Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139

Wątek: DxO vs LR vs Photivo

  1. #21
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Żeby nie było, że uczepiłem się jednego suwaka to porównałem sekcję Detail w obu programach, czyli usuwanie szumu i wyostrzenie na przykładzie RAW-a z OMD-EM5 ISO 6400.
    Pobrany z strony Depreview.

    Cały kadr pomniejszony W PSE:Załącznik 163659

    Crop 1:1 z LR suwaki usuwania szumu dla luminancji i koloru ustawione na 0:Załącznik 163660

    Teraz porównanie. Starałem się tak manipulować suwakami w obydwu programach aby uzyskać możliwie najlepszy efekt. Usunięcie szumu z zachowaniem detalu.
    Tak mi to wyszło:

    z LR 4 (crop 1:1): Załącznik 163661

    z DxO 10: Załącznik 163662 (dla porównania trzeba powiększać do 100% wielkości zdjęcia)

    Programu PSE użyłem do uzyskania cropa 1:1. Z obydwu programów (LR i DxO) wyeksportowałem tif-a 16-bitowego. I z takiego pliku w PSE był uzyskany wycinek 1:1 zapisany do jpg z możliwie małą kompresją.

    Wnioski, spostrzeżenia (bądż co bądź subiektywne) takie by u mnie były. Z jednolitymi powierzchniami i usuwaniem z nich szumu lepiej radzi sobie DxO 10. Efekt przyjemniejszy dla oka. Jeśli chodzi o szczegółowość detal (karty do gry) jakoś bardziej mi odpowiada to z LR, pomimo, że z DxO jakby ostrzejsze...W LR już bardziej ostrości nie chciałem zwiększać bo to wpływa także na szum.

    Ogólnie powiedziałbym remis, tym bardziej, że to mały wycinek i po zmniejszeniu zdjęcia różnice będą pewnie niezauważalne.

