Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139

Wątek: Bezlusterkowiec

  1. #21
    | OlyJedi Awatar robtor
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    okolice Tarnowa
    Posty
    4.165
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    A może jednak kompakt... Panasonic Lumix DMC-LX100
    Kasprowy Wieczorową porą: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1249315
    Orion, Plejady i inne dziady: http://forum.olympusclub.pl/threads/...=1#post1246830
    Olympus E-PL5 dual kit 14-42mm + 40-150mm plus Nikony

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Czyli w takim bezlusterkowcu trzeba by mieć minimum ze 2-3 obiektywy, żeby osiągnąć jakieś dobre rezultaty... Trochę to jak dla mnie bezsensu

    A co do tego czemu chcę zmieniać mojego XZ-2... Nie jestem zadowolony ze zdjęć, tylko nie wiem czy aparat nie tak dobry jak oczekiwałem, czy fotograf (czyli ja) to beztalencie...
    A może nadeszła pora, żeby pokazać swoje zdjęcia? W fotografii liczy sie nie tylko sprzęt. Najwiekszy wpływ na zdjęcie ma wybór tematu, światło, kompozycja, dobór parametrów ekspozycji, dobór tła i pewnie jeszcze sporo innych, a dopiero później sprzęt. Jeśli robisz słabe zdjęcia przy pomocy XZ-2, to po zmianie będiesz robił słabe zdjęcia innym sprzetem. Dopiero jeśli będziesz robił dobre zdjęcia XZ-2, to wejście w sprzęt systemowy pzowoli Ci poszerzyć możliwości, ale wtedy sam ju będiesz wiedział czego chcesz Teraz Wujek Dobra Rada: schowaj 3000 do szuflady/wpłać na konto, naucz sie robić dobre zdjęcia tym co masz i dopiero wtedy kombinuj co dalej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A może nadeszła pora, żeby pokazać swoje zdjęcia? W fotografii liczy sie nie tylko sprzęt. Najwiekszy wpływ na zdjęcie ma wybór tematu, światło, kompozycja, dobór parametrów ekspozycji, dobór tła i pewnie jeszcze sporo innych, a dopiero później sprzęt. Jeśli robisz słabe zdjęcia przy pomocy XZ-2, to po zmianie będiesz robił słabe zdjęcia innym sprzetem. Dopiero jeśli będziesz robił dobre zdjęcia XZ-2, to wejście w sprzęt systemowy pzowoli Ci poszerzyć możliwości, ale wtedy sam ju będiesz wiedział czego chcesz Teraz Wujek Dobra Rada: schowaj 3000 do szuflady/wpłać na konto, naucz sie robić dobre zdjęcia tym co masz i dopiero wtedy kombinuj co dalej.
    Pozwolę się z Kolegami nie zgodzić. Moja rada to kupić najlepszy aparat na jaki Cię stać i na nim się uczyć. Szkoda czasu i życia na męczenie się z brakiem wizjera ( chyba że ktoś lubi tak kadrować), walka z brakiem stabilizacji , af i co tam jeszcze. Gdy sprzęt nie przeszkadza można dużo szybciej wszystko ogarnąć, uwiecznić światło, cieszyć się z fotografowania. Najlepsi robią piękne kadry denkiem od słoika - ta jasne, w stopkach zacne aparaty, bdb szkła - w głowie sporo wiedzy, doświadczenia i pomysłów. To jest tajemnica tego słoika

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Moja rada to kupić najlepszy aparat na jaki Cię stać i na nim się uczyć.
    Nie ma czegoś takiego jak najlepszy aparat. Najlepiej kupić jak najtańszy, który spełnia wymagania, a resztę wydać na jakąś podróż (nie wycieczkę), na której zrobi się zdjęcia, których nawet Leiką nie zrobisz siedząc w domu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Panowie, tak jak pisałem na wstępnie temat założyłem bardziej po to by zorientować się w temacie bezlusterkowców, bo są one dla mnie naturalnym etapem rozwoju fotografa (nawet amatora) po kompakcie.
    Kupiłem XZ-2 i wiem, że to dobry aparat, który mi na sporo pozwala i zaczęło mi się to robienie zdjęć podobać, ale moje zdjęcia już mniej.
    Przestałem używać trybu auto na rzecz "P" ewentualnie "A", przeczytałem polecony mi tutaj poradnik, wydawało mi się, że zacząłem coś z tego rozumieć, na tegorocznych wakacjach zrobiłem fajne zdjęcia, a jak je zobaczyłem na TV to poczułem wielki niedosyt...
    Nie wiem czy też tak macie, ale ja widzę jakiś ładny krajobraz i chcę to przelać na fotografię, ale to zdjęcie nie oddaje tego co widziałem ;/

