Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: Amatorszczyzna kulerów

  1. #1
    | OlyJedi Awatar innovate
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Taka wieś ;-)
    Posty
    97
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Amatorszczyzna kulerów

    Witajcie,

    Kulery to my, czyli ja Kulerski i moja narzeczona Olympusa zakupiliśmy niedawno, to pierwsza nasza lustrzanka cyfrowa i na niej się uczymy. Na początku przewertowałem instrukcję (prawie z nią spałem), potem czytałem na wikipedii co to ogniskowa, migawka, przesłona itd (żeby instrukcję zrozumieć). Na końcu zakupiliśmy książkę "Fotografia cyfrowa" Scotta Kelby'iego. W ten sposób pojawiły się pierwsze zdjęcia które będziemy umieszczać w galerii, mam nadzieję że Wasze uwagi zaprocentują i każde kolejne zdjęcie będzie jeszcze lepsze

    Na początek Piaski, czyli plaża z kutrem. Co można było tu zrobić lepiej (zakładając że sam temat wybraliśmy świadomie)? Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi.
    Piaski
    Amatorszczyzna kulerów każdy komentarz na wagę złota Rotaract sposobem na życie.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Temat ładny ale osobiście inaczej bym to skadrował, kuter w kadrze bym umieścił po lewej stronie i zrobił bym zbliżenie aby pozbyć się tych brzydkich krzaków.Ewentualnie podszedł bym bliżej i z krótkiej ogniskowej bym robił fotkę tak żeby pokazać malutki kuter na tle wielkiego morza.
    Ostatnio edytowane przez magnum ; 27.04.08 o 13:55

  3. #3
    rocco
    Gość
    Jeśli to początki to nieźle ale...kadr centralny, po prawej zza wydmy wystają jakieś instalacje...
    Wystarczyło przesunąć się trzy kroki w prawo i umieścić kuter w mocnym punkcie a byłoby już lepiej

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Rocco - to elementy następnego kutra
    Kulers - Zwracaj uwagę na detale, bo w szczegółach ..... tkwi
    Po drugie unikaj ujęć symetrycznych (tak jak poniżej) no chyba, że to jakaś specjalna kompozycja gdzie symetria jest obiektem sama w sobie w galerii jest kilka takich fotek - poszukajcie.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów - śmiało pytajcie gdyby coś.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar innovate
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Taka wieś ;-)
    Posty
    97
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i komentarze...

    Z Piasek mam jeszcze jedną ciekawą fotografię, mianowicie dziki. Problem był taki że nie było za bardzo czasu do dokładnej przymiarki (tło), ale za to zwierzyna ładnie pozowała.

    Czy warto pobawić się jeszcze kolorami, czy zostawić tak jak jest?

    Dzik
    Amatorszczyzna kulerów każdy komentarz na wagę złota Rotaract sposobem na życie.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez innovate Zobacz posta

    Czy warto pobawić się jeszcze kolorami, czy zostawić tak jak jest?
    Pobawic sie zawsze mozna,szkoda,ze nie miales jakis ekranow do swiatla,bys se lepiej doswietlic mogl.Wiecej szczegolow w cieniach by bylo
    Moze tak w tym kierunku
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 28.04.08 o 13:42

  7. #7
    | OlyJedi Awatar sisman
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    PIŁA-Podlasie
    Posty
    353
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    lucca - zbyt pojechałeś rozjaśnieniem
    zdjęcie robione w niskim słońcu - w sumie ze słońcem po 17stej
    150mm robi swoje

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    22
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Najlepsze (do zdjęcia) są młode, mają jaśniejsze futro i te urocze paski po bokach.
    Ja miałem przyjemność obserwować (z II piętra bloku) jak 2 lochy karmiły młode, było słychać nawet mlaskanie, widok uroczy. Niestety było to w godzinach wieczornych (ok 21) a lampa błyskowa nie dość że i tak by nie doświetliła to nie wiadomo jak by zwierzęta zareagowały!?

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Zapomnieliście, że warto też powalczyć o ostrość takiego zdjęcia, np. w ten sposób (+lekkie rozjaśnienie i kontrast):
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dziki_sharp.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	379,1 KB
ID:	3964  

  10. #10
    | OlyJedi Awatar innovate
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Taka wieś ;-)
    Posty
    97
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dzięki za porady, tym razem fotka nie jest najlepsza, ale starałem się "powalczyć" -jak radziliście:

    Trawiasty potwór


    Mam nadzieję że się podoba.
    Amatorszczyzna kulerów każdy komentarz na wagę złota Rotaract sposobem na życie.

Podobne wątki

  1. Moje pierwsze fotki... amatorszczyzna :)
    By cruel20 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.03.11, 20:50
  2. moja amatorszczyzna xD
    By maguvix in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 2.07.10, 23:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.