Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 139 z 139

Wątek: Bezlusterkowiec

  1. #131
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Może się mylę ale funkcja Focus strackingu wykonywanego przez puszkę Oly zaimplementowana jest tylko w najwyższej półce cenowej. A do tego działa tylko z wybranymi obiektywami. Dla mnie odpada, ale rozumiem, że za max jakość trzeba zapłacić. U Panasonic w tanich aparatach G7, gx80 i z każdym szkłem AF zdolnym do nakręcenia ok. sekundy filmu z przesunięciem AF ( raczej odpadają szkła podpięte przez MMF2?). Coś za coś.

    Edit. Z tego co czytam na stronie pana g7 nie obsługuje FOCUS STACKING.

    https://www.panasonic.com/au/consume...cus/index.html
    Ostatnio edytowane przez psl ; 20.03.18 o 12:27

  2. #132
    Obie funkcje - PF i FS - bazują na filmie 4K/6K. W PF wybieramy sobie do zapisania tą klatkę, która jest ostra tam gdzie chcemy, a w FS wszystkie klatki są łączone w jeden obraz (można też wybrać sobie określony obszar ostrości). Ponieważ obie funkcje bazują na filmowaniu, to mamy crop taki jak przy filmowaniu...
    https://www.youtube.com/watch?v=ybnKou0Ktrg

  3. #133
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Może się mylę ale funkcja Focus strackingu wykonywanego przez puszkę Oly zaimplementowana jest tylko w najwyższej półce cenowej. A do tego działa tylko z wybranymi obiektywami.
    W tej sytuacji chyba trzeba jednak ograniczyć się do Focus Bracketing. W Olympusach jest dostępne już w niezbyt kosztownym E-M10II, działa z każdym obiektywem AF m4/3 (przed chwilą sprawdziłem z amatorskim zoomem 12-50) i robi zdjęcia w postaci plików jpg w pełnej rozdzielczości matrycy. Trzeba jedynie później poskładać w komputerze.
    Jeszcze jedno - w Panasonicach (na pewno w tych moich GX-8 i FZ-300, przypuszczam, że w innych też) we wszystkich trybach związanych z trybem 4k Photo (a więc również Post Focus) aparat nie jest w stanie ustawić czasu ekspozycji dłuższego niż ok. 1/30s (przypuszczam, że powodem jest wymuszona częstotliwość klatek filmu w pliku mp4) - powoduje to, że w złych warunkach oświetleniowych zdjęcia są niedoświetlone. W Olympusach przy Focus Bracketing tego ograniczenia nie ma.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #134
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    W tej sytuacji chyba trzeba jednak ograniczyć się do Focus Bracketing. W Olympusach jest dostępne już w niezbyt kosztownym E-M10II.
    FB też jest dostępny w Lumixach - na pewno w LX10, GX80, G80, GH5... co do innych modeli, to nie wiem.

  5. #135
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    W tej sytuacji chyba trzeba jednak ograniczyć się do Focus Bracketing. W Olympusach jest dostępne już w niezbyt kosztownym E-M10II, działa z każdym obiektywem AF m4/3 (przed chwilą sprawdziłem z amatorskim zoomem 12-50) i robi zdjęcia w postaci plików jpg w pełnej rozdzielczości matrycy. Trzeba jedynie później poskładać w komputerze.
    Masz na myśli to,że aparat sam ustawia ostrość w tej serii? Jeżlei próbowałeś to jak długo trwa taka seria? Jest opcja utrzymania tego z ręki? Z tego co czytałem w gx80 puszka potrafi skorygować niewielkie poruszenia, co w moim przypadku jest ważne (nie chodzę w krzaki ze statywem).

  6. #136
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    W em5II focus stacking działa z wybranymi obiektywami.

    Robi 8 zdjęć w ORF z różnymi ustawieniami ostrości (w menu ustawiany stopień zmiany ostrości). Potem skleja z nich jednego JPG w pełnej rozdzielczości.
    Na karcie zapisane są wszystkie zdjęcia składowe w ORF plus ten jeden JPG, który jest złączeniem tych zdjęć.
    Najdłuższy czas to 1/8, największe iso to 3200,
    Wynikowy JPG jest delikatnie przycięty na krawędziach.

    How to use Focus Stacking and Bracketing with Olympus
    Ostatnio edytowane przez ogc13 ; 20.03.18 o 21:39 Powód: się pomyliłem :)

  7. #137
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Masz na myśli to,że aparat sam ustawia ostrość w tej serii?
    Tak. Wstępne ustawienie ostrości działa identycznie jak przy pojedynczym zdjęciu (należy ustawić na najbliższy punkt, który ma być ostry) a potem aparat co klatkę przestawia ostrość na nieco dalszą odległość.

    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Jeżlei próbowałeś to jak długo trwa taka seria?
    Suma czasów ekspozycji i czasów niezbędnych na zmianę ustawień ostrości. Te pierwsze jak łatwo się domyślić zależą od ilości światła i ustawień parametrów ekspozycji w aparacie, tych drugich nie jestem w stanie zmierzyć - obstawiam, że dziesiąte części sekundy na każdą klatkę. Ilość klatek i skok ostrości ustawiasz w menu aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Jest opcja utrzymania tego z ręki? Z tego co czytałem w gx80 puszka potrafi skorygować niewielkie poruszenia, co w moim przypadku jest ważne (nie chodzę w krzaki ze statywem).
    W E-M10II żadnej specjalnej opcji nie widziałem. Być może zwykła stabilizacja (która w E-M10II jest całkiem skuteczna) pomaga, ale tego nie sprawdzałem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #138
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Jest opcja utrzymania tego z ręki?
    Dosyć wątpliwe, choć w postprocessingu można zdjęcia przez złączeniem jeszcze wyrównać. Jedno i drugie oczywiście z automatu.

    Bawiłem się kiedyś focus bracketingiem i 35 zdjęć (bez wyrównywania) na kompie łączyło +/- 10 minut. Efekt całkiem niezły, choć przy kontrastowych krawędziach (biała farba na czarnym tle lub złote i błyszczące elementy na czarnym tle) pojawia się taka "poświata", choć żeby ją zobaczyć to trzeba się przyjrzeć.

    Szkoda że nie ma opcji połączenia focus bracketingu z robieniem zdjęć Hi-Res - robienie tego ręcznie to trochę za dużo zachodu (trzeba sterować aparatem z komputera).

  9. #139
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Operacja się udała, pacjent aparat kupił Wprawdzie po prawie 3 latach rozmyślania i co najmniej 3 podejściach i sporej ilości marudzenia na forum.
    Sprzęt jest bardzo ładny, szybki i wygodny, teraz zobaczymy jakie są efekty. Będę się z wami dzielił zdjeciami i uczył

Podobne wątki

  1. Olympus XZ-2 czy bezlusterkowiec
    By macand1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 5.03.15, 09:15
  2. Jaki bezlusterkowiec do 5 000 zł
    By Hom_er in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 21:53
  3. bezlusterkowiec Hasselblada
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20.09.12, 19:00
  4. Który bezlusterkowiec ?
    By PASQD in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14.06.12, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.