Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: E-520 i zły AF

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-520 i zły AF

    Witam,
    od paru dni mam E-520 z kitami 14-42mm i 40-150mm i jest tragedia z AF - 95% zdjęć rozmazanych, nawet czasami trafi na 42mm czy powyżej 100mm, ale na szerokim kącie 14-25mm czy 40-60mm jest tragedia przy f5.6-f8 i czasach 1/250 czy nawet 1/800 :/

    Poprzednio miałem E-500 z 18-180mm, tzn. dalej mam, jeszcze nie sprzedałem i ten ostrzy bardzo dobrze, w porównaniu to E-520 z kitami to rewelacyjnie. Podpiąłem 18-180mm do E-520 i ****, bardzo kiepsko, podpiąłem kity do E-500 i jest lepiej, ale dalej źle.

    Zawsze zanim coś kupię to czytam w necie milion recenzji itd. Tym razem za dużo nie czytałem, a trafiłem na aukcje z dobrą ceną i kupiłem... teraz czytam, że problem AF w E-520 jest bardzo częsty. Całe szczęście mam jeszcze prawie 6 miesięcy gwarancji na ten sprzęt.

    Test 1 (40-150mm@119mm)
    http://img502.imageshack.us/img502/1885/pb190281af.jpghttp://img153.imageshack.us/img153/6706/pb190281.jpgTest 2 (40-150mm@150mm)
    http://img21.imageshack.us/img21/1107/pb210542af.jpghttp://img266.imageshack.us/img266/2991/pb210542.jpgTest 3 (AF ustawiony na liczbę 2 14-42mm@14mm)
    http://img20.imageshack.us/img20/7191/14mmsetfor2.jpgTest 4 (AF ustawiony na liczbę 3 40-150mm@150mm)
    http://img694.imageshack.us/img694/8...0mmsetfor3.jpgTest 5 (AF ustawiony na liczbę 2.5 18-180mm@180mm)
    http://img42.imageshack.us/img42/2705/180mmsetfor2.jpgZdjęcia robione E-520 - tragedia.
    Wyniki robione E-500 dla szkieł 14-42mm i 40-150mm lekko lepsze, dla 18-180mm idealne.

    Oczywiście zdjęcia z linijką na statywie z centralnym AF.

    Czytałem, że serwis Olympusa to pierwsza klasa - miał ktoś z Was taki problem z E-520 i korzystał z serwisu? Co zrobili? Naprawili, dali nowy sprzęt czy co?

    W poniedziałek przejdę się do serwisu, zobaczymy co powiedzą - jestem w szoku tego jak ten sprzęt działa :/

    pozdrawiam,
    smogg
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 21.11.09 o 17:21 Powód: szerokim koncie > szerokim kącie

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Wyślij do serwisu.

    p.s. Dlaczego nie testowałeś przed zakupem? Sadząc z opisu, to aparat z drugiej ręki.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Wyślij do serwisu.

    p.s. Dlaczego nie testowałeś przed zakupem? Sadząc z opisu, to aparat z drugiej ręki.
    Serwis mam u siebie w mieście (mieszkam w Sydney), napisałem do nich maila czy ot tak mogę przyjść i dać im do sprawdzenia/naprawy. Pewnie odpiszą dopiero w poniedziałek.

    Nie testowałem, bo kupiłem na eBay... było, że w stanie idealnym. Dobrze, że jest gwarancja. Napisałem do sprzedawcy, że aparat nie jest w stanie idealnym i ma defekt i chcę pieniądze z powrotem - zobaczymy co odpisze. Wole $ niż biegać po serwisach i być bez aparatu ileś dni/tygodni (!).

    Napisałem tutaj, żeby upewnić się, że to coś nie tak ze sprzętem niż ze mną

  4. #4
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    skoro serwis masz na miejscu, to tyle samo czasu zajmie ci wyslanie sprzetu spowrotem do sprzedajacego i zwrot pieniedzy co czekanie na naprawe. jest to naprawde drobna usterka i pewnie naprawia ci na miejscu albo na drugi dzien. a jesli dluzej to powinienes dostac zastepczy.
    jesli masz chwile czasu to zreseteuj aparat do fabrycznych ustawien i jesli to nie pomoze to zauktalizuj soft w aparacie i szklach- jesli nie jest najnowszy. moze pomoze, moze nie- sprobowac warto.
    pzdr
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    skoro serwis masz na miejscu, to tyle samo czasu zajmie ci wyslanie sprzetu spowrotem do sprzedajacego i zwrot pieniedzy co czekanie na naprawe. jest to naprawde drobna usterka i pewnie naprawia ci na miejscu albo na drugi dzien. a jesli dluzej to powinienes dostac zastepczy.
    Nie wiedziałem, że tak szybko to trwa... mam nadzieje, myślałem że dużo dłużej...
    Zobaczę co odpiszą z serwisu, problem w tym, że kawałek trzeba jechać, a w tygodniu nie mam czasu przez pracę...

