Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 139

Wątek: Bezlusterkowiec

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Czyli chcąc zachować uniwersalność i poręczność kompakta (czytaj XZ-2) nie ma sensu kupować bezlusterkowca?
    Rzuć okiem na wątki zdjęciowe yamady, on fotografuje kitami mZD 12-50 i mZD 40-150 wraz z E-M5 Mark I. Da sie, trzeba zaakcetować pewne kompromisy.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    I tak i nie
    Może zacznij od tego, czego Ci brakuje w XZ-2, że myślisz o zmianie. Idąc w jakikolwiek aparat z wymiennymi obiektywami, wchodzisz w świat, gdzie przestajesz "obskakiwać" wszystko jednym szkłem.
    The question is, who cares?

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wszystko zależy od wielkości matrycy i jasności obiektywu. W najgorszym razie, jeśli wybierzesz Mikro 4/3 z ciemnym kitem, możesz nie zauważyć różnicy pod względem głębi ostrości i szumów w gorszym oświetleniu. Na pewno jednak zauważysz różnicę we wszystkich innych warunkach. Rozdzielczość i możliwości tkwiące w RAWach też będą dużo większe. Wybierając APS-C zauważysz już różnicę niezależnie od użytego obiektywu, a w przypadku użycia jakiegoś jaśniejszego szkła to będzie po prostu przepaść.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Idealnie nie będzie, ale na upartego można próbować. Np. mZD 12-40: krajobrazy na pewno, portret przy f/2.8 też zrobisz, do makro dokupisz nasadkę Raynoxa. Tylko tele z tego nie wykręcisz. Może koledzy polecą coś np. z kitów.
    Oj, z tym Raynoxem do 12-40 byłbym ostrożny - trochę przykrótki zakres ogniskowych do takich makrokonwerterów. Obawiam się sporych problemów z winietowaniem. Przy 12 mm jestem tej winiety raczej pewien, przy 40 - może jej już nie być, ale nawet jeśli na długim kocu jej nie będzie, to przy zmianie ogniskowej będzie się zaczynać znacznie bliżej 40 niż 12mm. Poza tym skala odwzorowania powalać nie będzie - Raynox DCR 250 ma ogniskową 125mm, zatem dla obiektywu 40mm naostrzonego na nieskończoność skala po założeniu tego makrokonwertera wyniesie 40/125 czyli ok. 1:3. Naostrzenie obiektywu na mniejszą odległość trochę skalę zwiększy, być może do ok. 1:2 da się dojść, ale do wielu motywów będzie to trochę zbyt mało...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #15
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Oj, z tym Raynoxem do 12-40 byłbym ostrożny - trochę przykrótki zakres ogniskowych do takich makrokonwerterów. Obawiam się sporych problemów z winietowaniem. Przy 12 mm jestem tej winiety raczej pewien, przy 40 - może jej już nie być, ale nawet jeśli na długim kocu jej nie będzie, to przy zmianie ogniskowej będzie się zaczynać znacznie bliżej 40 niż 12mm. Poza tym skala odwzorowania powalać nie będzie - Raynox DCR 250 ma ogniskową 125mm, zatem dla obiektywu 40mm naostrzonego na nieskończoność skala po założeniu tego makrokonwertera wyniesie 40/125 czyli ok. 1:3. Naostrzenie obiektywu na mniejszą odległość trochę skalę zwiększy, być może do ok. 1:2 da się dojść, ale do wielu motywów będzie to trochę zbyt mało...
    Marku, tu oddaję Ci pole całkowicie. Więc wygląda na to, że kolega stpman nie "obskoczy" wszystkiego jednym obiektywem.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Może i obskoczy, wszystko zależy od wymagań. Ale przy tak krótkim zakresie ogniskowych do makrofotografii rozważałbym jednak inne niż makrokonwerter Raynoxa rozwiązanie. Pierścienie pośrednie zapewnią większą skalę i brak winiety, ale praca z nimi do wygodnych nie należy, a ich cena będzie już porównywalna z tanim, manualnym obiektywem makro na rynku wtórnym. Trudno coś konkretnego doradzać nie znając dokładnych wymagań (wielkość motywów, spokojne czy płochliwe, przy jakich warunkach oświetleniowych itp.).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #17
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Czyli w takim bezlusterkowcu trzeba by mieć minimum ze 2-3 obiektywy, żeby osiągnąć jakieś dobre rezultaty... Trochę to jak dla mnie bezsensu

    A co do tego czemu chcę zmieniać mojego XZ-2... Nie jestem zadowolony ze zdjęć, tylko nie wiem czy aparat nie tak dobry jak oczekiwałem, czy fotograf (czyli ja) to beztalencie...

  8. #18
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Czyli w takim bezlusterkowcu trzeba by mieć minimum ze 2-3 obiektywy, żeby osiągnąć jakieś dobre rezultaty... Trochę to jak dla mnie bezsensu
    Hmmm, ja mam 9 + 3 manualne
    Zazwyczaj wiem na co się wybieram i dobieram obiektyw lub dwa do danej roboty.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    A co do tego czemu chcę zmieniać mojego XZ-2... Nie jestem zadowolony ze zdjęć, tylko nie wiem czy aparat nie tak dobry jak oczekiwałem, czy fotograf (czyli ja) to beztalencie...
    Talent to sprawa dalsza. Bliższą są podstawowe wiadomości.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Czyli w takim bezlusterkowcu trzeba by mieć minimum ze 2-3 obiektywy, żeby osiągnąć jakieś dobre rezultaty...
    Dobre rezultaty to możesz osiągnąć byle czym, nawet telefonem komórkowym.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Olympus XZ-2 czy bezlusterkowiec
    By macand1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 5.03.15, 09:15
  2. Jaki bezlusterkowiec do 5 000 zł
    By Hom_er in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 21:53
  3. bezlusterkowiec Hasselblada
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20.09.12, 19:00
  4. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.