Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 168

Wątek: Panasonic - Leica DG Vario Elmar 100-400 mm f/4.0-6.3 Asph OIS

  1. #141
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    denver47
    ale i tak korzystniej założyć sobie darmowe konto walutowe w Alior Kantor z kartą do konta i podpiąć tą kartę do PP. Tylko trzeba do nich zadzwonić, żeby ustawili płatność tą kartą w walucie a nie przez przewalutowanie.
    Kupujesz walutę w kantorze i płacisz bez żadnych przewalutowań czy prowizji.

  2. #142
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    @grizz ale ja nie czerpie zadnych dochodow z fotografii poki co. probuje powoli rozwijac biznes dronowy, ale jeszcze marnie mi idzie. Ceny w PL ponad 7k.

    Co do PP to nie wiem kto Wam takich bzdur nagadal. Mam podpieta karte Revolut, place w USD, wybieram przy platnosci przewalutowanie przez bank. Do Revoluta idzie monit, ze zaplacilem np 40 USD i on automatycznie po kursach miedzybankowych (obecnie lepszych nie ma) przelicza mi na zlotowki. Aktualny kurs to 3.3505 pln za 1 usd.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #143
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    NIe musisz mieć dochodów z foto. Mozesz mieć z innego typu

  4. #144
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Oprocz z pracy etatowej, innych niestety brak
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #145
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    To czema przejść z etatem na b2b Przy podróżowaniu i foto sporo tam powrzucasz. Oki eot bo wątek o czym innym.

  6. #146
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Jeszcze uzupełnienie mojego postu dot. płatności na PP, bo widzę sporo osób daje zrobić bankom Bardzo ważne jest wybranie opcji:
    Nazwa:  27540342_10209790334309899_6112141693299916725_n.jpg
Wyświetleń: 270
Rozmiar:  18,9 KB
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #147

    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    40
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    @grizz ale ja nie czerpie zadnych dochodow z fotografii poki co. probuje powoli rozwijac biznes dronowy, ale jeszcze marnie mi idzie. Ceny w PL ponad 7k.

    Co do PP to nie wiem kto Wam takich bzdur nagadal. Mam podpieta karte Revolut, place w USD, wybieram przy platnosci przewalutowanie przez bank. Do Revoluta idzie monit, ze zaplacilem np 40 USD i on automatycznie po kursach miedzybankowych (obecnie lepszych nie ma) przelicza mi na zlotowki. Aktualny kurs to 3.3505 pln za 1 usd.
    Ciekawy ten Revolut.

    To działa tak, że:
    1. Doładowuję sobie Revoluta w PLN (powiedzmy, że ze swojej karty debetowej z banku PL).
    2. W apce Revolute na koncie PL widzę odpowiednio kwotę w zł.
    3. Następnie buszuje po sieci i płacę raz w GBP, raz w EUR, a raz w USD.
    4. Klikam via PP, z opcją przewalutowania u dostawcy karty (revolut).
    5. Revolut przelicza sobie po kursie bankowym - bez dodatkowych prowizji itd itp

    ??


    Czy może między 3 i 4 ja muszę w apce revolut sobie sam przewalutować i mieć wskazaną kwotę (w odpowiedniej walucie)?
    Czy ustawienie waluty w PP ma jakieś znaczenie? Obecnie mam w PLN - czy też muszę zmieniać co transakcję, w zależności w jakiej walucie kupuję?

    Cel: ma być najtańsze przewalutowanie jakie się da

    - - -
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

  8. #148
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Dokładnie tak działa, jak napisałeś. Możesz sobie przewalutować w Revolucie, ale nie musisz. Jeżeli nie masz wystarczającej kwoty w danej walucie, automatyczne sobie przeliczy z konta, na którym jest wymagana ilość. Na ten moment nie ma na rynku lepszych przewalutowań.

    Należy tylko pamiętać, że Revolut to póki co parabank. Nie trzymam tam zbyt dużej ilości gotówki. Potrzebuję cos kupić, doładowuję Revoluta, następnie kupuję i po pieniądzach. Za 10 zł można też wyrobić klasyczną kartę debetową. Przydaje się za granicą.

