Strona 63 z 70 PierwszyPierwszy ... 13536162636465 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 694

Wątek: Olympus E-M1 Mark II

  1. #621
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bordero Zobacz posta

    Poprawiona tabelka. Dodałem rzeczywisty format A3 i E-M1 mkIII
    Format A3 i 24 Mpix wyliczenia OK. Co do E-M1 mkIII to tego aparatu chyba jeszcze nie ma i jak będzie nie jest powiedziane, że będzie miał 24 Mpix, ale mniejsza z tym.
    Piszesz:
    Cytat Zamieszczone przez Bordero Zobacz posta
    Tak na oko to trzeba około 24Mpx i Olkowi juz nie brakuje wiele.
    Ja nie miałbym żadnych obaw w zrobieniu odbitki na papierze formatu A3 (tego większego co oferują laby 457 x 305 mm) z matrycy 16 Mpix w 250 dpi. Są też opinie, że 200 dpi dla A3 jest w zupełności wystarczające. Zdjęcie tego formatu oglądamy z większej odległości i nie będzie różnicy pomiędzy 300, a 250 dpi. Być może oglądając z 20/30 cm dostrzeże się różnicę (250 vs 300 dpi), choć mam duże wątpliwości. Oczywiście każdy ma swoje zdanie w tym temacie
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #622

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    77
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Olympus E-M1 Mark II

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Format A3 i 24 Mpix wyliczenia OK. Co do E-M1 mkIII to tego aparatu chyba jeszcze nie ma i jak będzie nie jest powiedziane, że będzie miał 24 Mpix, ale mniejsza z tym.
    Wiadomo. Moja tabelka to taka zabawa z liczbami.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ja nie miałbym żadnych obaw w zrobieniu odbitki na papierze formatu A3 (tego większego co oferują laby 457 x 305 mm) z matrycy 16 Mpix w 250 dpi. Są też opinie, że 200 dpi dla A3 jest w zupełności wystarczające. Zdjęcie tego formatu oglądamy z większej odległości i nie będzie różnicy pomiędzy 300, a 250 dpi. Być może oglądając z 20/30 cm dostrzeże się różnicę (250 vs 300 dpi), choć mam duże wątpliwości. Oczywiście każdy ma swoje zdanie w tym temacie
    Zgadza się. W mojej tabelce są kolory, czarny bold oznacza więcej niż 240dpi i też uznaję to za dobry wynik dla formatów typu A3 i więcej.

  3. #623

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witajcie,
    Ostatnio dostałem na testy Olympusa E-M1 M2. Zauważyłem, że szczególnie przy zdjęciach seryjnych za poruszającym się obiektem występują dość duże opóźnienia w odświeżaniu obrazu w wizjerze. Wyłaczyłem podgląd zdjęć, zwiększyłem odświeżanie wizjera na najwyższe, testowałem różne kary ale nic nie pomogło. Przygotowuję się do pokazów lotniczych i podążanie za szybkim samolotem z poszatkowanym odświeżaniem jest niezmiernie trudne. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu lub choć inny sposób, który zmniejszy jego uciążliwość. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie. Piotr.

  4. #624
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jedna z nielicznych wad wizjera elektronicznego.

    Możesz zmniejszyć szybkostrzelność.

  5. #625
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W niektórych wizjerach elektronicznych już ten problem rozwiązano.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #626

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Pytanie do osób używających m1mk2, mam e-m10 do można powiedzieć amatorskiego używania jest ok ale coraz częściej zaczynam mieć zapytania o jakieś sesje, eventy itp, chciałbym się w tym temacie rozwijać, gdzie e-m10 raczej nie da sobie rady. W pracy czasami mam okazję wykonywać sesję, packshoty Canonem 5dm3 i różnica jest znacząca o czym każdy wie. Mam już szkła do m4/3 i chciałbym kupić m1 lub m1mk2 do wykonywania zleceń i teraz pytanie czy obrazek jest zadowalający przy ślubach, sesjach hut, eventach itp. czy lepiej zostawić sobie m10 i jakiś obiektyw do codziennego użytku i kupić coś pokroju 5dm3 do "pracy". Jakieś plusy i minusy są mile widziane, oczywiście poza wagą i wielkością bo z tego powodu zmieniłem system na m4/3.

  7. #627
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Sprawa jest prosta, Canon to system o największych możliwościach, największej ofercie używek, największej ofercie producentów niezależnych. W kieszeni się nie mieści Decydując się na mikrusa masz zagwarantowane dotarcie do ściany i kombinowanie jak koń pod górę. Akurat w packshotach różnica między mikrusami, a 5D jest najmniejsza. Jak zacznie brakować światła, będzie gorzej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #628

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jak zacznie brakować światła, będzie gorzej.
    no właśnie tu jest największy problem według mnie i pytanie czy będzie aż tak źle jak dużo osób mówi.

    Dostępne ogniskowe obiektywów w m4/3 mi odpowiadają więc jak już skompletuje to co mi potrzeba nie będzie potrzeby zmian, tak jak to zauważyłem robią ludzie posiadający głownie Canona i ich zmiany z elek na ARTy, selekcjonowane żeby były używalne. Przy packshotach nie ma to żadnego znaczenia ale mówię bardziej o ciemnych miejscach itp sytuacjach. Cena między samymi body m1-5dm3 to ok. 3k przy nowych i ok. 1-2k w używanych obiektywach co też daje do myślenia. Nie jestem fanboyem olympusa i jestem otwarty na zmiany byle sensowne

  9. #629
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To zacznij od Olka. Wszystko zależy od punktu widzenia, a ten, każdy ma swój. Dla mnie obiektywy pełnoklatkowe do Canona są tańsze od mikrusowych, ale to tylko moje potrzeby i mój punkt widzenia.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #630
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria
    Hejka.
    Mam takie pytanie. W Olympus Viewer jest dodatkowy tryb obrazu "Profil koloru" -> czy może jest jakiś magiczny trick żeby dobrać się do tego z samego aparatu? (nie jest to "Kreator kolorów" tylko coś innego, dającego więcej możliwości sterowania kolorami). pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TomekH ; 24.06.18 o 16:12

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By epicure in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 584
    Ostatni post / autor: 7.02.24, 17:46
  2. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.