Zobacz wyniki ankiety: Między-forumowo-galaktyczne nr3- GŁOSOWANIE

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    2 7,41%
  • 2

    2 7,41%
  • 3

    2 7,41%
  • 4

    3 11,11%
  • 5

    5 18,52%
  • 6

    2 7,41%
  • 7

    2 7,41%
  • 8

    13 48,15%
  • 9

    1 3,70%
  • 10

    1 3,70%
  • 11

    2 7,41%
  • 12

    7 25,93%
  • 13

    0 0%
  • 14

    8 29,63%
  • 15

    4 14,81%
  • 16

    5 18,52%
  • 17

    0 0%
  • 18

    0 0%
  • 19

    3 11,11%
  • 20

    2 7,41%
  • 21

    10 37,04%
  • 22

    8 29,63%
  • 23

    4 14,81%
  • 24

    0 0%
  • 25

    4 14,81%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 100

Wątek: Między- forumowe nr3- GŁOSOWANIE

  1. #81
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Frecie! Bardzo dobry cytat. od zaraz zacznij stosować go do siebie.

    ...
    Ależ ja już stosuję. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale poza tym wątkiem praktycznie zniknąłem z forum. Gdyby nie dziwna akcja z moim zdjęciem, to i w tym wątku bym się nie pojawił. Jeśli już jestem, to dopiszę, że od moderacji należy wymagać więcej. Ja mam swoje wady, ale na moderatora się nie pcham. Napisze też, że moim zdaniem moderacja jest największym problemem tego forum. Wcześniej myślałem, że dno zostało już osiągnięte i wystarczy trochę poczekać na odbicie. Myliłem się, nowy moderator w pięknym stylu przebił dno.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Gdy spojrzałem po przedstawionych pracach, to definicja portretu, wg. uczestników, jest bardzo szeroka. To tylko zdjęcie postaci, najczęściej głowy, geometryczny kształt z kilkoma detalami. Zastanawiam się co definiuje portret? Czy wystarczy umieszczenie w nim postaci by graficznie zgadzała się z domyślnym przekazem, czy może przedstawienie sceny, gdzie postać jest w centrum uwagi, a jej charakter i dynamika to interakcja z otoczeniem?
    To jest akurat proste, portret definiuje słownik języka polskiego:

    https://sjp.pwn.pl/sjp/portret;2505483.html

    Pieski i kotki też nie pasują.

    Ale kotek jest fajny, kotkowi bym odpuścił
    Ostatnio edytowane przez fret ; 13.04.18 o 12:33
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #82
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To jest akurat proste, portret definiuje słownik języka polskiego:

    https://sjp.pwn.pl/sjp/portret;2505483.html
    Bardzo zawężone i wręcz nielogiczne. Jeśli fotografia to twarzy, a jeśli działo to może być cała osoba? Czyli fotografia nie jest dziełem?
    Definicji portretu jest od groma, w efekcie łapie się na to prawie wszystko co przedstawia człowieka. A że częso bywa nawet coś co jest tytułowane "portret kota" albo "portret psa" to zamieszanie się robi jeszcze większe. Stąd decyzja o usunięciu jedynie zdjęcia kolorowego, zwierzaki zostały.

    Co do definicji to wikipedia bardziej pokazuje złozoność tematu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Portret
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13.04.18 o 12:44

  3. #83
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To jest akurat proste, portret definiuje słownik języka polskiego:

    https://sjp.pwn.pl/sjp/portret;2505483.html
    I ta płytka definicja cię satysfakcjonuje?

    Od fotografa wymaga się więcej niż cytowanie słownikowych definicji. Nie jest to dobre źródło informacji. Według tego słownika, "kartka papieru" to luźny kawałek papieru. Jednak dobrze wiemy, że posiada ona trzy wymiary, wyróżnia się strukturą włókien, gęstością surowca użytego do jej produkcji, dodatkami poprawiającymi jej trwałość lub chłonięcie materiałów drukarskich czy piśmienniczych. Zatem czy portret to tylko "fotografia przedstawiająca twarz jakiejś osoby"?