    Generalnie wniosek z tej dyskusji dla mnie jest taki, że po pierwsze póki co bezlusterkowiec jest dla mnie niewygodny (bo trzeba mieć kilka obiektywów), po drugie sporo to kosztuje (sam aparat spoko, gorzej z dodatkowymi obiektywami), po trzecie i chyba najważniejsze to nauczyć się robić zdjęcia tym co mam (bo XZ-2 dobre zdjęcia robić można, czego tu na forum jesteśmy świadkami).

    P.S i tak bym tego Fuji przygarnął

    P.S 2 LX100 to też piękny sprzęt, ale 3k zł za kompakt to już sporo
    Ostatnio edytowane przez stpman ; 30.09.15 o 21:36

  6. #26
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie ma czegoś takiego jak najlepszy aparat. Najlepiej kupić jak najtańszy, który spełnia wymagania, a resztę wydać na jakąś podróż (nie wycieczkę), na której zrobi się zdjęcia, których nawet Leiką nie zrobisz siedząc w domu.
    Jest" najlepszy jaki cię stać" .
    Krótki przykład - E3 każde zdjęcie jest ostre, nieporuszone, bez kombinowania. Sporo tańszym E510 tego nie zrobisz bez statywu, wiedzy, doświadczenia i umięjętności. O to mi chodzi.

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Jest" najlepszy jaki cię stać" .
    Przyjmijmy, że stać mnie na każdy. To który jest najlepszy?

    Nieporuszone zdjęcia robiłem i E-410, i kompaktem za 900 zł, kupionym 10 lat temu, i komórką. I zapewniam, że nie każde zdjęcie z E-3 jest ostre.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przyjmijmy, że stać mnie na każdy. To który jest najlepszy?

    Nieporuszone zdjęcia robiłem i E-410, i kompaktem za 900 zł, kupionym 10 lat temu, i komórką. I zapewniam, że nie każde zdjęcie z E-3 jest ostre.
    No to inny przykład bo widzę że nie chcesz rozumieć Sądzę że nie trzeba się uczyć jeździć maluchem 126p. Techniki jazdy , szybkości, kontroli nad autem . Dużo lepszym będzie Volvo 740 ! No chyba że chodzi o umiejętność pakowania bagażu.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dzisiaj już nie ma aparatów, które byłyby odpowiednikiem Fiata 126p. Nawet podstawowe modele oferują więcej, niż potrzebne jest do zarejestrowania świetnego jakościowo zdjęcia.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    No to inny przykład bo widzę że nie chcesz rozumieć Sądzę że nie trzeba się uczyć jeździć maluchem 126p. Techniki jazdy , szybkości, kontroli nad autem . Dużo lepszym będzie Volvo 740 ! No chyba że chodzi o umiejętność pakowania bagażu.
    Można się z tym zgodzić ale też całkowicie zanegować Dlaczego akurat maluch 126p ? To już raczej nie jeździ po drogach, no można powiedzmy sporadycznie spotkać (adekwatnie do aparatu to jaki trzeba by wymienić? Zenita? ). Dlaczego akurat Volvo 740, a nie jeszcze lepszy z dużo większą mocą silnika naprzykład ? do pierwszej nauki jazdy
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Olympus XZ-2 czy bezlusterkowiec
    By macand1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 5.03.15, 09:15
  2. Jaki bezlusterkowiec do 5 000 zł
    By Hom_er in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 21:53
  3. bezlusterkowiec Hasselblada
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20.09.12, 19:00
  4. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.