Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: OMD 5 a może lepiej OMD10?

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    30
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    OMD 5 a może lepiej OMD10?

    Wiem że temat ostatnio gorący Tylko że ja mam specyficzne potrzeby.Potrzebuje body do szkieł M42.Do tej pory uzywałem Pentaxa ale on mnie nie polubił i padł Mam kilka szkieł na M42 w tym mój ulubiony Tair 3s.To taka mała lufa od czołgu 1,4 kg Ale ma za to swiatło 4,5 i lubimy sie Wracając do tematu ze wzgledu na wprowadzenie nowych modeli OMD ceny tych starszych wersji spadają. Za około 2500tys można kupić omd z kitem.Najbardziej pociąga mnie opcja OMD5 ze wzgledu na lepszą stabilizacje i uszczelnienia.Nie sadzę żebym kupił dodatkowo jakiś obiektyw systemowy Dlatego zastanawiam sie czy ktoś podpinał do któregoś z tych body taka lufę jak Tair i jak to działa?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Jeśli masz odpowiednią przejściówkę to można pierwsze próby zrobić w jakimś nieodległym od Ciebie sklepie foto, Na ogół nie robią wstrętów by uruchomić sprzęt, trzeba tylko mieć własną kartę pamięci. Powodzenia
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    30
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Ciekawa propozycja

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lx7 Zobacz posta
    Wiem że temat ostatnio gorący Tylko że ja mam specyficzne potrzeby.Potrzebuje body do szkieł M42.Do tej pory uzywałem Pentaxa ale on mnie nie polubił i padł Mam kilka szkieł na M42 w tym mój ulubiony Tair 3s.To taka mała lufa od czołgu 1,4 kg Ale ma za to swiatło 4,5 i lubimy sie Wracając do tematu ze wzgledu na wprowadzenie nowych modeli OMD ceny tych starszych wersji spadają. Za około 2500tys można kupić omd z kitem.Najbardziej pociąga mnie opcja OMD5 ze wzgledu na lepszą stabilizacje i uszczelnienia.Nie sadzę żebym kupił dodatkowo jakiś obiektyw systemowy Dlatego zastanawiam sie czy ktoś podpinał do któregoś z tych body taka lufę jak Tair i jak to działa?
    Nie ta waga, ale używam Prakticara 300/4, nie widzę problemów. Doostrzam na powiększeniu, Da się fotografować.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    30
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Super i dziekuję za takie szybkie odpowiedzi .W takim razie coraz bardziej jestem na tak.A korzystając z okazji zapytam o co innego.Czytałem że do takiego bezlusterkowca jest mase przejściówek i zastanawiam sie czy może jest jakaś alternatywa dla tego Taira?

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lx7 Zobacz posta
    Super i dziekuję za takie szybkie odpowiedzi .W takim razie coraz bardziej jestem na tak.A korzystając z okazji zapytam o co innego.Czytałem że do takiego bezlusterkowca jest mase przejściówek i zastanawiam sie czy może jest jakaś alternatywa dla tego Taira?
    Będzie 300/4 od Olka, cena nieznana, tanio nie bedzie...; Lumix 100-300; Olympus mZD 75-300, ciemniej....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lx7 Zobacz posta
    Czytałem że do takiego bezlusterkowca jest mase przejściówek i zastanawiam sie czy może jest jakaś alternatywa dla tego Taira?
    Canon FD, powinieneś znaleźć coś ciekawego.
    Zapraszam do albumu i galerii

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Mam Tokinę 300mm f/5.5 i działa z E-M10. Z dodatkowym gripem jest lepiej, manualne ostrzenie na takiej ogniskowej jest jak najbardziej możliwe ale nieco problematyczne (zwłaszcza przy powiększeniu 14x).

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    30
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Reczne ostrzenie mi nie przeszkadza To nawet lepiej Duzy ukłon w strone Olympusa za podobieństwo tych modeli do analogów .Uwielbiam wszystko co stare Chyba dlatego gdy trzymam stare obiektywy czuje jakąś magię co najmniej dzieki tej wadze i poczuciu trwałości .

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lx7 Zobacz posta
    Reczne ostrzenie mi nie przeszkadza To nawet lepiej Duzy ukłon w strone Olympusa za podobieństwo tych modeli do analogów .Uwielbiam wszystko co stare Chyba dlatego gdy trzymam stare obiektywy czuje jakąś magię co najmniej dzieki tej wadze i poczuciu trwałości .
    Po prostu jest to kawał dobrego, precyzyjnego szklano-metalowego wyrobu przemysłowego nie plastikowa, krucha wydmuszka... Rozumiem Twoje odczucia sam mam podobne. Własne.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. Co lepiej Fl-36 czy Fl-50
    By jacek2004 in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 554
    Ostatni post / autor: 7.01.10, 16:58
  3. Czy już lepiej ???...
    By mcfred in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.03.09, 19:50
  4. Odzyskanie zdjęć -może ktoś wie -może pomoże
    By Krzyś in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31.01.06, 19:16
  5. Co lepiej kupić E-300 czy E-500?
    By jacek2004 in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15.11.05, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.