Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Lampa do OM-D E-M10 Mark 1

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Lampa do OM-D E-M10 Mark 1

    Witam, chciałbym was koledzy zapytać jaką lampę najlepiej sparować z OM-D E-M10? Chciałbym kupić sobie coś w miarę mocnego i możliwie niedrogiego, ale jestem w temacie amatorem, to będzie moja pierwsza lampa (mam jasne szkła i nie sądziłem że będę potrzebował lampy). Generalnie wszędzie polecają FL 50R i FL 600R. Ale nie wiem czy nie wystarczy może kupić używaną FL 50 (bez "R"). Tylko jestem ciekaw jak to wygląda - czy używana lampa traci swoją jasność, czy jest kompatybilna w pełni z M10, czy mi go nie zepsuje?

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cześć, zobacz Nissin i40. Było pisane co nie co na temat tej lampki. Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Mam szukać nowej czy używanej? Serio nie znam się na tym.

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    FL50 jest sporą lampą, więc zależy czy Tobie będzie to odpowiadało. Lampa bez R nie będzie umożliwiać zdalnego sterowania błyskiem.
    Osobiście zawsze wolę nowe, chyba, że kupisz używaną z pewnego źródła.
    Używana lampa może mieć porysowaną soczewkę fresnela, albo zużyty palnik. Oraz oczywiście uszkodzenia obudowy.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    W FL50 i FL36 nie działa wspomaganie af czerwonym światłem. W FL600R jest wspomaganie, ale białym reflektorem.

    Lampy bez R nie pozwalają sterować bezprzewodowo. Tyle że ja z FL600R nie umiałem się ogarnąć z tym sterowaniem i wyniki mi się nie podobały. Co ciekawe z Nikonem D90 i SB600 nie miałem żadnych problemów, tak samo z Sony A700 i HVL42.

    Jeśli finanse pozwalają to kupiłbym FL600R, albo Nissina i40.
    Zapraszam do albumu i galerii

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Nissin Di466 jeszcze jest, w sumie dużo tańszy. Myślicie że się sprawdzi?

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    ja kupiłem używanego Metza 36 af4 za jakieś 150 zł. Malutka lampka z TTL-em. Wady to brak jakiejkolwiek własnej automatyki czy nastaw manualnych (wszystko z aparatu) i obracania palnika lewo/prawo - można tylko w górę. Jestem z niej bardzo zadowolony.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jak kupujesz buty, to od czego zaczynasz? Chyba od określenia do czego maja one służyć. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że nie ma jednych, idealnych do wszystkiego. Z lampami jest trochę podobnie. Jeśli ma być maksymalnie uniwersalna, to bierz topowy model Olka, jeśli chcesz zaoszczędzić lub optymalnie dostosować lampkę do potrzeb, to musisz zrezygnować z tajemniczości i napisać konkretnie jakie zdjęcia masz zamiar robić.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Fotografie pozowane (sylwetki) oraz portretowe w nierówno oświetlonym jasnym pomieszczeniu (białe ściany, przeszkody odbijające światło jak duży TV, wysoki sufit dwuspadowy, coś jak na poddaszu ale dużo wyższy). Odległość od obiektu to około 5m.
    Szkła mam jasne (20mm 1.7; 45mm 1., ale nie zakładam że tylko nimi będę fotografował (planuję kupić jeszcze 60mm 2.8 lub/oraz 12-40mm 2.8, czasami używam też kolegi 14-150mm 4.0-5.6 oraz 70-300mm 4.8-6.7, choć w przypadku 70-300 to raczej lampą nic nie zdziałam).
    Chciałbym coś uniwersalnego czym będę mógł robić także zdjęcia na imprezach (oraz w plenerze móc sobie lampą pomóc w robieniu zdjęć).

    Takie coś wystarczy mam nadzieję, a swoją drogą dziękuję wszystkim z góry za pomoc.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Według mnie FL600R w takim razie.
    Zapraszam do albumu i galerii

Podobne wątki

  1. Canon EOS 7D Mark II
    By Ar2 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30.12.14, 23:21
  2. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18
  3. Canon EOS-1D Mark III, 10 mp, 10 fps
    By Dag in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 22.06.07, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.