Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 234

Wątek: To co mnie porusza - co udaje mi się zatrzymać na fotografi

  1. #1
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria

    To co mnie porusza - co udaje mi się zatrzymać na fotografi

    Witam jeszcze raz szanownych forumowiczów. W niniejszym wątku postaram się podzielić z Wami tym co uchwyciłem moim okiem i uwieczniłem aparatem również tym z telefonu .
    Na początek wspomnienie wakacji.

    Załącznik 161229Załącznik 161230Załącznik 161231Załącznik 161232
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Witaj,
    wakacyjne zdjęcia miłe dla oka. Mnie najbardziej podoba się 3. Na podstawie tej wrzutki odnoszę wrażenie, ze masz tendencje do umieszczania tematu zdjęcia w centrum kadru. Też tak robiłem na początku. Dużo ciekawsze efekty daje umieszczanie głównego motywu w "tzw mocnym punkcie" Można o tym poczytać np tu> http://www.fotografuj.pl/Article/ABC...pozycja/id/172 .Powodzenia!
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Witaj,
    wakacyjne zdjęcia miłe dla oka. Mnie najbardziej podoba się 3. Na podstawie tej wrzutki odnoszę wrażenie, ze masz tendencje do umieszczania tematu zdjęcia w centrum kadru. Też tak robiłem na początku. Dużo ciekawsze efekty daje umieszczanie głównego motywu w "tzw mocnym punkcie" Można o tym poczytać np tu> http://www.fotografuj.pl/Article/ABC...pozycja/id/172 .Powodzenia!
    Dzięki za cenne uwagi. Czytałem o tym kiedyś, ale niestety nie wryło mi się to w pamięć i stąd taki efekt. Takie ujęcia są też skutkiem ciągłej obawy, że nie zmieszczę czegoś kadrze. To jakoś tak podświadomie funkcjonuje w mojej głowie. W przypadku powyższych fotek tyczy się to np. tych roślinek. Trzeba będzie z tym powalczyć
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli zdjęcia opowiadają historię, to te mówią coś takiego: lato było gorące, z upałem walczyłeś przy pomocy zimnego piwa, w końcu padłeś na łące z widokiem na wielką wodę i wyglądałeś tak żałośnie, że nawet ptak wolał się odwrócić A fotki fajne i przy tych kadrach nie przeszkadza mi ich "centralność".
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli zdjęcia opowiadają historię, to te mówią coś takiego: lato było gorące, z upałem walczyłeś przy pomocy zimnego piwa, w końcu padłeś na łące z widokiem na wielką wodę i wyglądałeś tak żałośnie, że nawet ptak wolał się odwrócić A fotki fajne i przy tych kadrach nie przeszkadza mi ich "centralność".
    Dzięki za słowa otuchy. Tak czy inaczej ze złymi nawykami trzeba walczyć. A co do lata to faktycznie było upalne, niestety, albo i stety z tym piwem to nie mogłem, aż tak przesadzić jak piszesz, bo małoletni byli pod opieką - sam rozumiesz
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Fajnie, że założyłeś własny wątek. Taka prośba, a właściwie dwie:
    1. numeruj zdjęcia - łatwiej się do konkretnego odnieść
    2. czy czasami (rzadko) można "grzebnąć" w zdjęciach ? - czasem jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Fajnie, że założyłeś własny wątek. Taka prośba, a właściwie dwie:
    1. numeruj zdjęcia - łatwiej się do konkretnego odnieść
    2. czy czasami (rzadko) można "grzebnąć" w zdjęciach ? - czasem jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów
    Siem przychylam do powyższych i z mojej strony, raczej sugestia niż prośba zmniejszaj zdjęcia do rozsądnych wymiarów przed wstawieniem na forum. Tak, żeby po powiększeniu mieściły się na ekranie monitora.
    Co do samych zdjęć to mnie się podobają. Co do centralnego kadru to jedynie w tym ostatnim mi nie podchodzi. Byłoby lepiej mz. dać więcej góry, a mniej dołu. Teraz (tak jak jest) nie widać jaki widok "zachwycił" ptaszora
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    To trzecie zdjęcie z fotą z poziomu wody mi się bardzo podoba
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Fajnie, że założyłeś własny wątek. Taka prośba, a właściwie dwie:
    1. numeruj zdjęcia - łatwiej się do konkretnego odnieść
    2. czy czasami (rzadko) można "grzebnąć" w zdjęciach ? - czasem jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów
    Dzięki za uwagi, oczywiście się do nich zastosuję. Próbowałem edytować by poprawić rozmiar fotek, ale już jest po czasie.
    Co miałeś na myśli w punkcie nr 2. Brzmi dość tajemniczo.

    ---------- Post dodany o 22:04 ---------- Poprzedni post był o 22:01 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Siem przychylam do powyższych i z mojej strony, raczej sugestia niż prośba zmniejszaj zdjęcia do rozsądnych wymiarów przed wstawieniem na forum. Tak, żeby po powiększeniu mieściły się na ekranie monitora.
    Co do samych zdjęć to mnie się podobają. Co do centralnego kadru to jedynie w tym ostatnim mi nie podchodzi. Byłoby lepiej mz. dać więcej góry, a mniej dołu. Teraz (tak jak jest) nie widać jaki widok "zachwycił" ptaszora
    No niestety widok nie był oszałamiający, tam byli po prostu inni ludzie, jak to na plaży latem. Stwierdziłem, że bez nich fotka będzie bardziej atrakcyjna. No i zależało mi na tym przejściu z "lustra" w piasek.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Grzebnięcie polega na edycji Twojego zdjęcia i wprowadzeniu kilku zmian - czasem światło, czasem kadrowanie itp. Niektórzy nie zgadzają się aby w ich zdjęciach grzebać, większość w tym ja jednak jak najbardziej, co nawet jest wyeksponowane w mojej stopce
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Kadrowanie w filmie i fotografi.
    By qlepa in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.06.09, 14:54
  2. zagubiłem gdzieś idę fotografi
    By robin102 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20.06.06, 14:23
  3. Dla mnie nowość.... ale piszę że tylko dla mnie :)
    By Dorian_30 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.01.05, 02:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.