Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Maksymalna wielkość karty CF w E-3

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Maksymalna wielkość karty CF w E-3

    Witam,

    Ostatnio po paru ładnych latach padła mi karta CF - 16gb sandisk extreme pro III więc zamierzam kupić coś nowego. Stąd moje pytanie -

    Czy karta 32gb - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sandis...ra-50mb-s.html nie będzie za nowa do E-3 ?

    Z 16ką było zawsze tak, że pokazywała mi 774 zdjęcia (raw + jpg, największa rozdzielczość, najmniejsza kompresja, 310DPI), a mogłem robić i do 900 - licznik pokazywal 0 a i tak zdjęcia były zapisywane.
    W większości sprzętów elektronicznych w instrukcjach stoi napisane "obsługuje karty do xxxx pojemności", a tu body dość stare, a książeczki od niego nie miałem chyba ani razu w ręku

    Ktoś może ma doświadczenia z kartami o dużych pojemnościach we względnie starym sprzęcie?

    Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Ja by było z E-3 nie wiem, ale z E-620 używam 32 GB SanDisk Extreme CF 60MB/s bez żadnych kłopotów.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Dzieki MaciekMG za odpowiedź a ile Ci zdjęć wskazuje licznik? bo u mnie na 16ce tak jak pisałem wcześniej ponad 700 na liczniku a mogę robić do 900

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pieciek Zobacz posta
    ... a ile Ci zdjęć wskazuje licznik? bo u mnie na 16ce tak jak pisałem wcześniej ponad 700 na liczniku a mogę robić do 900
    Jeszcze istnieje pewna dowcipna przypadłość, która limituje liczbę zdjęć nieadekwatnie do rzeczywiście posiadanego wolnego miejsca na karcie. Winę za to ponosi funkcja Nazwa pliku = Auto. Jeżeli przestawisz nazwę pliku na Resetuj (Kasuj?), to po formacie karty w aparacie, w "cudowny" sposób licznik potrafi pokazać dużo więcej zdjęć możliwych do zapisania.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Używałem CF Pretec 32 GB 233x z E-3.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Jeszcze istnieje pewna dowcipna przypadłość, która limituje liczbę zdjęć nieadekwatnie do rzeczywiście posiadanego wolnego miejsca na karcie. Winę za to ponosi funkcja Nazwa pliku = Auto. Jeżeli przestawisz nazwę pliku na Resetuj (Kasuj?), to po formacie karty w aparacie, w "cudowny" sposób licznik potrafi pokazać dużo więcej zdjęć możliwych do zapisania.
    ale pewnie i tak więcej niż 999 nie pokaże a na 16gb wychodziło mi około 900 fot - teraz zakupiłem tą karte 32 i zobaczymy co z tego będzie może będzie licznik spadał co 3cie zdjęcie

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pieciek Zobacz posta
    [...]a ile Ci zdjęć wskazuje licznik?[...]
    zależnie od rozmiaru i typu pliku, przy zapisie Large Super Fine + RAW mam miejsce na 1314 zdjęć, same RAWy 2175, tylko Large SuperFine 3342 zdjęcia (LSF to 4032x3024 pix), Large Normal to już max rozmiar licznika = 9999 zdjęć, czy wejdzie więcej nie próbowałem.

    Sorry, Pieciek, odpowiadam nie ze swojego komputera, tu zalogowana jest Anka.
    MaciekMG

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Spoko Maciek-Anka Pozdrowienia dla Anki A tak poważnie - przecież E3 ma 3 miejsca na cyfry w liczniku Czyli to by się zgadzało, jak ja mam przy zapisie Large Super Fine + RAW 744 zdjęcia na 16ce, to logiczne jest że przy 32gb będzie to ok 1300 tylko gdzie to widać przecież tam miejsca nie ma

  9. #9
    | OlyJedi Awatar MaciekMG
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    842
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Jeszcze istnieje pewna dowcipna przypadłość, która limituje liczbę zdjęć nieadekwatnie do rzeczywiście posiadanego wolnego miejsca na karcie. Winę za to ponosi funkcja Nazwa pliku = Auto. Jeżeli przestawisz nazwę pliku na Resetuj (Kasuj?), to po formacie karty w aparacie, w "cudowny" sposób licznik potrafi pokazać dużo więcej zdjęć możliwych do zapisania.
    Sprawdziłem to dziś w E-620. Zmian nie było. Licznik pokazuje te same ilości zdjęć możliwych do wykonania, które opisywałem w poście #7.

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    a mi 32gb pokazuje 1400 zdj raw+jpg w najwiekszej rozdzielczości i najmniejszej kompresji, aż dziw ze ten licznik ma 4miejsca

Podobne wątki

  1. C-760 wielkość karty
    By DarekG in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.06.07, 14:55
  2. Wielkość plików w pix
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 2.11.06, 14:38
  3. Wielkość odbitek E1 vs E-300
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31.05.05, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.