Zobacz wyniki ankiety: popRAWka Edycja Specjalna RAW nr 3 - Głosowanie, wybieramy max. 10 prac

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. a123_olympusclub

    4 21,05%
  • 2. adlatus_canon-board

    4 21,05%
  • 3. af-p_canon-board

    5 26,32%
  • 4. andtor2_olympusclub

    3 15,79%
  • 5. Bartek-_nikoniarze

    4 21,05%
  • 6. black70_nikoniarze

    1 5,26%
  • 7. Bodzip_olympusclub

    1 5,26%
  • 8. borsuk4g_nikoniarze

    1 5,26%
  • 9. burz_nikoniarze

    0 0%
  • 10. crusiek_nikoniarze

    1 5,26%
  • 11. damian888_nikoniarze

    0 0%
  • 12. davidoz_nikoniarze

    0 0%
  • 13. dudidu-olympusclub

    6 31,58%
  • 14. DzejPi_olympusclub

    3 15,79%
  • 15. Dziadek-olympusclub

    2 10,53%
  • 16. Eberloth_canon-board

    0 0%
  • 17. fabio87_nikoniarze

    4 21,05%
  • 18. Foster_olympusclub

    1 5,26%
  • 19. fotoamator_stargard_canon-board

    3 15,79%
  • 20. fristajlor_canon-board

    4 21,05%
  • 21. frogi_nikoniarze

    1 5,26%
  • 22. greg77.nikoniarze

    3 15,79%
  • 23. helmuth_olympusclub

    3 15,79%
  • 24. henry1_olympusclub

    1 5,26%
  • 25. jkr_olympusclub

    1 5,26%
  • 26. kipcior_nikoniarze

    1 5,26%
  • 27. koesh_nikoniarze

    3 15,79%
  • 28. marcin.k_nikoniarze

    0 0%
  • 29. nbogdan_nikoniarze

    0 0%
  • 30. ogc13_olympusclub

    5 26,32%
  • 31. OjTam_nikoniarze

    0 0%
  • 32. pako1_nikoniarze

    1 5,26%
  • 33. paparapa_nikoniarze

    2 10,53%
  • 34. pgi_nikoniarze

    5 26,32%
  • 35. POLM_olympusclub

    0 0%
  • 36. pumeeque_nikoniarze

    0 0%
  • 37. raddeli_nikoniarze

    3 15,79%
  • 38. Radek_1_nikoniarze

    2 10,53%
  • 39. rafels3_canon-board

    3 15,79%
  • 40. RHF_canon-board

    1 5,26%
  • 41. RobertON_canon-board

    1 5,26%
  • 42. RWiceland_nikoniarze

    1 5,26%
  • 43. Saboor_olympusclub

    0 0%
  • 44. siemalysy_nikoniarze

    3 15,79%
  • 45. sluka_canon-board

    1 5,26%
  • 46. spiritus_nikoniarze

    0 0%
  • 47. szymurback_canon-board

    4 21,05%
  • 48. tbogdanowicz_nikoniarze

    2 10,53%
  • 49. tomcio.13_canon-board

    2 10,53%
  • 50. tomik23_canon-board

    2 10,53%
  • 51. tropic_olympus

    0 0%
  • 52. tryton_canon-board

    2 10,53%
  • 53. trzcionek_nikoniarze

    3 15,79%
  • 54. valyave_canon-board

    3 15,79%
  • 55. Weasly_nikoniarze

    0 0%
  • 56. Wieslaw18_canon-board

    1 5,26%
  • 57. zahir_nikoniarze

    5 26,32%
  • 58. zbyszekD7000_nikoniarze

    1 5,26%
  • 59. Zen_nikoniarze

    2 10,53%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 118

Wątek: popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 3 - Głosowanie i Wyniki

