Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Canon G5X - kolejny 1-calowiec

  1. #11
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robtor Zobacz posta
    Przez adapterek chyba prawie wszystkie szkła canona można do tego podpiąć..., działa af, pomiar światła, zmiana przysłony...
    Do E-PM2 też można podpiąć, przez adapter 150/2. Chodziłbyś z czymś takim po mieście? W przypadku M2 miałyby sens to nowe 11-cośtam/4, 24/1.4 czy 50/1.2... śmiech na sali.
    Moim zdaniem, po Fuji (super kolorki, super jotpeg, super szkła na rynku wtórnym) mały jest sens obecności Canona, który z puszki na puszkę ma syf w cieniach i dynamikę za konkurencją. Do tego dochodzi obecność A7sII i Vojtków/nowych Samjangów. Wszystko chyba obstawione.
    Ps. mi się nie podoba ta puszka.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Takich szkieł to ja nie potrzebuję.
    To że kolega nie potrzebuje to nie znaczy że wszyscy inni mają takie same (nie)potrzeby .
    Ja np. miałem eos m i sprzedałem, podpinanie zwykłych szkieł canona mnie też nie interesowało. Ale ktoś się chętny na niego znalazł, być może szkła przez adapter będzie podpinał... kto tam wie
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ależ ja nikomu nie bronię. Chciałbym tylko, aby możliwość podpinania szkieł przez przejściówkę była opcją dla tych, którzy nie chcą kupować szkieł systemowych, a nie dla tych, którzy ich kupić nie mogą, bo ich nie ma w ofercie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Do E-PM2 też można podpiąć, przez adapter 150/2. Chodziłbyś z czymś takim po mieście?...
    Dla mnie takie małe aparaciki mają sens tylko z małymi stałkami, ewentualnie z krótkim kitem 14-42 olka albo 12-32 panasa. Ale to jest sensowne dla mnie, a ktoś inny będzie się chciał pobawić czy podpinać coś innego i biegać z tym "po mieście", mnie to nie przeszkadza
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  5. #15
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Do E-PM2 też można podpiąć, przez adapter 150/2. Chodziłbyś z czymś takim po mieście? W przypadku M2 miałyby sens to nowe 11-cośtam/4, 24/1.4 czy 50/1.2... śmiech na sali.
    Moim zdaniem, po Fuji (super kolorki, super jotpeg, super szkła na rynku wtórnym) mały jest sens obecności Canona, który z puszki na puszkę ma syf w cieniach i dynamikę za konkurencją. Do tego dochodzi obecność A7sII i Vojtków/nowych Samjangów. Wszystko chyba obstawione.
    Ps. mi się nie podoba ta puszka.
    jaki w takim razie jest sens do omd5/xxx podpinać ZD50-200 ? jest kilka osób na tym forum które tak robią choć oferta szkieł do mikro jest sporo wieksza niz canona do jego "małego" systemu
    jednym wielkość i słaby af nie przeszkadza, inni tego nie akceptują
    wszystko kwestia indywidualna
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #16
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jaki w takim razie jest sens do omd5/xxx podpinać ZD50-200 ?
    Po 40-150? Chyba tylko fakt posiadania tego szkiełka plus motyw nie wymagający szybkiego af. Zawsze kiedy na giełdzie pojawiają się 40-150 chwilę potem wypływają 50-200 w fajnym stanie i oczywiście cenie. Oto odpowiedź na twoje pytanie.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Canon G7X - kolejny 1-calowiec
    By epicure in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 20.01.15, 13:43
  2. Canon 6D - czyżby kolejny (nie)tani fulfrejm?
    By epicure in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 12.01.14, 01:34
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.12.13, 22:20
  4. Test zdięciowy Canon 350D, Canon 5D i Sony-Erikson 800i :-)
    By jacek2004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.