Strona 64 z 70 PierwszyPierwszy ... 14546263646566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 694

Wątek: Olympus E-M1 Mark II

  1. #631
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

  2. #632

    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    Kraśnik/Lubelskie
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Od kilku miesięcy używam E-M1 w pierwszej wersji. Doceniam głównie mobilność systemu z którym wyjeżdżałem kilka razy w góry czy na wypad do Lwowa oraz stabilizację. Robiłem też trochę streetowych zdjęć (w zastępstwie Fuji). Napiszcie mi co praktycznie zyskałbym gdyby przesiadł się na mark II.

  3. #633
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Giejot Zobacz posta
    Od kilku miesięcy używam E-M1 w pierwszej wersji. Doceniam głównie mobilność systemu z którym wyjeżdżałem kilka razy w góry czy na wypad do Lwowa oraz stabilizację. Robiłem też trochę streetowych zdjęć (w zastępstwie Fuji). Napiszcie mi co praktycznie zyskałbym gdyby przesiadł się na mark II.
    Zyskujesz nieco wiecej pikseli, drugie gniazdo karty pamięci, nieco lepszy AF, zdjęcia wysokiej rozdzielczości (takie jak w OMD EM 5 mk II), Pro Capt.!!!(tylko z obiektywami serii Pro.) lepszy wizjer. Ale to za dużą dopłatą. Żeby wykorzystać możliwości np. Pro Capt. musisz zainwestować w szkła "Pro" (boli!) i karty b. szybkie. Akumulator (zapas) puki co kosztuje 329 zł. Zamienniki, które się pokazały na rynku to wyrzucone pieniądze. Wartośc odsprzedaży EM 1 mk I są bardzo niskie.
    Reasumując jak nie zainwestujesz (nie tylko w body) to nie wykorzystasz wszystkich dodatkowych możliwości.

  4. #634
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Już lepiej się opłaca obecnie G9, jeżeli chcesz inwestować. Dużo lepszy wizjer, lepsza ergonomia, bardzo dobre video i tysiak tańszy.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #635
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Tylko nieustannie jest tak, że wszystkie ficzery typu dual IS, Pro Capture czy DFD działają tylko w kombinacji obiektyw - puszka z tym samym znaczkiem.
    Ja też się przyglądam.
    Wielkiego postępu w obrazku nie ma, interesuje mnie AF- C, ewentualnie IS I szeroko rozumiana przyjemność z używania - Olkowi niewiele mam do zarzucenia w tej ostatniej kwestii.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #636

    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    40
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Koledzy/koleżanki - szkła, które mam to 12-40 PRO, 40-150 PRO, 75 1.8, 60 2.8 macro.
    Body EM5 MKII

    Cel poprawa AF-C - obecnie dzieciaka 2letniego nie mogę ogarnąć (w fotografii i poza).

    EM1 MKII - wchodzić w to?? 4,4k nowy z grey marketu
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

  7. #637
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez denver47 Zobacz posta
    ...

    EM1 MKII - wchodzić w to?? ...
    Poczekaj do stycznia, ma być nowy korpus.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #638

    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    40
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Poczekaj do stycznia, ma być nowy korpus.

    no tak, tyle że ten nowy to będzie 4000.. ale dolarów pewnie..

    bardziej chodziło mi o to czy na tych obiektywach które mam, znacząco poprawi mi się praca na ciągłym autofokusie - przy czym, nastawienie moje jest na nie spędzanie kwadransów w terenie z preselekcjami i wyborem trybu pracy takiego AF - jestem na spacerze, młody nagle biegnie w moją stronę - mam zapięty 40-150 - wyciągam i "cyk" -> w domu mam z czego wybrać - to są jedyne moje wymagania
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

  9. #639
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez denver47 Zobacz posta
    no tak, tyle że ten nowy to będzie 4000.. ale dolarów pewnie..

    bardziej chodziło mi o to czy na tych obiektywach które mam, znacząco poprawi mi się praca na ciągłym autofokusie - przy czym, nastawienie moje jest na nie spędzanie kwadransów w terenie z preselekcjami i wyborem trybu pracy takiego AF - jestem na spacerze, młody nagle biegnie w moją stronę - mam zapięty 40-150 - wyciągam i "cyk" -> w domu mam z czego wybrać - to są jedyne moje wymagania
    Nie wiem jak działa AF-C w EM 5 mk II. Miałem EM 5 mk I. W EM 1 mk II jest nieco lepiej niż w EM 1 mk I. Ale w sytuacji o której piszesz (foto dziecka) może się doskonale sprawdzić Pro Capture. Polega to na tym, że aparat rejestruje zdjęcia podczas łapania ostrości (przycisk do połowy) a po wyzwoleniu migawki zapisuje 36 klatek z etapu ostrzenia. Z dużym prawdopodobieństwem jest mozliwość wybrania ostrych zdjęć. Masz do tego odpowiednie obiektywy (Pro). Tylko należy mieć szybką kartę. I tutaj sprawdzają sie 2 sloty. W jednym standardowa karta w drugim szybka do zdjęć w opcji Pro Capture. Używam tej funkcji i sprawdza się doskonale.

  10. #640

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Czasem wystarczy większa przysłona i czułość, i da się maluchy złapać, nawet zwykłym obiektywem
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 584
    Ostatni post / autor: 7.02.24, 17:46
  2. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.