Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101

Wątek: Zdjęcia Magdy - totalny początkujący...

  1. #1
    Awatar MagdalenaZet
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    31
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Zdjęcia Magdy - totalny początkujący...

    Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór...

    Zaczęłam "bawić się" w fotografowanie całkiem niedawno... proszę o wyrozumiałość... oto pierwsze pięć do oceny

    1



    2


    3

    4

    5

    Z góry dziękuję za pomoc...

  2. #2
    Awatar MagdalenaZet
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    31
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Jest aż tak źle czy zrobiłam coś nie tak??

  3. #3
    | OlyJedi Awatar jarmana
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    936
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MagdalenaZet Zobacz posta
    Jest aż tak źle czy zrobiłam coś nie tak??
    To nie tak. Tu użytkownicy mają po kilka tematów w których uczestniczą a na wszystkie nie maja pewnie czasu.
    Z całej tej wrzutki mi się podoba tylko 1 zdjęcie. Wierzby już same w sobie są wyjątkowo ciekawe, w kadrze sa dobrze rozmieszczone, ale ten kwadrat mi nie pasuje. Obcięłabym osobiście dół, perspektywa byłaby ciekawsza.
    Na ostatnim chyba sztucznie kolorowane niebo bo nawet drzewa od połowy się niebieskie zrobiły, a ja akurat nie przepadam za tak koloryzowanymi fotkami.
    Kot jak kot i u mnie wygląda na nieostre zdjęcie i kadr taki trochę mało ciekawy.
    To z tymi tabliczkami na drzewach intryguje, ale mało z niego wynika bo jeśli celem były tabliczki jako ważny element to co nieco chociaż musiałoby być na nich widać. A może to chmurki z tekstem wprowadzone w programie? sama nie wiem... Nic mi to nie mówi.
    Tak wiec tylko wierzby przyciągają mój wzrok. Pozdrawiam i polecam się nie zniechęcać. Trening czyni mistrza a Mistrzów tak naprawdę zbyt wielu nie ma
    "Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją. " Steve Jobs

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    wrzucaj, czytaj, oglądaj (i podglądaj) innych. To się opłaci.
    Pierwsze zdjęcie faktycznie ciekawe, drugie intrygujące ale rozmiar malutki. Zdecydowanie za mały. Trzecie i czwarte mało ciekawe, ostatni eksperyment niezbyt mi się podoba, ale to właściwa droga szukania swoich "zdjęć".

    Jedno to zdjęcia, drugie obróbka. Tego też warto się nauczyć.

    pozdrawiam

  5. #5
    | OlyJedi Awatar kolba
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry, Lasowice
    Posty
    2.702
    Siła reputacji
    158
    Moja galeria
    Ja też jestem za pierwszym zdjęciem.
    E30, E1. Obiektywy: 14-54, sigma 105 macro, 70-300, Samyang 8mm,TAIR-11A 2,8 135mm, Helios 58mm, Super Takumar 1,4 50mm, tokina 2,8 28mm, Lampa: Metz 48 Af - 1, FL36 R.
    http://piotrlisek.manifo.com/ http://forum.olympusclub.pl/threads/...by.?highlight=

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Też myślę, że 1 jest najciekawsza, ale MZ dół nic nie wnosi do kadru. Wróciłbym tam jeszcze o różnych porach dnia i cykną kilka kontrolnych fotek

  7. #7
    Awatar MagdalenaZet
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    31
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, faktycznie, dół zdjęcia nr 1 jest niezbyt ciekawy...

    Co do drugiego zdjęcia - napisy faktycznie są, ale zdjęcie robione z drugiej strony jeziora, na maksymalnym zbliżeniu i więcej nie dało się wycisnąć... widać je co prawda na maksymalnym zbliżeniu, ale musiałabym wtedy wrzucać oryginalny rozmiar wszędzie...

    Oto kolejna próbka, dwa zdjęcia z letniego pleneru i dwa z festiwalu lotniczego... nie wiem czy za bardzo ich nie podkręcam...

    6


    7


    8
    9


    Pozdrawiam

  8. #8
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Maczek wpada w oko. Przyjemny kontrast kolorów.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    1. i 5.
    1. - jak wszyscy piszą, za dużo dołu. Na samym dole, na drodze jest coś jasnego, nieostrego. Niepotrzebnie ściąga to uwagę. Czy aby zdjęcie nie wali się na prawo? To też przeszkadza. W samym motywie jest duży potencjał, trzeba by wrócić i popracować nad tematem.

    5. - ciekawa próba, choć tu też można by popracować na efektem. Zdjęcie byłoby znacznie lepsze, gdyby za "latawcowym" i w okolicach jego sylwetki nie było drzew a jedynie równa linia łąki. Wiem, nie zawsze da się tak zrobić jak się chce, ale ja np. wtedy zwykle nie robię, no chyba że na pamiątkę.

    7. i 8. fajne, ale czy aby nie za ciemne?

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Jeszcze jedna dorada - gdy zamieszczasz zdjęcia, patrz aby ich waga nie przekraczała 1 MB gdyż skrypt forumowy skompresuje zdjęcia i ich jakość drastycznie spadnie.
    Druga rada - wstawiaj zdjęcia jako załączniki forum, gdyż te z fotosika nie dość że wolno się ładują, są skompresowane to za jakiś czas znikną niestety.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Zestaw na totalny początek przygody z fotografią
    By sconner in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 8.01.14, 17:05
  2. AdamB - totalny "miszmasz" początkującego.
    By AdamB in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 25.10.13, 19:24
  3. Początkujący
    By Einhver in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23.12.09, 19:44
  4. Początkujący i E-410
    By greg78 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 20.12.09, 21:55
  5. Zdjecia w IR [totalny brak ostrosci]
    By bigoss in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.12.04, 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.