    PS.
    Małą poprawkę trzeba wziąć, że porównana jest starsza wersja LR (4.4) do nowego DxO 10. Być może w LR6 jest nieco lepiej z algorytmami odszumiania i wyostrzania.
    LR (ACR) da Ci zawsze wyostrzanie od olka i jego odszumianie z urzędu, tak ma to zaszyte. Po powyłączaniu tego w aparacie w DxO decydujesz o ich mocy sam.
    I to jest ta podstawowa różnica między tymi wywoływarkami...
    Nie sądzę, by do plików wejściowych ktoś sie bawił w zmianę ustawień aparatu.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 13.12.15 o 22:46
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    LR (ACR) da Ci zawsze wyostrzanie od olka i jego odszumianie z urzędu, tak ma to zaszyte.
    Mylisz się co do tego.
    LR (ACR) bez względu z jakiego aparatu pochodzi RAW ma tak samo domyślnie ustawione suwaki dla odszumiania i wyostrzania. Odszumianie luminancji jest na zero, szumu kolorowego na wartość 25.
    Z wyzerowanymi suwakami zdjęcie wygląda jak foto nr 2 post#20. W DxO jak się zjedzie suwakami na 0 jest podobnie, żeby nie powiedzieć tak samo. Z "urzędu" to ma zaszyte OV3 i nawet z wyłączonym odszumianiem będzie mniejszy szum niż w LR.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    LR (ACR) bez względu z jakiego aparatu pochodzi RAW ma tak samo domyślnie ustawione suwaki dla odszumiania i wyostrzania.
    Ustawione ma tak samo, ale nie wszędzie dane ustawienie suwaków oznacza to samo.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ustawione ma tak samo, ale nie wszędzie dane ustawienie suwaków oznacza to samo.
    Sugerujesz, że jak wyzeruje suwaki odszumiania, wyostrzania w LR i DxO i obrazek (ten sam RAW na iso 6400) w skali 1:1 wygląda w obu programach tak samo to w DxO wygląda "właściwie", a w LR nie? Gdyż cytuję: "LR (ACR) da Ci zawsze wyostrzanie od olka i jego odszumianie z urzędu, tak ma to zaszyte". No bez przesady...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14.12.15 o 00:25
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Sugerujesz, że jak wyzeruje suwaki odszumiania, wyostrzania w LR i DxO i obrazek (ten sam RAW na iso 6400) w skali 1:1 wygląda w obu programach tak samo to w DxO wygląda "właściwie", a w LR nie? Gdyż cytuję: "LR (ACR) da Ci zawsze wyostrzanie od olka i jego odszumianie z urzędu, tak ma to zaszyte". No bez przesady...
    Weż rawa z aparatu z możliwie wyzerowanymi parametrami przed zrobieniem zdjęcia, może zobaczysz różnicę...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 14.12.15 o 02:12 Powód: literówka
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    I znów całkowicie niepotrzebne przepychanki Chodzi o to w jakim programie przy wyzerowanych suwakach będzie większy szum?, czy raczej o to, jaki efekt można uzyskać z RAW-a (tego samego RAW-a) na wysokim iso z obydwu programów.
    Czy może chodzi o to że LR ma "łatwiej" bo ma coś dane z "urzędu", a DxO nie ma nic dane
    Przecież w podsumowaniu przyznałem remis, nawet niech będzie z lekką przewagą dla DxO za świetne usuwanie szumu z jednolitych powierzchni na zdjęciu.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #27
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    I znów całkowicie niepotrzebne przepychanki Chodzi o to w jakim programie przy wyzerowanych suwakach będzie większy szum?, czy raczej o to, jaki efekt można uzyskać z RAW-a (tego samego RAW-a) na wysokim iso z obydwu programów.
    Czy może chodzi o to że LR ma "łatwiej" bo ma coś dane z "urzędu", a DxO nie ma nic dane
    Przecież w podsumowaniu przyznałem remis, nawet niech będzie z lekką przewagą dla DxO za świetne usuwanie szumu z jednolitych powierzchni na zdjęciu.
    Niestety nie zrozumiałeś. Ale nic to. Kiedyś sie przekonasz.
    Dobrej Nocy.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Sugerujesz, że jak wyzeruje suwaki odszumiania, wyostrzania w LR i DxO i obrazek (ten sam RAW na iso 6400) w skali 1:1 wygląda w obu programach tak samo to w DxO wygląda "właściwie", a w LR nie?
    Sugeruję, że nie każdy obrazek będzie wyglądał tak samo w dwóch różnych wołarkach, nawet jeśli w nich wszystko wyzerujesz. Dowodów na to, że w LR zero wcale nie oznacza zero daleko szukać nie trzeba. Popatrz na przykłsd jak wyglądają szumu z Adobe, a jak z DCRawa.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Sugeruję, że nie każdy obrazek będzie wyglądał tak samo w dwóch różnych wołarkach, nawet jeśli w nich wszystko wyzerujesz. Dowodów na to, że w LR zero wcale nie oznacza zero daleko szukać nie trzeba. Popatrz na przykłsd jak wyglądają szumu z Adobe, a jak z DCRawa.
    Całkowita zgoda. To jest jakby oczywiste i w związku z tym co ? bo nie rozumiem...

    a czy jest możliwe, że obrazek w dwu wywołarkach (LR i DxO) przy wyzerowaniu suwaków odszumiania i wyostrzania będzie wyglądał bardzo podobnie czy wręcz trudny do rozróżnienia (który z której wołarki) ? czy to jest niemożliwe ?

    Może napisz co zrobiłem źle w porównaniu sekcji Detail (lub czego zabrakło). To będzie bardziej pomocne.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14.12.15 o 04:35
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ale ja nie twierdzę, że coś źle zrobiłeś. Doprecyzowałem tylko Twoją wypowiedź.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Photivo - nowy konwerter Raw
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17.02.11, 20:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.