Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 139

Wątek: Bezlusterkowiec

  1. #121
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Byłem pomacać E-M10 MkII. Aparat jest piękny (zwłaszcza czarny), jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń, w sumie jest niewiele większy od mojego XZ-2.
    Niestety grip jest taki sobie i zdecydowanie mógłby być większy i wygodniejszy.
    W zasadzie rodzi się pytanie czy można za 2100zł kupić obecnie lepsze body?

  2. #122
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    W m4/3? GX80?

  3. #123
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    No właśnie, pytanie czy GX80 będzie lepszy od Olka? Filmy mnie nie interesują.

  4. #124
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Na pewno GX80 ma tryby 4kPhoto i Post Focus których nie ma Olympus. Ma też większy niż E-M10II bufor pamięci. O ile wiem, GX80 nie ma natomiast trybu Live Composite bardzo przydatnego przy zdjęciach nocnych.
    W/g testów DXOMark Olympus nieco lepiej radzi sobie z wyższymi czułościami. E-M10II ma krótszy czas synchronizacji z lampą błyskową (1/250s vs 1/160s). Nie wiem, jak wypada porównanie stabilizacji - E-M10II ma bardzo dobrą, w starszych aparatach Panasonica (włącznie z GX-8 ) albo stabilizacji w korpusie nie było, albo działała tak sobie, podobno w GX-80 ją poprawili, ale nie wiem, czy dorównuje tej z E-M10II. Teoretycznie GX80 ma większy wizjer i o nieco większej rozdzielczości, ale wiem, że wielu użytkowników na ten wizjer bardzo narzeka (być może to skutek zastosowanej technologii - E-M10II ma wizjer OLED, zaś GX80 sekwencyjny wizjer LCD).
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 10.03.18 o 22:59
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #125
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    wyszomir dzięki za wyjaśnienia
    Raczej skłaniam się ku E-M10 mkII.
    Nie wydaje mi się, abym w tej cenie kupił coś lepszego.
    Oczywiście są lepsze aparaty z większą matrycą, którą da lepsze rezultaty, ale wszystko rozbija się o koszta.
    Zapewne i Sony A6500 i Fuji X-T20 da lepszy obrazek, ale za jakieś 2-3k zł więcej. Czy warto? Nie wiem
    Tym bardziej, że M4/3 też daje już fajne rezultaty i chyba wolę mieć kilka dobrych obiektywów do M4/3 niż jednego kita w Fuji, bo na więcej nie będzie mnie stać.

  6. #126
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Dobra, ostateczna decyzja podjęta!

    Bardzo wam dziękuję, że przez tak długi czas znosiliście moje marudzenie i brak zdecydowania, ale wejście w świat wymiennych obiektywów okazało się nieco trudniejsze (i droższe ) niż oczekiwałem. Teraz przynajmniej coś z tego rozumiem i nie jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę. Wiem czemu, KIT'y są kiepskie i co to "stałki" No i rozumiem już wartości ogniskowej...

    Mam nadzieję, że dokonany wybór będzie na tyle dobry jakościowo, że długo nie będę myślał nad zmianą

    Pod koniec miesiąca wpada taki zestaw:

    • Body: Olympus OM-D E-M10 Mark II

    • KIT: Panasonic Lumix G Vario 12-32 / 3,5-5,6 (OEM) (wiem, że tylko ciemny kit, ale szeroki na początku a tutaj gorsze światło można zaakceptować)

    • Obiektyw: Panasonic 25mm f/1.7

    • Obiektyw: Olympus 45mm f/1.8 (oby był tak dobry jak mówią...)

    Ten ostatni wpadł tak ekstra, bo pod koniec roku będę chyba więcej portretów robił
    Tele nie będzie, bo nie wydaje mi się, żebym potrzebował.

    Mam nadzieję, że za 3-4 tygodnie będę się mógł z wami podzielić pierwszymi zdjęciami i wrażeniami.

    Pozdrawiam


  7. #127
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Na pewno GX80 ma tryby 4kPhoto i Post Focus których nie ma Olympus.
    Używałeś może kiedyś funkcji focus stracking w puszce Panasonica gx80 czy G7? To jest ok. 8MP. Wg Ciebie to co wsadzili do tych aparatów zdaje egzamin w fotografii macro?

  8. #128
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Używałeś może kiedyś funkcji focus stracking w puszce Panasonica gx80 czy G7? To jest ok. 8MP. Wg Ciebie to co wsadzili do tych aparatów zdaje egzamin w fotografii macro?
    W żadnym z nich nie używałem, gdyż z Panasoniców mam tylko GX-8 i FZ-300. Żaden z nich nie ma funkcji Focus Stacking, mają natomiast Post Focus która może dać efekty nieco podobne do Focus stackingu, jest jednak bardziej upierdliwa w użyciu. Post Focus dostarcza pliku wyjściowego w postaci krótkiego filmiku mp4 z którego trzeba sobie dopiero wydobyć klatki do złożenia stacka. Na dodatek klatki na filmie nie są kolejno ułożone zgodnie z kierunkiem zmiany ostrości, a przemieszane według jakiegoś dość dziwnego algorytmu. Rozmiar jest ograniczony do 8MP - na pewno ogranicza to w pewnym stopniu jakość, ale do wielu celów jest ona wystarczająca. Te 8MP powstaje poprzez zcropowanie zapisywanego obrazu - w efekcie kąt widzenia obiektywu po przełączeniu w tryb post focus się zwęża (i to tym silniej, im więcej Mpix ma matryca aparatu - w przypadku 10Mpix FZ-300 zwężenie jest nieznaczne, w przypadku 20MPix GX-8 już bardzo wyraźne) - w efekcie w trybie Post Focus można z tej samej odległości wypełnić kadr znacznie mniejszym motywem. GX80 ma (po aktualizacji firmware) oprócz trybu Post Focus tryb Focus Stacking w którym chyba nie ma ograniczenia wielkości pliku zdjęcia do 8Mpix.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #129
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    W G7 i GX80 również jest ograniczenie do 8MP, co jest spowodowane faktem, że do tworzenia zdjęcia puszki wykorzystują krótki film 4k, który ma ograniczoną rozdzielczość. Tak przynajmniej to rozumiem, a trochę czytałem, bo tylko ze względu na auto stracikng zamierzam nabyć G7. Trudno jednak znaleźć w sieci wiele zdjęć jakie produkuje taka puszka po procesie strackingu. Niemniej jednak fakt, że nie trzeba grzebać godzinami w kompie dla takiego efektu jest bardzo kuszący.

  10. #130
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Nie wiedziałem o tym ograniczeniu rozmiaru zdjęć wykonywanych za pomocą Focus Stacking do 8MP. Wydaje mi się, ze w Olympusach takiego ograniczenia rozmiaru zdjęć nie ma.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Olympus XZ-2 czy bezlusterkowiec
    By macand1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 5.03.15, 09:15
  2. Jaki bezlusterkowiec do 5 000 zł
    By Hom_er in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 21:53
  3. bezlusterkowiec Hasselblada
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20.09.12, 19:00
  4. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.