Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Laptop do PS i LR

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Laptop do PS i LR

    Witam
    Jestem przed wyborem Lapka na którym będę obrabiał zdjęcia w PS i LR do tej pory Zdjęcia obrabiałem na HP DV7. Niestety matryca tego lapka nie nadaje się głownie ze względu na katy i odwzorowanie barw.
    Przejrzałem internet ale już mam mętlik w głowie. Proponowane są Apple MAcBooki Pro, Asus Zen Book, Del xps15, Acer NItro, oraz Surface 4PRO. Przyznaje że ten ostatni wzbudził moje zainteresowanie ze względu na świetna matrycę i obsługę piórem, niestety trochę mały ekran. Komputer staram się również wybrać pod względem pokrycie przestrzeni barwowej, jednak nie wszyscy producenci udostępniają te dane
    Nie wchodzi w grę sprzęt stacjonarny.Zaznaczę jeszcze że tygodniowo obrabiam kilka kilkanaście zdjęć. Może ktoś z szanownych forumowiczów w oparciu o swoje doświadczenia nakieruje mnie na właściwą drogę.
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej56 Zobacz posta
    Witam
    Jestem przed wyborem Lapka na którym będę obrabiał zdjęcia w PS i LR do tej pory Zdjęcia obrabiałem na HP DV7. Niestety matryca tego lapka nie nadaje się głownie ze względu na katy i odwzorowanie barw.
    Przejrzałem internet ale już mam mętlik w głowie. Proponowane są Apple MAcBooki Pro, Asus Zen Book, Del xps15, Acer NItro, oraz Surface 4PRO. Przyznaje że ten ostatni wzbudził moje zainteresowanie ze względu na świetna matrycę i obsługę piórem, niestety trochę mały ekran. Komputer staram się również wybrać pod względem pokrycie przestrzeni barwowej, jednak nie wszyscy producenci udostępniają te dane
    Nie wchodzi w grę sprzęt stacjonarny.Zaznaczę jeszcze że tygodniowo obrabiam kilka kilkanaście zdjęć. Może ktoś z szanownych forumowiczów w oparciu o swoje doświadczenia nakieruje mnie na właściwą drogę.
    Budżet?

    W miarę ekonomicznie można się zainteresować laptopami dla graczy. Przy czym to i tak kwota około 4000zł. W tej cenie dostaje się czterordzeniowy procesor i7, 8-16GB RAM, matową matrycę IPS 15.6'' Full HD.

    Nie wiem jak z pokryciem przestrzeni barwnej, tutaj może być mina. Kąty powinny być na IPS w porządku.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Jesłi chodzi o budżet to nie biorę tylko pod uwagę stacji roboczych za 12-15 tys złotych. A tak poważnie to do około 7tyś
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej56 Zobacz posta
    Jesłi chodzi o budżet to nie biorę tylko pod uwagę stacji roboczych za 12-15 tys złotych. A tak poważnie to do około 7tyś
    No to masz prawie 2x tyle do wydania co ja

    Względem MacBooka Pro to wystarczy Ci na model 13'', problem w tym że tam są co najwyżej dwurdzeniowe procesory, a dla mnie to mało. W tej chwili mam Lenovo T420 z i5-2520M + 8GB RAM + SSD i czasami brakuje trochę wydajności przy obróbce.

    Może coś takiego: http://www.notebookcheck.net/Dell-XP....156462.0.html

    Tylko że trochę budżet przekracza.
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Szukam Lapka głownie pod katem jakosci matrycy i znalazlem Asusa G752 oraz Acera Predator ktory pokrywa 100% sRGB do tego ma matryce 17' matowa i UHD,
    Ale moze ktos ma lepsze propozycje. Bawilem sie tez Surface 4 Pro ktory wywarl na mnie dosc duze wrazenie ze wzgledu na jakosc ekranu i doskonale piorko ktory sie wspaniale go obsluguje
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

Podobne wątki

  1. laptop - kupno
    By bahtek83 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18.10.15, 11:42
  2. laptop
    By bogdi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2.02.14, 06:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.