Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Z lustrem w Świat.

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Z lustrem w Świat.

    Witam !


    Na początek może coś o mnie oraz dlaczego fotografia ?
    Tak więc od początku... Hy. Ta historia nie ma początku. Były klisze, potem kompakty, potem pojawiły się "dobre" aparaty w smartfonach.
    Mobilność, oraz to że można uchwycić każdą chwilę jest świetna! Jednak z czasem zaczęło brakować jakości. Uchwycone momenty traciły na jakości, zamazywały się w pamięci. Więc w moim pokrętnym umyśle zrodził się plan aby zapanować nad jakością tych momentów.
    Chwila strachu... Lustro zakupione w internecie ląduje kurierem na moim dywanie. Ale zaraz zaraz. Lustro ? Dlaczego akurat taki typ aparatu?
    Miałem styczność z Nikonem dziewczyny (wtedy jeszcze kończyła technikum fotograficzne), z Canonem koleżanki. Nie są takie trudne pomyślałem. A robią świetne zdjęcia !
    Teraz dlaczego Olympus (bo chyba każdy się domyśla, że jestem posiadaczem Olympusa...).
    Nikon ! Nikon ! Canon ! Tylko nie Sony !!! Nikon ! Takie opinie krążą wśród ludzi, gdy się kogoś zapyta o dobre lustro.
    Otóż Olympus właśnie dlatego ! (oraz przychylna opinia o nich jednej osoby tutaj z foru, Pana Marka)

    Otwieramy paczkę :
    Karton z napisem OLYMPUS (tu by się zgadzało z zamówionym towarem)
    Body- Olympus E-620
    Obiektyw- 14-42 (1:3,5-5,6) & 40-150 (1:4,0-5,6)
    Oraz- inne pierdołki

    Dlaczego ten leciwy egzemplarz ?
    Otóż budżet jaki przeznaczyłem na rozpoczęcie przygody z fotografią był w stanie pomieścić właśnie ten egzemplarz

    Tak wiec zaczynamy :
    Nr. 1
    Zdjęcie z wbudowanym filtrem zapisywane bezpośrednio do JPG, bez obróbki.
    Próbowałem osiągnąć czysty i ostry obraz (pierwsze robione zdjęcia)
    Nr. 2
    Zdjęcie z wbudowanym filtrem zapisywane bezpośrednio do JPG, bez obróbki.

    Nr. 3

    Zdjęcie robione z ręki, co chyba widać.

    Nr.4
    Zdjęcie z ręki. Napotkałem na drodze taki księżyc, że aż się prosił o zdjęcie, jednak umiejętności brak...
    Chciałem osiągnąć ostry obraz z rozmyciem świateł dzięki długiej ekspozycji.

    Nr. 5
    Zdjęcie z ręki.
    Pokusiłem się o próbę uzyskania ostrego obrazu przy długim czasie ekspozycji. Wynik? Tak jak widać.
    Wszelkie konstruktywne komentarze mile widziane.
    Dane EFIX dostępne.


    Będę się starał w miarę upływu czasu, oraz mam nadzieję rozwoju, wrzucać nowe buble
    Aż zamienią się w zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez aspire5310 ; 20.09.15 o 22:03 Powód: Błędy w kodzie HTML

  2. #2
    urzyszkodnik
    Gość
    Trenuj
    I pokazuj

  3. #3
    Awatar ZibiZ
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    Scotland
    Posty
    220
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Tez mam E-620 już od dobrych kilku lat i jeszcze nie planuje wymieniać. Stary egzemplarz ale jary
    Statyw, statyw, statyw i będzie dobrze. Wrzucaj fotki a grono ekspertów na pewno pokieruje Cie w dobra stronę.
    Będę zaglądał i pozdrawiam.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    hej, witaj na forum. Ekspertem wprawdzie nie jestem, ale kilka uwag mam

    Zdjęcie nr 1 - wózek po prawej mogłeś wyrzucić z kadru. Poza tym zdjęcie bardzo małe.
    Nr 2 - spójrz na górę zdjęcia. Co widzisz? Białą (a właściwie różową) plamę. Ustawiaj ekspozycję na niebo, unikniesz przepaleń. Albo korzystaj z plików RAW, w obróbce można sporo odzyskać z prześwietlonych obszarów. Nie wiem, co to za filtr był zastosowany, ale zdjęcie ma mocny zafarb.
    Nr 3 - światło lamp oświetlenia ulicznego to spore wyzwanie, mocno zmieniają kolory na zdjęciu (popatrz jaki kolor mają białe znaki). Można to korygować balansem bieli, moim zdaniem lepiej zostawić jak jest. Te gałęzie z prawej strony kadru jakoś nie dodają specjalnie zdjęciu uroku.
    Zdjęcie nr 4 - bardzo ciekawe, podoba mi się jego dynamika
    Zdjęcie nr 5 - większość kadru zajmuje rozmazany krawężnik. Nawet najmniejszy statyw w zdjęciach nocnych bardzo Ci pomoże.
    e
    Sam miałem kiedyś E-520 a całkiem niedawno trafił w moje ręce na chwilę E-620. Przyjemny aparat, dobra ergonomia. Z kitowym 40-150 dawał też niezłą jakość obrazka.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Tomakinho
    Dołączył
    Dec 2012
    Mieszka w
    PL Leszno
    Posty
    288
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Witam i życzę powodzenia
    Czekam na następne zdjęcia.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję.
    Statyw już jest
    Lecimy dalej...
    Nr. 6
    Małe miasteczko w południowej Irlandii nocą. Miało wyjść przejrzyste, ostre, z rozmyciem. Udało się. Ale czy do końca?
    Nr. 7
    To samo miasteczko widziane z dachu parkingu. Założenia takie jak do zdjęcia wyżej.

    Nr. 8
    Rondo na drodze krajowej, widok z przejścia nadziemnego.Przejrzyście, ostro i z rozmyciem świateł.

    Nr. 9
    Nie jestem zadowolony z kadru tego bubla...

    Nr.10
    Zdjęcie ze statywu robione w przejezdnym "miasteczku" Kadr myślę, że jest dobry. Jedak nie do końca jestem zadowolony z szumów jakie pojawiły się na zdjęciu...

  7. #7
    urzyszkodnik
    Gość
    Balans bieli
    Poczytaj o tym

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    skoro statyw już jest to jakim cudem udało Ci się poruszyć lewą stronę na zdjęciu nr 6?

    Fajny kard nr 10

  9. #9
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    skoro statyw już jest to jakim cudem udało Ci się poruszyć lewą stronę na zdjęciu nr 6?

    Fajny kard nr 10
    Może ten zielony neon apteki sobie migał...

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    i jego migające światło rozmyło tablicę rejestracyjną zaparkowanego samochodu? :P

Podobne wątki

  1. Raczkowanie z cyfrowym lustrem
    By Aster in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16.12.09, 21:35
  2. Początki z lustrem i Wasza ocena.
    By flaa in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 16.11.09, 10:24
  3. Kompaktem i lustrem
    By wgerwat in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 5.09.08, 23:56
  4. Moje pierwsze fotki lustrem i E510
    By dzidek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16.01.08, 23:22
  5. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.