  1. #41
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie jest to takie trudne jak sie pobierze katalog ze zdjęciami.
    Żeby znaleźć ten katalog, trzeba przewinąć kilka postów zawierających ponad 50 pełnowymiarowych zdjęć! Można się zniechęcić.
    Dwa pytania w związku z tym:
    - czy ów katalog nie mógłby być w pierwszym poście, pokazującym zdjęcie do poprawki?
    - czy nadesłane prace muszą być pokazane w pełnych rozmiarach? Sam piszesz o eliminacji złych a więc zakładasz pobranie katalogu i porównywanie zdjęć nim zawartych. Porównywanie zdjęć w poście jest trudne a eliminacja zdjęć w poście jest niemożliwa.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie trzeba śledzic "sąsiadów". Każde z forów zgłosi "swoje" zdjęcia.
    Ciekawie wybrałeś cytat, do którego się odnosisz.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie bardzo wyobrażam sobie śledzenie OC, CB i Nikoniarzy aby "wyłapać" ciekawe zdjęcie do wspólnego konkursu.
    Tymczasem poprzednie zdanie brzmi
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Może, jeśli na innych forach jest coś podobnego, poddać laureatów z poszczególnych for pod międzyforumowe głosowanie?
    Czyżbyś nie zauważył, że piszę o ty samym co Ty?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cały rok taki sam temat? Efekt - spójny kalendarz - bardzo OK, ale .. nie sprawiedliwe, że tematyka X jest preferowana. Czyli co miesiąc co innego? Wtedy znowu kalendarz byłby bardzo niespójny.
    Nie bardzo rozumiem Twoje rozterki. Co masz na myśli pisząc "spójny"?
    Nie jesteśmy forum branżowym, żeby kalendarz był monotematyczny. Zainteresowania użytkowników są różne, więc i zdjęcia powinny pokazywać różne tematy.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #42
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Spójny czy niespójny (to się akurat razem pisze )
    Prawdopodobnie chodzi o to, że spójny to zdjęcia samych krajobrazów, samych robali, samych portretów (nosiło mnie aby napisać "bab" ale się ugryzłem)
    Niespójny - to mieszanka: kobitki, krajobraz, robak, architektura itp.... - w sumie to nie chciałbym takiego kalendarza.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #43
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Żeby znaleźć ten katalog, trzeba przewinąć kilka postów zawierających ponad 50 pełnowymiarowych zdjęć! Można się zniechęcić.
    Dwa pytania w związku z tym:
    - czy ów katalog nie mógłby być w pierwszym poście, pokazującym zdjęcie do poprawki?
    - czy nadesłane prace muszą być pokazane w pełnych rozmiarach? Sam piszesz o eliminacji złych a więc zakładasz pobranie katalogu i porównywanie zdjęć nim zawartych. Porównywanie zdjęć w poście jest trudne a eliminacja zdjęć w poście jest niemożliwa.
    Owszem, ta paczka może być na samym początku. Nie było wytycznych gdzie to umieszczać. Andtor2 to umieścił na końcu, na CB i na N ta paczka jest na początku, przez zdjęciem nr 1.
    Prace nie muszą być pokazane w pełnych rozmiarach, ale uważam, że powinny. Może jednak ktoś chciec wybierać z poście, może sobie robi notatki długopisem i przewija stronę.
    Dużo zależy od zwyczajów na forum. Naprawdę, na nikoniarzach jak ktoś daje małe zdjęcie to jest bojkotowany i nie dostaje komentarzy do zdjęcia. Forumowicze żądają duzych zdjęć. Na CB funkcjonowały miniatury, ale jak na tutejsze standardy to te miniatury są gigantyczne.
    Uważam, że jak ktoś chce wybierać bez pobierania paczki to powinien mieć na stronie duże zdjęcie, bo może szybko przewinąć stronę na zdjęcie któremu się chce przypatrzyć.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem Twoje rozterki. Co masz na myśli pisząc "spójny"?
    Nie jesteśmy forum branżowym, żeby kalendarz był monotematyczny. Zainteresowania użytkowników są różne, więc i zdjęcia powinny pokazywać różne tematy.
    Jeśli chodzi o kalendarz to jednak więcej osób uzna, że powinien być monotematyczny, spójny. Spójrz co wytłuściłem w wypowiedzi kolegi, niżej, na końcu:
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Prawdopodobnie chodzi o to, że spójny to zdjęcia samych krajobrazów, samych robali, samych portretów
    Niespójny - to mieszanka: kobitki, krajobraz, robak, architektura itp.... - w sumie to nie chciałbym takiego kalendarza.

