Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Fuji X100 - jako 1 aparat?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Fuji X100 - jako 1 aparat?

    Panowie, jest tu ktoś kto sprzedał całą szklarnię m43/43 i zakupił w to miejsce np X100? Jakie wrażenia, da się to pogodzić czy ciągle czegoś brakuje? Noszę się z zamiarem sprzedaży szklarni i kupienia 12-40 m.zuiko lub wyprzedania całego systemu i zapodanie w to miejsce np X100. Po kolejnym pobycie w górach trochę zaczęło mnie męczyć wachlowanie szkłami i stąd dylematy
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    epicure zdecydował się na coś w podobnym stylu: http://www.epicure.pl/fujifilm-x100t-trzy-razy-jeden/

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tyle, że ja nigdy nie pozbyłem się systemu. Po prostu zamieniłem jeden systemowy obiektyw na inny obiektyw z przyspawanym do niego aparatem
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    hmm, czytając Twojego bloga nie wiem czemu odniosłem wrażenie, że właśnie zamieniasz wszystko na jeden

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Bo to jest aparat, w streecie rzeczywiście jest w stanie zastąpić wszystko, co dotychczas miałem. Ale fotografia nie kończy się na streecie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Poczytam recenzję w wolnej chwili. A powiedz mi, jak jest z tym wizjerem optycznym, czy widać w nim głębię ostrości? Np teraz w em-5 wciskam spust do połowy i widzę podgląd głębii zanim pstryknę zdjęcie. Czy w wizjerze optycznym jest podobnie. Próbuję sobie wyobrazić jak to wygląda. Sporo zdjęć jakie robie to krajobrazy. Czy taka ogniskowa jak w x100 da radę?
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W takim wizjerze optycznym podglądu GO być nie może, bo nie patrzysz przez obiektyw. Jeśli teraz robisz krajobrazy na ogniskowej 18 mm ekw., to przesiadka na 35 mm będzie bardzo bolała. To jest fajny aparat do krajobrazów dla tych, którzy nigdy nie mieli porządnego szerokiego kąta i nie wiedzącą, co tracą
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Czyli ostrość podglądnę dopiero jak zrobię zdjęcie? A czy po przełączeniu na EVF jest podgląd?
    18mm to świetna ogniskowa, ale trochę męcząca. Nie sztuką jest ustawić 18mm i pstryknąć. Trzeba umieć nią operować. Ja dochodzę do wniosku, że po szczerych chęciach do końca nie potrafię jej ogarnąć
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Czyli ostrość podglądnę dopiero jak zrobię zdjęcie?
    Generalnie tak, ale możesz to obejść na dwa sposoby: 1) włączysz sobie widok hybrydowy, w którym w wizjerze optycznym zostanie wyświetlony kawałek wizjera elektronicznego (tyle, że ja na nim za wiele nie widzę, może to kwestia wady wzroku); 2) wciskasz tylne kółko i wizjer przełącza Ci się na elektroniczny z powiększeniem kadru w miejscu aktywnego punktu AF.

    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    A czy po przełączeniu na EVF jest podgląd?
    Tak, możesz wtedy albo przypisać podgląd GO do osobnego przycisku, albo wcisnąć spust migawki do połowy i wtedy też wizjer pokaże obraz z przymkniętą przysłoną.

    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    18mm to świetna ogniskowa, ale trochę męcząca. Nie sztuką jest ustawić 18mm i pstryknąć. Trzeba umieć nią operować. Ja dochodzę do wniosku, że po szczerych chęciach do końca nie potrafię jej ogarnąć
    A próbowałeś z 17-tką f/1,8 Olympusa? Koszt jej zakupu na pewno będzie mniejszy niż zmiana systemu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    A próbowałeś z 17-tką f/1,8 Olympusa?
    Chodziło mi to po głowie, ale recenzje mieszają to szkło z błotem. Sample też nie powalają w porównaniu np do aktualnej PanaLeiki 25
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

Podobne wątki

  1. Fuji X100/X100S/X100T/X100F/X100V
    By merti in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 599
    Ostatni post / autor: 24.02.22, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.