    Co do: Czy ustawienie waluty w PP ma jakieś znaczenie? Obecnie mam w PLN - czy też muszę zmieniać co transakcję, w zależności w jakiej walucie kupuję?
    IMO nie ma, ważne, żeby wybrać przeliczenie u dostawcy karty. Ustawienie waluty chyba ma znaczenie, jak ktoś nam wpłaca kasę na PP, ale mogę się mylić. Ja mam ustawione USD, bo wszystko na PP robię w USD, ale ostatnio placiłem za coś w PLN kredytówką i nie było problemu.


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Zrobiliśmy tu niezły OT, moze na temat płatności przez PP wydzielimy wątek? @grizz co sądzisz? Przygotowałem kiedyś taki poradnik. można go dać jako post tytułowy.


    1) Założyć konto na PayPal. PayPal gwarantuje nam bezpieczeństwo, a polityka tego portalu jest bardzo prokonsumencka. Sprzedawcy bardzo nie lubią PayPala, bo zdarzają się przypadki, gdzie kupujący celowo wyłudzają zwrot, jednak nie dyskutują z tym serwisem, bo to globalny monopolista. Odcięcie sprzedawcy od PayPala = brak sprzedaży, więc bardzo boją się tej firmy.
    2) Założyć konto na Revolut. Jest to innowacyjna aplikacja działająca tylko mobilnie, która oferuje nam najlepsze obecnie na rynku kursy walut. Aplikacja posiada gwarancje brytyjskich instytucji finansowych (obecnie nie pamiętam jakich, ale osoby, które się znają na finansach twierdzą, że nie jest to kolejny parabank). Następnie zamawiamy w niej wirtualną kartę płatniczą, która niezależnie od waluty transakcji automatycznie przeliczy złotówki po kursach międzybankowych.
    2a) Jeżeli ktoś się boi nowych technologii, jaką jest Revolut, może założyć konto w Alior Kantor Walutowy i tam wyrobić tradycyjne karty w walutach USD, EUR i GBP. Kursy są troszkę gorsze, ale mamy fizyczny oddział Aliora.
    3) Podpinamy kartę Revolut pod konto PayPal i zasilamy ją złotówkami.
    4) dokonujemy zakupu w sklepie wybierając płatność PayPalem.
    5) BARDZO WAŻNE Wybieramy z dostępnych możliwości płatności kartę Revolut (albo Alior w odpowiedniej walucie) i zmieniamy opcję przeliczenia walut na "u dostawcy karty". Jeżeli pozwolimy przeliczyć walutę zakupu na złotówki po kursie PayPala, stracimy średnio 20 gr na EUR/USD/GBP!
    Wybierając "przelicz u dostawcy karty" PayPal pobierze dokładnie taką kwotę, jaka jest na rachunku ze sklepu, a przeliczenia dokona Revolut.
    6) Właściwie to wszystko, czekamy, aż produkt dotrze. W razie problemów możemy założyć Roszczenie na PayPal.
    Ostatnio edytowane przez luc4s ; 6.02.18 o 16:14
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #149

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    Akurat w przypadku PayPala nic to nie da, ponieważ ten _zawsze_ pobiera opłatę w złotówkach i _zawsze_ przelicza sobie ją na walutę docelową sam, po swoim magicznym kursie. Sprawdzałem z Revolut i zakupem z Chin zaledwie 2 miesiące temu, karta obciążona została w złotówkach. No chyba że ktoś ma zarejestrowane konto w innym kraju, w którym obowiązuje inna waluta, ale chyba zbyt wielu rezydentów USA na tym forum nie ma (;
    Nie, płacę PayPal walutą jaką chcę kartami walutowymi, a waluty w kantorze internetowym

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #150
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Wszystko fajnie, ale ja zawsze jak dokonam zakupu przez ebay to nigdy nie widzę Pytania o to kto ma przeliczyć walutę (paypal czy wystawca karty)... Niemniej jednak niezbyt mnie to dziwi, gdyż w mojej prywatnej opinii ebay to najbardziej zabugowana strona w internecie, która działa inaczej zależnie od tego czy to .pl, .de, .co.uk czy .com, inaczej zależnie od tego czy konto zakładaliśmy "dawno" czy "niedawno", inaczej zależnie od pogody i kierunku wiatru (; Nie używam może PayPala zbyt często (powiedzmy że raz na rok) i naprawdę nigdy nie widziałem tam takich opcji o jakich piszecie.
    Ostatnio edytowane przez FreddieChopin ; 6.02.18 o 17:56

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:33
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23.11.10, 08:57
  4. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 1.09.10, 12:47
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.07, 15:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.