Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 168

Wątek: Panasonic - Leica DG Vario Elmar 100-400 mm f/4.0-6.3 Asph OIS

  1. #101
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Gdybym miał fz300 , też bym sobie wmawial, że zrobię nim właściwie takie same zdjęcia jak micro i Leica 100-400. A ile zaoszczedzilem, taki ze mnie spryciarz.

  2. #102
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Zrobisz gorsze, ale do wielu zastosowań wystarczające. Mam porównanie, gdyż posiadam FZ-300, E-M5, E-PL5, GX-8 a do niedawna miałem też Pentaxa K-5 (wraz ze sporą ilością obiektywów zarówno do m4/3 jak i do Pentaxa).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #103
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Dla mnie to nie jest w żadnym wypadku wystarczające co produkuje FZ300 . Zdjecie z portalu, który go testował , ISO100 eqw.500mm , nie pomniejszone .

    http://www.imaging-resource.com/PROD.../Y_1030613.HTM

  4. #104
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeśli dla Ciebie nie wystarcza, to sprawa prosta - nie ma sensu byś go kupował. Wymagania są różne i jednemu wystarczy prosty kompakt (a czasem nawet i telefon komórkowy), kto inny potrzebuje APS-C, Full Frame albo i cyfrowego średniego formatu. Osobiście wyszedłem z APS-C (jednak za dużo dźwigania) i zwykle noszę ze sobą M4/3 i FZ-300. FZ-300 służy mi do makro małych owadów (ze względu na większą głębię ostrości przy tych samych rozmiarach motywu wypełniającego kadr) oraz w sytuacjach, gdy nie mam przy sobie odpowiedniego obiektywu do m4/3 (nie chce mi się dźwigać wszystkiego i zwykle zabieram do torby tylko 2-3 obiektywy).
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 16.10.17 o 23:29
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #105
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nie neguje Twojego wyboru FZ300 do tych celów , o których piszesz. Ale niech mi nikt nie wmawia, że między FZ300 a micro z drogim tele , jest tak mało różnicy , że właściwie nieopłacalna i pozbawiona sensu. Zdjęcie ptaka na załączonym linku , jest koszmarne, owszem gdy je zmniejsze do wielkości pocztówki albo wrzucę na fejsa to będzie względne, takiej jednak jakości nie szukam.

  6. #106
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ...Ale niech mi nikt nie wmawia, że między FZ300 a micro z drogim tele , jest tak mało różnicy , że właściwie nieopłacalna i pozbawiona sensu...
    Uporządkujmy trochę sprawy:
    - tele mikro jest drogie,
    - za pół ceny można złożyć podobny zestaw w lustrach i jest spora szansa, że obrazek z lustra będzie lepszy,
    - mikrus z drogim i ciemnym tele i tak nie bardzo ma czego szukać w zastosowaniach, gdzie potrzebna jest najwyższa jakość (podnoszenie ISO prowadzi do klęski),
    - w zastosowaniach internetowych FZ300 nie jest dużo gorszy.

    Poszukaj głebiej, znajdziesz obrobionego ptaka. Nie jest zły. No i dochodzimy do kwestii obróbki. W linku szumy zostały rozmemłane, w Twoim przerobione na czarne kropki. Bardziej rzecz gustu niż jakości.

    Mój wniosek jest taki: kup lustro z Sigmą 100-400, kilka tys. zaoszczędzisz i zyskasz na jakości. Jeśli robisz zdjęcia do internetu i często podnosisz ISO do 800, to kup FZ300. Zaoszczędzisz 5-6 tys. To sporo więcej niż jest moim zdaniem warta różnica między mikrusem na ISO 800, a FZ300 na ISO 160 w zastosowaniach internetowych.

    Nie chce Ci niczego wmawiać. Dla mnie kupno mikrusa z bardzo drogim ciemnozoomem 100-400 to bezsens. Ale może tylko dla mnie, bo to moje bardzo subiektywne zdanie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #107
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Uporządkujmy trochę sprawy:
    - tele mikro jest drogie,
    - za pół ceny można złożyć podobny zestaw w lustrach i jest spora szansa, że obrazek z lustra będzie lepszy,
    - mikrus z drogim i ciemnym tele i tak nie bardzo ma czego szukać w zastosowaniach, gdzie potrzebna jest najwyższa jakość (podnoszenie ISO prowadzi do klęski),
    - w zastosowaniach internetowych FZ300 nie jest dużo gorszy.

    Poszukaj głebiej, znajdziesz obrobionego ptaka. Nie jest zły. No i dochodzimy do kwestii obróbki. W linku szumy zostały rozmemłane, w Twoim przerobione na czarne kropki. Bardziej rzecz gustu niż jakości.

    Mój wniosek jest taki: kup lustro z Sigmą 100-400, kilka tys. zaoszczędzisz i zyskasz na jakości. Jeśli robisz zdjęcia do internetu i często podnosisz ISO do 800, to kup FZ300. Zaoszczędzisz 5-6 tys. To sporo więcej niż jest moim zdaniem warta różnica między mikrusem na ISO 800, a FZ300 na ISO 160 w zastosowaniach internetowych.

    Nie chce Ci niczego wmawiać. Dla mnie kupno mikrusa z bardzo drogim ciemnozoomem 100-400 to bezsens. Ale może tylko dla mnie, bo to moje bardzo subiektywne zdanie.
    idąc tym tokiem rozumowania po co kupować sigmę100-40/5-6,3 jak mozna kupic panasa 100-300 ? na 100 % będzie lepiej niz z FZ300 i bardo podobnie jak z sigmy +APSC, tanie apsc też szału nie robi z ISO sigma 3500+ body, panas 1400 body juz jest, FZ300 - 1540 ( wszystkie kwoty z Allegro) - najlepiej finansowo wychodzi panas 100-300 na dodatek jest jaśniejszy niż sigma
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #108
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    idąc tym tokiem rozumowania...
    Niech każdy chodzi swoim tokiem
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #109
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    i znowu leica 100-400 :P

    Nazwa:  P1170482.JPG
Wyświetleń: 253
Rozmiar:  1.022,7 KB

  10. #110
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Roberto73 masz może porównanie szybkości AF panasa 100-400 do panasa 100-300 ? kusi mnie te dodatkowe 100 mm
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:33
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23.11.10, 08:57
  4. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 1.09.10, 12:47
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 15:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.