Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Obiektyw ZD 9-18 mm do micro 4/3

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2015
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektyw ZD 9-18 mm do micro 4/3

    Znalazłem troszkę niewystarczajacych zrodel by utwierdzic się w zakupie obiektywu 9-18mm z systemu 4/3 do micro 4/3 i zamocowanie go za pomocą adaptera do omd em 5. Stąd też moje pytanie jak pod wzgledem pracy AF? Ponoć optycznie jest lepiej niż w tym samym obiektywie zrobionym do micro 4/3 prawda? Bardzo mało jest dostępnych uzywanych tych obiektywów pod micro dlatego bardzo poważnie rozwarzam opcje zakupu obiektywu z systemu 4/3. Czy ktoś mógłby coś doradzić i pomoc przy wyborze? Byłbym bardzo wdzięczny
    Mam nadzieję ze wątek umieściłem w odpowiednim miejscu.

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Działa nieźle i jest większy zdecydowanie od mZD 9-18. Używałem i byłem zadowolony.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    9-18 bez względu czy do mikro, czy do dużego, będziesz używał do krajobrazu, architektury, wnętrz. Te obiekty nie uciekają
    Kupuj, mam i bardzo sobie chwalę. AF jak wiadomo wolniejszy, ale celny - 100% trafień.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Używam tego szkła z E-M10. E-M5 i E-M10 ustawiają AF ze szkłami 4/3 po tzw. "kontraście". Czyli aparat na podstawie tego co widzi matryca ustawia ostrość. Dopiero E-M1 ma czujniki fazowe, czyli takie jakie były w aparatach 4/3. Z tym ostatnim obiektywy 4/3 ogólnie pracują pewniej i szybciej niż bez fazy. Obiektywy 4/3 nie były przewidziane do pracy z mikro 4/3.

    Jak rzeczywiście działa AF ze ZD 9-18? Trafia, ale trochę to zajmuje czasu. Ok. 0.5 do 1 sekundy. Trzeba uważać bo zanim trafi, robiąc z ręki, aparat może zmienić punkt celowania. Jeśli ustawiliśmy stały punkt AF to ustawia go przez całe przytrzymanie półspustu. Jeśli wybraliśmy go palcem z ekranu to może zachować się na dwa sposoby:
    1. Przy wybieraniu wyłącznie punktu celowania trzeba przytrzymać ten punkt tak długo aż nie ustawi się ostrość.
    2. Przy wybieraniu punktu AF wraz z wykonaniem po nim zdjęcia, wystarczy ten punkt wskazać, a reszta potoczy się już sama.
    Trzeba wybierać raczej kontrastowe miejsca. Czasami zdarza rozjechać ostrość celując na jednolite powierzchnie lub w kompletną ciemność. Jeśli nie mamy nic dynamicznego do fotografowania warto podpisać pod jeden z guzików funkcyjnych powiększenie wybranego obszaru ekranu. Wówczas już na MF wybierzemy sobie pierścieniem ostrość. W przypadku nowszych aparatów wyposażonych w focus peaking zobaczymy w wizjerze podgląd ostrości z zaznaczonymi na biało (lub czarno - zależności od ustawień indywidualnych) punktami. ZD 9-18 nie ma tarczy z podziałką dla ustawienia na oko dystansu czy hiperfokalnej więc trzeba się wspomóc powiększeniem wybranego pola lub wspomnianą funkcją. Ustawienie hiperfokalnej przyda się do dynamicznych scen koncertowych lub sportów ekstremalnych.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 29.12.15 o 20:04

  5. #5
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    moim zdaniem jedyne akceptowalne szkło 4/3 do m4/3 jeżeli chodzi o AF ( pomijając EM1), używam i jestem zadowolony
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    moim zdaniem jedyne akceptowalne szkło 4/3 do m4/3 jeżeli chodzi o AF ( pomijając EM1), używam i jestem zadowolony
    No jeszcze 70-300. Jest szybsze, dużo szybsze.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    No jeszcze 70-300. Jest szybsze, dużo szybsze.
    tylko po co ta szybsza szybkość do robienia widoczków, bo jeżeli mówimy o dynamicznych scenach to szybsza szybkość jest i tak za wolna
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tylko po co ta szybsza szybkość do robienia widoczków, bo jeżeli mówimy o dynamicznych scenach to szybsza szybkość jest i tak za wolna
    Tego obiektywu akurat (70-300), to do widoczków nie używam. Raczej do pseudo-makro.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.