  4. #84
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    I ta płytka definicja cię satysfakcjonuje?

    ...
    Jest dobrym punktem wyjścia, wystarczy dołożyć kilka szarych komórek (najlepiej własnych) i portret gotowy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #85
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jest dobrym punktem wyjścia, wystarczy dołożyć kilka szarych komórek (najlepiej własnych) i portret gotowy
    Czyli, by narysować sowę trzeba narysować dwa owale i dorysować mnóstwo szczegółów. To jak rozumiem wystarczyłoby ci do narysowania realistycznego szkicu. Tak mniej więcej widzę twoją odpowiedź.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d6d.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	199936



    Ta definicja, którą podałeś jest dobra, ale do konkursu wiedzy ogólnej. Dla nas zupełnie nieprzydatna i jak już napisałem płytka. Praktyka pokazuje, że nie tylko twarz człowieka to portret. To jedynie domyślny przedmiot portretu, kiedy zaczynamy o portrecie dyskutować. My jednak nie robimy zdjęć w "ustawieniach domyślnych" i w domyślnych definicjach. Próbujemy im uciec i złamać reguły. Nie potrzebny byłby nam żaden konkurs na portret, bo bazując na ustawieniach domyślnych nie obchodziłoby tu nikogo, który z portretów jest najlepszy. Jednak sądząc po nadesłanych pracach, nie wszyscy rozumieją to słownikowo, co akurat mi się podoba. Nie podoba mi się jedynie wykonanie, które, mimo złamanej reguły czy definicji nie wygląda najlepiej wg. mnie.

    Skoro tak szeroko widziany jest portret przez uczestników, a chcemy zamknąć go w słownikowej, płytkiej definicji, to co zrobić z przedstawieniami całej postaci, postaci bez twarzy, w masce, wystającej zza rekwizytów, odbitą w szkle? Co zrobić z portretami zwierząt? Co zrobić z portretami sytuacyjnymi, gdzie portretowana postać może być zajęta jakąś czynnością? To nie tylko przykłady z tego konkursu, tak widzą portret ludzie na całym świecie. Nie widzę powodu by rozstrzygać o portrecie według definicji opartej na wykadrowanym owalu twarzy, bo zdaje się, że nawet twoja praca by się nie kwalifikowała (o ile zgadłem, która to ).

    W fotografii definicje mogą wyznaczać kierunek, początek rozważań. A my nie jesteśmy na początku. Możemy sobie darować definiowanie podstaw. Jeśli to naprawdę potrzebne to można je znaleźć w słowniku. Możemy skupić się na rozważaniach, własnych odkryciach, opowiedzeniu jak ewoluowało nasze rozumienie zagadnienia. Np. czy można sportretować przedmiot? Przecież fotografią oddajemy charakter, detal, odnosimy się do powiązań z bohaterem naszego zdjęcia. Ale to na inną okazję.

    Definicje słownikowe w takim ujęciu są jak płytka kałuża po deszczu. Nie da się z nich wiele zaczerpnąć. Dodawanie do takich nijakich definicji szarych komórek też niczego wzniosłego nie spowoduje. Potrzeba naładować szare komórki wiedzą wyniesioną z dyskusji o rozumieniu tematu przez innych, by móc z prostej definicji uczynić coś więcej niż owalny kształt w prostokącie. Więc co decyduje o portrecie? Tylko owal w prostokącie czy detale i otoczka, które definiuje przedmiot portretu? Jeśli detale, to co ma znaczenie?
    Ostatnio edytowane przez hades ; 13.04.18 o 15:34

  6. #86
    Awatar Czarna_Offca
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    264
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Skoro @Jacek_Z nie moderuje wątku to ja zacznę: Panowie, zamiast się sprzeczać jak kobiety o to, która ma najładniejszą torebkę i najdroższą, radzę po prostu wiąć udział w kolejnych edycjach oraz wypić zimne piwo dla relaksu

