Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Nowa mała lampa VOKING VK360

  1. #1
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Nowa mała lampa VOKING VK360

    Pojawiło się takie cudo na allegro, w cenie 390 zet, ktoś to zna? Wydaje się być znakomicie wyposażona. Cena Olympusowej FL-300 jest raczej zaporowa, a interesują mnie małe lampy z funkcjami błysku bezprzewodowego do zastosowań w makro.

    W opisie podkreśliłem ciekawsze funkcje. Obrót w pionie i poziomie. Konstrukcja przypomina nieco Sunpaka RD-2000, ale ma wyświetlacz LCD i więcej funkcji, zresztą tego sunpaka nigdy nie było do Olka.

    OPIS

    Prezentujemy kompaktową lampę VK-360. Pomimo niewielkich rozmiarów, posiada mocny palnik o liczbie przewodniej 32 (dla ISO 100, na 105mm). Lampa marki Voking jest znakomitą alternatywą dla dużych i ciężkich fleszów. Wyświetlacz LCD umożliwia sprawną kontrolę nad błyskiem i mocą lampy.


    VK-360 pozwala zarządzać innymi lampami w trybie MASTER.


    Przeznaczona jest do aparatów Olympus.

    Tryby pracy lampy:

    TTL: tryb w którym aparat automatycznie steruje parametrami lampy błyskowej. Możliwe jest kontrolowanie ustawień lampy z poziomu menu aparatów Nikon które działają w trybie i-TTL. Z poziomu menu można kontrować takie ustawienia lampy jak: tryb pracy, moc błysku, synchronizacja błysku, korekcja błysku, zoom, ustawienia bezprzewodowe oraz ustawienia zaawansowane.
    M: umożliwia ręczne ustawienie parametrów siły błysku



    1. Multi (RPT): idealny do zdjęć stroboskopowych

    Slave: może być wyzwalana przez inną lampę za pomocą wbudowanej fotoceli (S1 na pierwszy błysk, S2 na drugi)

    Master: może być główną lampą w systemie CLS (???????? opis od wersji Nikon, czy dotyczy także OLY?)



    GN 32 na ISO 100, 105mm
    tryby: TTL, M, RPT, S1, S2
    szybkie ładowanie - 5s do pełnego błysku
    temperatura barwowa: 5600 K
    zasięg: 15m w pomieszczeniu; 10m na zewnątrz
    korekcja EV (-0,7; -0,3; +0,3; +0,7)
    obrót pionowy: -7~90 stopni
    obrót poziomy: 60~90 stopni




    wyświetlacz LCD -podświetlenie




    kontrola błysku: 8 poziomów (1/128~1/1)
    dyfuzor
    metalowa stopka
    zasilanie: 2x baterie alkaliczne lub akumulatory typu R6/AA Ni-MH
    liczba błysków: 100-1500, z nowymi bateriami alkalicznymi AA
    ochrona przed przegrzaniem


    gniazdo MICRO /mini USB 5 PIN - ładowanie akumulatorów


    (czyżby ładowanie bez ładowarki w lampie?)
    wymiary: 110×65×35mm
    waga: 150g polska
    gwarancja: 12 miesięcy

    Jak zwykle jest zamieszanie z informacjami, szczególnie co do trybów slave (czy to w szgodne z olkiem, czy tylko fotocela, czy opis dotyczy CLS Nikona ), na razie znalazłem ją w niemieckim mediamarkcie i tryby master i slave się potwierdzają. Nie mogę znaleźć instrukcji w pdf, to zazwyczaj rozwiewa wątpliwosci z niedokładnych lub źle prztłumaczonych opisów.

    Kompakt Blitzgerät mit E-TTL-Steuerung, Stroboskopfunktion, 1. und 2. Verschlussvorhang, FEB=Blitz-Belichtungs-Reihen, Slave-Modi S1+S2,



    HSS Master und Slavefunktion drahtlos



    , LED Einstelllicht, AF- oder Video-Hilfslicht, LC Display, beleuchtbar, automatische Abschaltung und Wake-Up-Funktionen, Überhitzungsschutz, Batterie-Ladezustand-Anzeige,



    Akku-Internladung über USB







    Z samej analizy specyfikacji zapowiadł by się przebój. Zwłaszcza ze tryb naster oferuje jedynie drogawa i ciężka FL-600

    Ostatnio edytowane przez Sawa ; 21.09.15 o 12:42 Powód: kolor czerwony sugeruje komunikaty administracji, zastrzeżony.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Mam obawy, że jednak ten slave to może być tylko wyzwalanie za pomocą fotoceli pierwszym lub drugim błyskiem bez możliwości automatycznego sterowania z aparatu energią błysku.
    Kolejna sprawa to liczba przewodnia - niby 32 to nie mało, ale przy ogniskowej 105mm - przy szerokim kącie świecenia będzie znacznie mniej. Z drugiej strony dane są sprzeczne - pod adresem http://www.bilora.de/index.php/produ...k-blitzgeraete piszą o liczbie przewodniej 32 dla ogniskowej 28mm.
    Chyba jednak trzeba poczekać na wiarygodną specyfikację, albo... podjechać do sklepu który tymi lampami handluje i obejrzeć na miejscu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    http://www.dasfotoportal.de/?page=news&news_id=4384

    Z tego wynika, że lampka nie ma zooma. Jak na 28 mm to wręcz podejrzanie mocna.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeśli nie ma zooma, to faktycznie przy tak małych rozmiarach liczba przewodnia bardzo duża. Zastanawiam się też, dlaczego na innych stronach podają liczbę przewodnią w powiązaniu z ogniskową - przecież przy braku zooma od ogniskowej LP nie zależy.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może dlatego, że większość bezzoomowych kryje 35mm.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Ale... na niektórych stronach podają liczbę przewodnią dla ogniskowej 100mm - w przypadku lampy bez zooma to nie ma sensu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wystarczy, że jeden się pomyli, a później to już leci kopiuj-wklej. "Ctrl + C" - największe zło internetu

    ---------- Post dodany o 12:22 ---------- Poprzedni post był o 12:17 ----------

    To jest maleństwo zasilane dwoma paluszkami, a głowica z zoomem zajmuje sporo miejsca. Swoja drogą, to czas ładowania może być słaby przez te dwa paluszki.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To jest maleństwo zasilane dwoma paluszkami ... to czas ładowania może być słaby...
    Niekoniecznie - FL-300 też ma dwa paluszki - i to te mniejsze, a ładuje się całkiem szybko

  9. #9
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Niekoniecznie - FL-300 też ma dwa paluszki - i to te mniejsze, a ładuje się całkiem szybko
    całkiem szybko jest pojeciem wzglednym
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #10
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Niestety, po dalszej analizie opisów z innych krajów, podejrzewam, że tylko dla Nikona i Canona jest ten tryb Master.
    Lampkę ma w ofercie ELTEC z Warszawy, w przyszłym tyg. może podjadę i obejrzę......

Podobne wątki

  1. Nissin i40 - fajna nowa lampka (mała a dużo może)
    By smog in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 5.03.16, 18:30
  2. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 10:27
  3. E-510 awaria i nowa lampa
    By Asmodeus in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.10.09, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.