    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    jesli masz chwile czasu to zreseteuj aparat do fabrycznych ustawien i jesli to nie pomoze to zauktalizuj soft w aparacie i szklach- jesli nie jest najnowszy. moze pomoze, moze nie- sprobowac warto.
    pzdr
    Zrobione - reset, nowe oprogramowanie wgrane (tylko 14-42mm potrzebował uaktualnienia) i **** - dalej to samo.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie co sie czarować upgradami i magicznymi kombinacjami. Część 520-tek wyszła z walniętym AF. Sam miałęm to samo. Jeden aparat przyszedł nowy ze sklepu - AF jak u ciebie. Odesłałem, dostałem drugi i to samo. Wysłałem do serwisu (na prośbę dostałem aparat zastępczy) i naprawili w serwisie.
    Problem taki, że naprawili mi za drugim razem dopiero.
    A to, że nawet poprawnie działający AF w 520 nie jest najlepszy to druga sprawa. Trochę dziwne, że taka stara puszka jak e-330 ma szybszy i sprawniejszy AF niż znacznie nowszy produkt jakim jest e-520-tka.
    Poza AF-em to 520 jest bardzo fajnym (dla mnie) body.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Test nr 3 i następne wg. mnie troszke żle zrobiłeś.W E-520 centralny punkt tak naprawde nie jest punktem tylko obszarem w którym łapie autofokus. przy ogniskowej 14mm przy tak poukładanych patyczkach (zimnych ogniach) mógł złapać ostrość niekoniecznie na ten wybrany. W karcie testowej do ustawienia ostrości jest narysowana jedna linia na którą ustawiamy ostrość. Może wydrukuj tę kartę, połóż patyczek na tej linii i wtedy sprawdź poprawność ostrzenia.
    Co do wykonania resetu po wgraniu nowego firmware posłużyłem się metodą opisaną przez Aero73 w poście 229 na https://forum.olympusclub.pl/showthr...t=4659&page=23. (on opisuje E-510 mi na E-520 tez zadziałało). Reset przyznam ze zdziwieniem również mi pomógł na FF. Pozdrawiam

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    smogg9:

    No to nauczyłeś się dobitnie, że nie ma nic za darmo. Jeśli coś jest tańsze niż podobne oferty, zawsze gdzieś w pobliżu jest pogrzebany pies. Nie ma nic za darmo...

    Ktoś to pewnie spuścił taniej żeby nie wozić się z serwisowaniem. Jeśli AF jest ewidentnie uwalony, pakuj to i spróbuj zwrócić cwaniaczkowi. Jak się nie uda, to serwisuj.

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    smogg9:

    No to nauczyłeś się dobitnie, że nie ma nic za darmo. Jeśli coś jest tańsze niż podobne oferty, zawsze gdzieś w pobliżu jest pogrzebany pies. Nie ma nic za darmo...

    Ktoś to pewnie spuścił taniej żeby nie wozić się z serwisowaniem. Jeśli AF jest ewidentnie uwalony, pakuj to i spróbuj zwrócić cwaniaczkowi. Jak się nie uda, to serwisuj.
    No masz rację... nie wiedziałem, że E-520 mają taki problem z tym AF...

    Naprawią to definitywnie w serwisie? Pisałem do kobiety co sprzedała mi aparat i wysłałem je zdjęcia np. to z mewą i kwiatkiem i kobieta mówi, że dla niej zdjęcia wyglądają OK... pewnie strzelała zdjęcia i jak jej nie wyszło to myślała, że tak ma być... Napisałem jej jeszcze jednego maila i wytłumaczyłem bardziej łopatologicznie w czym problem - możliwe, że ten problem pojawił się dopiero teraz po 6 miesiącach od zakupu?

    Dzisiaj robiłem testy szkieł 14-42mm i 40-150mm ze starą puszką E-500 i w 50% przypadków AF nie trafia wcale albo gdzie indziej. Z E-520 nie trafia w 95% przypadków. Normalnie szok.

    Czy to możliwe, że dostałem puszkę i oba szkła z problemem ostrzenia?
    Czy wyregulują szkła do puszki w serwisie?

    Kurde, naprawdę nie spodziewałem się takiej kichy...

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    nie wiedziałem, że E-520 mają taki problem z tym AF...
    Bo nie mają. Po prostu Twój egzemplarz ma taki problem. Masz pecha.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.