Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Czy możliwe jest cofnięcie licznika przebiegu migawki w OM-D?

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czy możliwe jest cofnięcie licznika przebiegu migawki w OM-D?

    Witam,
    jestem tu nowa.
    jeśli to możliwe prosiłabym o radę...
    Zdecydowałam się na zakup używanego korpusu OM-D E-M5. Już jedzie. Trochę się martwię, bo kryterium był niewielki przebieg, a naczytałam się o procederach jakich dopuszczają się czasem sprzedający w kwestii fałszowania danych o zużyciu. Czy z Waszej wiedzy wynika że faktycznie można zmienić dane aparatu? Czy zostaje jakikolwiek ślad po ingerencji w oprogramowanie? Czy jako uzytkownik mogę to sprawdzić?

    pozdrawiam

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Teoretycznie tak.
    Nie słyszałem o takich przypadkach.
    Gdyby ingerencja w oprogramowanie aparatu byłaby łatwa, dawno już mielibyśmy poprawione filmowanie w olkach a nie mamy.

    Tu jest jak sprawdzić iliśc kłapnięć w menu: https://forum.olympusclub.pl/threads...l=1#post912858
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Jeżeli się zdecydowałaś i "już jedzie" to nie katuj się niepotrzebnie tylko ciesz się z zakupu i nieodległego pstrykania. Jeżeli stwierdzisz, że coś nie gra możesz zwrócić. Więcej wiary w ludzi. (chociaż sam się zastanawiam czy z tym nie przesadzam?). Będzie dobrze!

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Kurczę, te migawki są na astronomiczne przebiegi. Jak nie miał jakiejś wady migawki to 3 razy zmienisz aparat zanim ją zajedziesz. Chyba, że timelapsy będziesz namiętnie cykać z interwałem 1 sekundy Licznika raczej nie da się cofnąć a taka ingerencja w oprogramowanie kosztowałaby znacznie więcej wysiłku niż wart aparat.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    A tak w temacie, przy okazji, czy robienie zdjęć na migawce elektronicznej zwiększa licznik? Sprawdził to ktoś? Ja sobie obiecuję sprawdzić już jakiś czas i zapominam
    Inna sprawa, jak ktoś używa aparatów do filmowania, to licznik bedzie mały, a aparat może być zuzyty, ale to raczej dotyczy Panasonica. Olkami nikt profesjonalnie nie filmuje.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    luc4s
    ale w jaki sposób zużyty może być aparat wykorzystywany głównie do filmowania?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    A tak w temacie, przy okazji, czy robienie zdjęć na migawce elektronicznej zwiększa licznik? [...]
    To już poza tematem, ponieważ OM-D E-M5 (pierwsza wersja - jak zrozumiałem z pytania) nie posiada cichej (elektronicznej) migawki. Tak, nawet w trybie cichym licznik zlicza kolejne ekspozycje i pokazuje je jako otwarcia migawki. @jedynka: licznik może zostać wyzerowany jedynie w przypadku naprawy serwisowej obejmującej wymianę płyty głównej, zwykły użytkownik nie ma możliwości tak głębokiej ingerencji w system operacyjny aparatu. Do tej pory nie spotkałem się z posiadaniem przez prywatne osoby oprogramowania serwisowego umożliwiającego zmianę zapisów aparatu.

  8. #8

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję Wam za szybkie odpowiedzi. Rzecz w tym że kupiłam aparat (w porównaniu z innymi ofertami) dość tanio - 1100 PLN a przebieg migawki to 3400 klatek czyli niewiele. Trochę to absurdalne -ale zaczełąm się zastanawiać czy wszytko jest OK. Korpus wygląda na zdjęciach dobrze, w zestawie teoretycznie jest dowód zakupu, mogę obejrzeć aparat podczas odbioru przesyłki (opcja za pobraniem z otworzeniem, choc i tak nie do końca wiem na co zwrócić uwagę mająć niewiele czsu i ograniczone pole manewru). Wychodzi na to że paranoiczka ze mnie. Z drugiej strony - po przeczytaniu poradnika dla kupujących aparaty z drugiej ręki - ciężko nie stwierdzić że ułomności moze być sporo.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    IMO to normalna cena. Niestety, bo sam mam taki i kosztował 3 tyś.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    luc4s
    ale w jaki sposób zużyty może być aparat wykorzystywany głównie do filmowania?
    No jak aparat pracuje, to nagrzewa się matryca, działa stabilizacja, wszystko się z czasem zużywa. To tylko elektronika.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    "Wychodzi na to że paranoiczka ze mnie. Z drugiej strony - po przeczytaniu poradnika dla kupujących aparaty z drugiej ręki - ciężko nie stwierdzić że ułomności moze być sporo."
    Niepotrzebne rzeczy czytasz. Czytaj o zdjęciach, Może porady jak na maxa wykorzystać możliwoścui tego body. itd. Bądź szczęśliwa, że masz to co chciałaś.

Podobne wątki

  1. jaka ilość zdjęć świadczy o małym przebiegu
    By BRAWURKA81 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26.06.11, 15:55
  2. e pl1- odczyt przebiegu migawki
    By jurekg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.05.11, 09:53
  3. współpraca zd 50-200 z E-410- czy to możliwe?
    By historikus in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.10.08, 21:25
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 8.12.07, 09:24
  5. reset licznika po kopiowaniu z xd na cf w oly 5060
    By aldus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.11.05, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.