej funkcji obyć. Za różnicę w cenie pomiędzy I i II można mieć dodatkowy obiektyw 40-150.

    E-M5 za 1200zł to rozumiem że chodziło o używany.
    Czy za 300 pln można kupić micro 40-150 to nie wiem. Uważam że lepiej mieć wypasioną stabilizację na dzień dobry, obiektyw zawsze można dokupić.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Nawet w treści posta jest

    Jeżeli używka wchodzi w grę, to za E-M5 dasz
    swoją drogą z ciekawości zerknąłem na gigantyczny polski serwis aukcyjny i jest jakieś E-M5 z 12-50 za ok. 1800zł. Na portalu zwanym kiedyś tablicą body z gripem jest za 1500zł, więc pewnie się z biedą te 1200 gdzieś znaleźć da.

    ---------- Post dodany o 14:40 ---------- Poprzedni post był o 14:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Czy za 300 pln można kupić micro 40-150 to nie wiem. Uważam że lepiej mieć wypasioną stabilizację na dzień dobry, obiektyw zawsze można dokupić.
    Mniej więcej za tyle. Kolega MAF i ja jesteśmy tego żywym dowodem
    The question is, who cares?

  10. #20
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Ceny bezlusterkowców z wizjerem odlatują, gdybym miał 2600 ciężko zastanawiałbym się nad lusterkowcem Penaxem KS2: uszczelniony, kompaktowych wymiarów, dobra stabilizacja i matryca, obiektyw uszczelniony przyzwoity. Koszt 2400 . Poszaleć z używkami ( obiektywy) można że hej

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec
    By stpman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 28.03.18, 19:40
  2. Jaki bezlusterkowiec do 5 000 zł
    By Hom_er in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 21:53
  3. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.