  4. #44
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    12 razy ten sam temat??? Nikt tego nie wytrzyma. Lepiej prowadzić przez rok np. trzy-cztery tematy, a na koniec zrobić głosowanie, w którym temacie były najlepsze zdjęcia i z którego powstanie kalendarz. Np. krajobrazy, zwierzątka, niewiasty na zmianę, a na koniec decydujemy z czego będzie kalendarz.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #45
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... powinien mieć na stronie duże zdjęcie, bo może szybko przewinąć stronę na zdjęcie któremu się chce przypatrzyć.
    Szybko? Ile trzeba się nakręcić, żeby przejść z np. 2 na 52?
    Ja wiem, 15 sek to nic w porównaniu do wieczności ale chcąc porównywać dalej, trzeba kręcić dalej. Palec na kółku może odpaść!
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Spójrz co wytłuściłem w wypowiedzi kolegi, niżej, na końcu:
    Nie widzę, cały Twój post jest tłusty
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #46
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    12 razy ten sam temat??? Nikt tego nie wytrzyma. Lepiej prowadzić przez rok np. trzy-cztery tematy, a na koniec zrobić głosowanie, w którym temacie były najlepsze zdjęcia i z którego powstanie kalendarz. Np. krajobrazy, zwierzątka, niewiasty na zmianę, a na koniec decydujemy z czego będzie kalendarz.
    OK, dziękuję, jest to jakis pomysł.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie widzę, cały Twój post jest tłusty
    Myślę, że wiesz o jakie. Chodzi o te słowa:
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    .. w sumie to nie chciałbym takiego kalendarza.

  7. #47
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Popieram. Na Nikoniarzach jest podobna zabawa. Proponowałbym, jeśli już by był taki miedzyforumowy konkurs, aby zdjęcie było wykonane w okresie trwania konkursu, a nie "odkopane" z dysku. Tak aby ten miedzyforumowy jednak czymś się różnił. Wiadomo frekwencja nie będzie wielka (jak w popRAWkach), ale czy musi być ?
    To nie jest dobry pomysł, zwłaszcza w porze roku gdzie światło od biedy jest od 8 do 16. Jasne, można dobrać odpowiednio temat "(sztucznym) światłem malowane" lub " Tam gdzie ciemno jak u Murzynki" ale chyba nie o to chodzi
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #48
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Pomysł bez sensu. Sporo fajnych zdjęć zwierzaków i landszaftów powstaje na wyjazdach. Ktoś poleci specjalnie do Afryki, żeby lwa na konkurs pstryknąć? Z ludźmi też najczęściej trzeba się na sesję umówić i nie każdy termin będzie pasował. Raczej nikt nie rzuci nagle wszystkiego, bo na forum Olka konkurs ogłosili .
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #49
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dwa pytania w związku z tym:
    - czy ów katalog nie mógłby być w pierwszym poście, pokazującym zdjęcie do poprawki?
    - czy nadesłane prace muszą być pokazane w pełnych rozmiarach? ...
    Ad1.
    Paczka z pracami oczywiście mogłaby być na samym poczatku. Wynika to z tego, że zawsze zamieszczałem (w naszych popRAWkach) na końcu i tak też zrobiłem w tej Edycji Specjalnej. Jakbym miał sygnały wcześniej, że to jest jakiś "problem", bym zmienił.

