Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Co po e510???

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Spike_poland
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Posty
    103
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Co po e510???

    Witam, jako że sporo zmian wprowadził Olympus w swojej ofercie a sporo tematów jest starych w tym dziale, chciałem zapytać was co byście mi zasugerowali po moim ukochanym Olku e510??
    JA zastanawiam się nad:
    -e 620
    -e3
    z bezlusterkowców
    -e-m1
    -em5 2gen.

    Aparat będzie mi służył głownie do plenerów, ale w przyszłości też do portretów np. dzieci, oraz zdjęć sportowych np. drift/wyścigi typu WRC.
    Zalezy mi na ;
    -szybkim AF
    -dobrej stabilizcji
    -ostrości
    Nie interesuje mnie nagrywanie filmów, jako że Olympus stawia teraz na bezlusterkowce, czy em5 2gen dorównuje starszemu bratu e3/620?? a może jest lepszy??jak się te dwa modele mają do bezlusterkowców?? w bezlusterkowcach sa dwa minusy; małe, i potrzebny adapter do obiektywów 4/3 A moze coś innego mi zasugerujecie?? interesuje mnie tylko Olympus

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli chcesz dostać sensowne odpowiedzi to podaj budżet i napisz jakie masz szkła z dużego systemu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Tylko szczera i brutalna prawda może nas uratować, zatem - 4/3 to denat.

    Optyka się nie starzeje, ale korpusy do tego to już artefakty.

    Pozostaje zatem tylko m4/3. I teraz, kwestią pozostaje kwota, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na takie podniesienie standardu.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Spike_poland
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Posty
    103
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    standardowe dwa kitowe obiektywy kitowe 14-42mm, 40-150mm oraz 9-18mm, stać mnie na EM5 Mark II
    lub e3 + jedno szkło do krajobrazów z serii premium, na resztę szkieł przyjdzie czas później czyli co EM5 Mark II??
    Ostatnio edytowane przez Spike_poland ; 20.10.15 o 00:04

  5. #5
    Awatar m25t
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Koszalin, Trzcianka
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Używam E-620 po przesiadce z E-520. Moim zdanie nie warto się przesiadać – przynajmniej na 620. Jeżeli ważne dla Ciebie są szybki i celny AF pomyśl o czymś innym. W obu modelach miałem problemy z Front Focusem. W E-620 niby jest mikroregulacja AF ale to nie działa jak powinno. Tak jak to ktoś powiedział – „Naprawianie błędu błędem”. 620 jest mniejszy.

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Spike_poland Zobacz posta
    standardowe dwa kitowe obiektywy kitowe 14-42mm, 40-150mm oraz 9-18mm, stać mnie na EM5 Mark II
    lub e3 + jedno szkło do krajobrazów z serii premium, na resztę szkieł przyjdzie czas później czyli co EM5 Mark II??
    Jeśli lustrzanka - szukalbym E-5, może E-30 (ma silny filtr AA), z E-M1, E-M5 warto zostawić tylko ZD 9-18.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 20.10.15 o 08:31
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    urzyszkodnik
    Gość
    Nie znam sie za bardzo na olku, ale z tego co piszesz to mz em5 stare ( bo dobre i sprawdzone w boju )
    a reszte w topowe szkła jakies.
    Tu zależy co i jak chcesz focic. Wybór szkieł jest spory.

    Z innych,to tak - do wszystkiego - staruszka d700 zobacz.
    Moze warto jednak zmienic co pare lat cokolwiek...

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    29
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Spike_poland Zobacz posta
    z bezlusterkowców
    -e-m1
    -em5 2gen.

    Aparat będzie mi służył głownie do plenerów, ale w przyszłości też do portretów np. dzieci, oraz zdjęć sportowych np. drift/wyścigi typu WRC.
    Zalezy mi na ;
    -szybkim AF
    -dobrej stabilizcji
    -ostrości
    Szczególnie dla tej drugiej części (szybki AF, WRC/drift) zwróć uwagę na szybkość AF.
    Na E-M1 jest obecnie "zniżka" (cashback), jako że ptaszki ćwierkają o nieodległym wyjściu E-M1 mk 2, choć tu bym się nie spodziewał jakiejś zasadniczej jeszcze obniżki E-M1 nawet po wyjściu mk 2.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Ale obniżka ceny E-M1 już nastąpiła. Cennik Olympusa E-M1 Body: wrzesień - 5890, październik: 4790. Do tego ten keszbek 430 zł przy zakupie E-M1 - jest się nad czym zastanawiać.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Ale obniżka ceny E-M1 już nastąpiła. Cennik Olympusa E-M1 Body: wrzesień - 5890, październik: 4790. Do tego ten keszbek 430 zł przy zakupie E-M1 - jest się nad czym zastanawiać.
    Obniżka faktycznie już była- 2600 za korpus OMD M1, teraz cena wzrosła na prawie 2900. Żeby nie było że reklamuję sklep - proszę sobie na skapcu.pl luknąć
    Drażni mnie ta dysproporcja cenowa, ale ja nietyp jestem...

Podobne wątki

  1. E510 i S-AF+MF - pytanie.
    By AnThRaX in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.10.10, 14:14
  2. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  3. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  4. e510 - cf vs. xd
    By krzysiekz in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.03.08, 17:35
  5. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.