Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: Panasonic G 25mm f/1.7 (H-H025)

  1. #11
    | OlyJedi Awatar inkoguto
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    416
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Po co?

    Jest 40-150PRO+TC, ma być 500/4 (ksywka: ałaa) i ciemne 100-400 "w Lajce".
    No z tego samego powodu dla którego mimo istnienia 12-40 produkowane i sprzedawane są stałki w tym zakresie Przypuszczam że 100mm 135mm i 200mm znalazłby swoich amatorów.
    Acha i co złego to nie ja...
    ----
    moje zdjęcia

  2. #12
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    I przy 40-150PRO kto by kupił stałkę?
    Jeśli stałka będzie lżejsza, albo będzie oferować lepszą jakość to nabywcy się znajdą
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #13

    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Pozwoliłem sobie zrobić małe pseudo porównanie nowego Panasonica 25 1.7 z PanaLeica 25 1.4.

    W kwestii wymiarów, PL 1.4 jest bardziej pękata i to właściwie tyle. Z PL 1.4 podpiętą do GM5 nie dałem już rady ze statywem (obiektyw wychodzi poza obrys body) z P 1.7 tego problemu nie było.
    Nowy P 1.7 jest za to zdecydowanie lżejszy waży 125 g a PL już 200.
    W P 1.7 AF jest błyskawiczny i praktycznie bezgłośny. W PL 1.4 AF jest trochę wolniejszy i wyraźnie słyszalny. W PL 1.4 słychać też wyraźnie dźwięk przymykanej przysłony.
    Panasonic trochę zmienił wygląd w stosunku do poprzednich modeli. Nowy obiektyw nie jest śliski i błyszczący a raczej matowy i delikatnie chropowaty.
    Podobnie jak w wielu obiektywach Olympusa pojawił się ozdobny pierścień, w miejscu którego można zamontować dołączoną do zestawu osłonę.
    Nowy Panasonic ma też wyraźnie mniejszą odległość ostrzenia od PL 1.4.
    Jeżeli chodzi o ostrość to nowy P 1.7 wydaję się troszkę równiejszy i bardziej ostry.
    A ja i tak pozostanę przy PL 1.4 dla tego marnego 0,5 EV
    Wrzuciłem kilka zdjęć wykonanych oboma obiektywami. Zdjęcia prosto z GM5. Wartość artystyczna żadna
    https://picasaweb.google.com/1127070...at=directlink#

  4. #14

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    63
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Wielkie dzięki! 3 dni temu zamówiłem za 99usd (z cłem norweskim wyszło razem około 650 zł). Wczoraj się zastanawiałem czy dobrze zrobiłem bo olympus miał promocję 25mm 1.8 Zuiko za około 950zł - dzięki tobie wiem że dobrze zrobiłem biorąc Panasonica. Wielkie dzięki!

  5. #15

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Złotoria
    Posty
    33
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Są gdzieś w sieci jakieś testy tego obiektywu? Porownanie z olkiem 25/1.8?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    ł
    Cytat Zamieszczone przez Ario Zobacz posta
    Wielkie dzięki! 3 dni temu zamówiłem za 99usd (z cłem norweskim wyszło razem około 650 zł). Wczoraj się zastanawiałem czy dobrze zrobiłem bo olympus miał promocję 25mm 1.8 Zuiko za około 950zł - dzięki tobie wiem że dobrze zrobiłem biorąc Panasonica. Wielkie dzięki!
    gdzie to szkło można zamowić za 99 USD ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ł
    gdzie to szkło można zamowić za 99 USD ?
    Po tyle było podczas Black Friday/Cyber Monday - w juseju sprzedali chyba wszystko, bo szkło będzie tam ponownie dostępne od marca. Oczywiście nie za 99$...
    Ostatnio edytowane przez cube007 ; 3.01.16 o 13:06

  8. #18

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Złotoria
    Posty
    33
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Pojawia sie coraz wiecej 25mm/1.4 na rynku wtórnym. Mój dylemat brzmi; czy za tą sama kasę nowy Panas 25/1.7 czy stara Panaleica 24/1.4?
    Autofokus szybki dla mnie ważny bo dzieciaczk fotografuję, ale i światło też ważne, bo sporo w pomieszczeniach robię.

    Co myślicie?

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    35
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cześć. Także zastanawiam się nad G 25mm 1.7. Ma trafić do OMD EM1. Do tej pory do korpusów olympusa stosowałem albo szklarnie tego samego producenta albo obiektywy manualne. Czy decydując się na panasonica G coś tracę (AF, szybkość pracy) względem mZuiko 25mm 1.8 ?
    Obiektyw ma służyć do zdjęć przy świetle zastanym i do filmowania.

    Kubek

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kubekwkubek Zobacz posta
    Cześć. Także zastanawiam się nad G 25mm 1.7. Ma trafić do OMD EM1. Do tej pory do korpusów olympusa stosowałem albo szklarnie tego samego producenta albo obiektywy manualne. Czy decydując się na panasonica G coś tracę (AF, szybkość pracy) względem mZuiko 25mm 1.8 ?
    Obiektyw ma służyć do zdjęć przy świetle zastanym i do filmowania.

    Kubek
    Mało osób ma u nas to szkło. A tak swoją drogą to czemu akurat Panasonic do Olympusa? I jeśli już to czemu nie wersja 1.4?
    Zapraszam do albumu i galerii

Podobne wątki

  1. Panasonic Leica D Summilux 25mm f1,4 L-X025
    By apz in forum [K] Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 02:01
  2. Leica 25mm vs ZD 25mm
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18.09.08, 10:59
  3. ZD 25mm F2.8?
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 21.03.08, 09:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.