  7. #87
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. Nie uważam, że przekroczono granice i nie raportowałem. To także wiąże z większa tolerancją wypowiedzi na N, a szczególnie z tym, że jestem moderatorem i nauczony jestem znosić więcej. Gdyby sie odnoszono żle do użytkownika to bym reagował, do moderatora - można (do pewnego stopnia).
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bardzo dobre podejście. Tu trochę za często moderatorzy walczą o "swoje". To akurat nie jest uwaga do apz.
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...
    ps. @Jacek_Z podoba mi się Twoja ostatnia wypowiedź (mimo, że Cię nie lubię )
    Mi też się podoba takie podejście moderatora.
    Pewnie, można by przenieść dyskusję do odrębnego wątku, ale mz. tylko na życzenie autora tego wątku (tak poza tym autorka może to też zrobić sama, widać nie ma takiej woli)
    PS.
    Chyba skorzystam z rady Czarnej Offcy...co do tego drugiego
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 13.04.18 o 17:18
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #88
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Hades, nie wiem o co Ci chodzi. Przecież ta definicja jest bardzo dobra:
    «dzieło sztuki plastycznej, przedstawiające określoną osobę albo grupę osób z zachowaniem podobieństwa»

    Fotografia jest dziełem sztuki plastycznej, ten problem mamy z głowy.
    Ma być osoba lub grupa osób. Też chyba ok. Zwierzęta i przedmioty bym sobie darował. Choćby ze względu na "zachowanie podobieństwa". Zachowanie podobieństawa oznacza dla mnie, że portretowany ma cechy indywidualne pozwalające go odróżnić od innych podobnych. Nasz mózg pozwala dość precyzyjnie odróżniać ludzi, ale z psami i kotami tak dobrze już nie jest. W ramach danej rasy można znaleźć mnóstwo egzemplarzy, które będą dla nas identyczne. Choćby z tego powodu zdjęcie kota, będzie dla nas zdjęciem jakiegoś kota. Nawet właściciel często by nie rozpoznał swojego.
    Pozostaje kwestia ilości osoby portretowanej na zdjęciu. Ile tylko chcesz, byle osoba była rozpoznawalna. Może być sama twarz, ale jest też coś takiego jak portret konny. Mieści się na nim portretowana osoba i na dodatek cały koń z kopytami
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 13.04.18 o 17:08 Powód: Usunięto znaczniki czcionki, na ciemnej skórce tekst był nie widoczny. Pozdrawiam
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #89
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czarna_Offca Zobacz posta
    Skoro @Jacek_Z nie moderuje wątku to ja zacznę: Panowie, zamiast się sprzeczać jak kobiety o to, która ma najładniejszą torebkę i najdroższą, radzę po prostu wiąć udział w kolejnych edycjach oraz wypić zimne piwo dla relaksu
    Gadasz, jak @Czarna_Offca wśród OlyTalibów
    Popieram!
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  10. #90
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Wyniki już są, czekamy na ogłoszenie zwycięzcy(ców)
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

Podobne wątki

  1. Między-galaktyczno- forumowe nr3- "Portret b&w"
    By Czarna_Offca in forum O(n)ly na temat!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.04.18, 20:19
  2. Między- forumowe nr2- GŁOSOWANIE
    By Czarna_Offca in forum O(n)ly na temat!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.04.18, 10:34
  3. O(n)ly między- galaktyczno-forumowe nr2- SŁODYCZ
    By Czarna_Offca in forum O(n)ly na temat!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.18, 22:18
  4. O(n) między-galaktyczno-forumowe nr- GŁOSOWANIE
    By Czarna_Offca in forum O(n)ly na temat!
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18.03.18, 15:12
  5. Między- forumowe nr1- EMOCJE
    By Czarna_Offca in forum O(n)ly na temat!
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11.03.18, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.