    Ad2.
    Nie muszą, ale będą. Jacek już odpowiadał i się zgadzam, że tak wygodniej. Nie każdy pobiera paczkę z zdjęciami aby zagłosować i ma wtedy pełnowymiarowe zdjęcia. Na monitorze FHD mieszczą się w 100% bez żadnego przeskalowywania i dodatkowej kompresji. Sam najczęściej przy wyborze prac po prostu przewijam i notuję numerki tych prac, które mi się podobają. Raczej rzadko jest ich więcej niż 10. Jakby można głosować tylko na jedną, wówczas rzeczywiście bym pewnie je porównywał (wstępnie wybrane dwie czy trzy prace) obok siebie i przewijanie byłoby mniej wygodne przy wyborze. Choć zawsze jeszcze można otworzyć dwie czy trzy prace w osobnych kartach przeglądarki.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Nie widzę, cały Twój post jest tłusty
    Twój też ma pogrubioną czcionkę (jak i pewnie mój będzie miał). Zgłaszałem już to, mam nadzieję, że da się to w miarę szybko naprawić.

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    To nie jest dobry pomysł, zwłaszcza w porze roku gdzie światło od biedy jest od 8 do 16. Jasne, można dobrać odpowiednio temat "(sztucznym) światłem malowane" lub " Tam gdzie ciemno jak u Murzynki" ale chyba nie o to chodzi
    Nie mam zamiaru się upierać przy tym pomyśle, tym bardziej widząc, że nikt go nie poparł
    Tak tylko dodam, zakładałem, że nastepna międzyforumowa zabawa odbędzie się nie prędzej jak w marcu, czy raczej kwietniu (oczywiście tak być nie musi ) i temat oczywiscie powinien być wtedy odpowiednio dopasowany (jak najbardziej uniwersalny - sprzyjający jak największej frekwencji).

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Pomysł bez sensu. Sporo fajnych zdjęć zwierzaków i landszaftów powstaje na wyjazdach. Ktoś poleci specjalnie do Afryki, żeby lwa na konkurs pstryknąć? Z ludźmi też najczęściej trzeba się na sesję umówić i nie każdy termin będzie pasował. Raczej nikt nie rzuci nagle wszystkiego, bo na forum Olka konkurs ogłosili .
    Jesteś pewny, że zdjęcie lwa musi wygrać z zdjęciem domowego kota ? Tu chyba jest o wiele więcej istotnych czynników czy zdjęcie jest dobre, niż to jakie zwierze przedstawia. Temat np. "Makro świat owadów" pasuje bardziej ? (sprzyja dużej frekwencji ?) bo mamy multum tego u nas. Ale zostawmy już może te tematyczne i ten mój pomysł

    @Jacek_Z , co do ewentualnych przyszłych RAW-ek międzyforumowych, wstępnie zakłada się konkurs co kwartał. Powstaje pytanie czy miałby to być cykl 3 częściowy jak teraz, czy tylko jeden RAW ? Na forum CB wyczytałem, że planujesz wydłużyć terminy (przyjmowanie prac 7 - 10 dni, dzień przerwy, 7 dni głosowanie ). Taki cykl (3 RAW-y) będzie trwał prawie 2 miesiące. Później kwartał przerwy na forumowe RAW-ki ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #50
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...


    Jesteś pewny, że zdjęcie lwa musi wygrać z zdjęciem domowego kota ? Tu chyba jest o wiele więcej istotnych czynników czy zdjęcie jest dobre, niż to jakie zwierze przedstawia. Temat np. "Makro świat owadów" pasuje bardziej ? (sprzyja dużej frekwencji ?) bo mamy multum tego u nas.
    Jeśli mam wybierać, to lubię mieć wybór, takie dziwne? O robalach w kalendarzu już było. Nie każdy polubi wielkiego oblecha na ścianie .
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 3
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.01.18, 15:11
  2. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 2.01.18, 01:15
  3. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.12.17, 14:48
  4. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 22:18
  5. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.12.17, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.