Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 139

Wątek: Bezlusterkowiec

  1. #61
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    W mojej wypowiedzi nie padło słowo nigdy
    Tym stwierdzeniem przywracasz nadzieję ...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #62
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    a tu nagle się wam uwidzi zrobić jakiś ładny portret waszej wybrance serca (z rozmytym tłem) i co? "Szybko" zmieniacie obiektyw? I po kilku fotkach znów go zmieniacie?
    No coś w ten deseń. Poza tym jak kocha to poczeka, nie?
    W takich sytuacjach dobrze jest mieć jakiegoś uniwersalnego zoom-a, w końcu jesteśmy na wakacjach i odpoczywamy
    The question is, who cares?

  3. #63
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Panowie odświeżam trochę temat, nie ma chyba sensu zakładanie nowego.
    Po dwóch latach przerwy znów w mojej głowie baaardzo powoli rodzi się wymiana mojego XZ-2 na coś lepszego.
    Wstępnie planuję zakup na początek nowego roku i zaczynam się rozglądać po rynku foto, bo dwa lata mnie tu nie było
    Obecnie wpadł mi w oko Olympus OM-D E-M10 Mark II (choć widziałem już zapowiedzi Mark III).
    Pytania mam w sumie dwa:
    1. Jaki na początek możliwie najbardziej uniwersalny obiektyw kupić do tego aparatu?
    2. Jeśli nie Olympus to co innego konkurencyjnego? (Fuji, Panasonic, Sony, Canon, Nikon?)
    3. A może jakiś wypasiony kompakt z większą matrycą?

    Pozdrawiam

  4. #64
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    1. Jaki na początek możliwie najbardziej uniwersalny obiektyw kupić do tego aparatu?
    2. Jeśli nie Olympus to co innego konkurencyjnego? (Fuji, Panasonic, Sony, Canon, Nikon?)
    3. A może jakiś wypasiony kompakt z większą matrycą?
    Jaki budżet?
    Może na początek zacząć od któregoś OM-D pierwszej generacji?
    Ja mam od kilku lat M-5 Marka Pierwszego i szczerze mówiąc Mark II raczej mnie nie skusi.

    1. Uniwersalny obiektyw 12-50 (tu masz 3 w jednym - krótki zoom + macro + filmowanie) w niedrogich pieniądzach.
    2. Jeśli nie Oli to Fuji (XT-1 lub 2) - ale tu życzą sobie grubo - bardzo grubo.
    3. Wypasiony kompakt? Nie zobaczysz różnicy w stosunku do tego co masz teraz. No chyba że Panas GH5 - ale jeśli nie interesuje cię filmowanie 4K to nie ma sensu.
    OM-D E-M5 + 12-50, 45,

  5. #65
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Wysokość budżetu to podstawowa informacja - Z Olympusa albo tanio czyli OMD E-M10 II + 12-50 lub 14-150 (bardziej uniwersalny zakres) lub ciekawy z uwagi na rozmiary zestaw 12-32/3.5-5.6 + 35-100/4.0-5,6 (może tez z którymś z body Panasonica - GX80 ?) przez E-M5 II + 12-40/2.8 lub 12-100/4,0 po E-M1 II + 12-100/4,0 (genialna praca podwójnej stabilizacji i pancerny uniwersalny obiektyw

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    12-32/3.5-5.6 + 35-100/4.0-5,6 - oczywiście od Panasonica
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  6. #66
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.642
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Panowie odświeżam trochę temat, nie ma chyba sensu zakładanie nowego.
    Po dwóch latach przerwy znów w mojej głowie baaardzo powoli rodzi się wymiana mojego XZ-2 na coś lepszego.
    Wstępnie planuję zakup na początek nowego roku i zaczynam się rozglądać po rynku foto, bo dwa lata mnie tu nie było
    Obecnie wpadł mi w oko Olympus OM-D E-M10 Mark II (choć widziałem już zapowiedzi Mark III).
    Pytania mam w sumie dwa:
    1. Jaki na początek możliwie najbardziej uniwersalny obiektyw kupić do tego aparatu?
    2. Jeśli nie Olympus to co innego konkurencyjnego? (Fuji, Panasonic, Sony, Canon, Nikon?)
    3. A może jakiś wypasiony kompakt z większą matrycą?

    Pozdrawiam
    Jeżeli poprzednio wybrałeś XZ-2 to może kup sony RX-10 i myślę, że będziesz zadowolony.

  7. #67
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tomasziolkowski Zobacz posta
    2. Jeśli nie Oli to Fuji (XT-1 lub 2) - ale tu życzą sobie grubo - bardzo grubo.
    Czemu akurat te dwa najdroższe modele? Przecież to konkurencja dla OM-D E-M1, a nie sprzęt dla kogoś, kto chce przeskoczyć z kompakta.

    Cytat Zamieszczone przez tomasziolkowski Zobacz posta
    1. Uniwersalny obiektyw 12-50 (tu masz 3 w jednym - krótki zoom + macro + filmowanie) w niedrogich pieniądzach.

    3. Wypasiony kompakt? Nie zobaczysz różnicy w stosunku do tego co masz teraz. No chyba że Panas GH5 - ale jeśli nie interesuje cię filmowanie 4K to nie ma sensu.
    Akurat w przypadku kompaktu z 1-calową matrycą zobaczy większą różnicę, niż po zamontowaniu m.ZD 12-50 do jakiegokolwiek korpusu m4/3.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #68
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jeżeli poprzednio wybrałeś XZ-2 to może kup sony RX-10 i myślę, że będziesz zadowolony.
    Dobry pomysł, jeśli gabarytowo będzie do zaakceptowania. Fotograficznie powinien być lepszy od mikrusa z ciemnymi zoomami, a cena mk I nie jest zła.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #69
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Panowie odświeżam trochę temat, nie ma chyba sensu zakładanie nowego.
    Po dwóch latach przerwy znów w mojej głowie baaardzo powoli rodzi się wymiana mojego XZ-2 na coś lepszego.
    Wstępnie planuję zakup na początek nowego roku i zaczynam się rozglądać po rynku foto, bo dwa lata mnie tu nie było
    Obecnie wpadł mi w oko Olympus OM-D E-M10 Mark II (choć widziałem już zapowiedzi Mark III).
    Pytania mam w sumie dwa:
    1. Jaki na początek możliwie najbardziej uniwersalny obiektyw kupić do tego aparatu?
    2. Jeśli nie Olympus to co innego konkurencyjnego? (Fuji, Panasonic, Sony, Canon, Nikon?)
    3. A może jakiś wypasiony kompakt z większą matrycą?

    Pozdrawiam
    Jeśli Olympus to albo E-M5 albo E-M10II, wersja III jest jakoś dziwnie okrojona funkcjonalnie.
    Do tego obiektyw to w zależności od potrzeb i funduszy. Moim faworytem jest 12-40/2.8.

    Z konkurencji Fuji X-T10/X-T20 + 18-55 lub budżetowo 16-50

    Ewentualnie Sony A6000 - tyle że tam optyki wybór jest nieprzesadnie duży
    Zapraszam do albumu i galerii

  10. #70
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Pisząc, że myślę o OM-D E-M10 MarkII tak wstępnie okresliłem budżet
    Serio taki bezlusterkowiec nie da zauważalnej różnicy w stosunku do mojego XZ-2 ?

Podobne wątki

  1. Olympus XZ-2 czy bezlusterkowiec
    By macand1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 5.03.15, 09:15
  2. Jaki bezlusterkowiec do 5 000 zł
    By Hom_er in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 21:53
  3. bezlusterkowiec Hasselblada
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20.09.12, 19:00
  4. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.