Strona 7 z 40 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #61
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Obietnicy nie przyjmujemy do wiadomości. Słonie są piękne i czekamy na kolejne ich zdjęcia
    Nie kuś, bo jak poszukam to jeszcze z kilkadziesiąt zdjęć słoni nadających się do publikacji znajdę. Będziecie żałować

    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    To słoniny też nie jadłeś?

    52 bardzo ładne i dynamiczne...jak na słonie.
    Nie no, jadłem tyle że nie w Afryce - to się liczy?
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Lepiej obiecaj, że pokażesz nam absolutnie wszystkie zdjęcia i żadnego nie pominiesz
    Uwierz mi, nie chcesz. Podczas 10 dniowego wyjazdu zrobiłem ok 6000 zdjęć z czego po selekcji zostało mi ok 1200. Oszczędzam Wasz czas i z tych wybranych pokazuję tylko część ale jeszcze mi trochę zostało do opublikowania. Dla przykładu powiem, że wszystkie opublikowane do tej pory zdjęcia (oprócz pierwszej wrzutki) pochodzą z pierwszego pełnego dnia w Kenii.

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Lilen mam pytanko. Jakim body wykonywałeś swoje zdjęcia? Kurcze jestem nadal pod wrażeniem. Świetne kadry i świetna jakość. Światło też znakomite.
    Dzięki. Zdjęcia robione OM-D E-M1 II, które to body dotarło do mnie na kilka dni przed wyjazdem. Udało mi się kupić je z 10% rabatem w stosunku do pierwotnej oficjalnej ceny. Poprzednio miałem E-M5 I i przynajmniej dla mnie korzystanie z E-M1 II jest dużo bardziej przyjemne.
    Co do obiektywów to większość zdjęć zwierząt wykonana jest 75-300 mm f/4.8-6.7 ED II. Miałem ze sobą jeszcze 12-40 f/2.8, którym wykonywałem zdjęcia w wioskach i większym zwierzętom, do których udało się podjechać bliżej. Najrzadziej korzystałem z 7-14mm f/2.8 - głównie do zdjęć krajobrazowych.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  2. #62
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Kurcze, to masz czym działać . Ja jeszcze pstrykam E-M5 I z 2012 roku ale nie ukrywam, że takie E-M1 II to moje marzenie. Tylko cena niestety zaporowa. m.zd. 7-14 też chyba niesamowicie fajne szkło tak jak piszesz do krajobrazów Swoją drogą na taką wyprawę można pozyczyć od Olympus aparat? Jest to możliwe? Z drugiej strony nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Człowiek się zakocha w sprzęcie, przyzwyczai do luksusu i ciężko mu będzie zrezygnować. Z racji na fakt, że miałeś taką samą puszkę jak ja możesz napisać kilka takich dla Ciebie największych zalet przesiadki na E-M1 II? Z czego najczęściej korzystasz, co Ci się najbardziej podoba, a czego nie miałeś w E-M1. Jeśli nie chcesz tego robić, by nie zaśmiecać swojej relacji to będę wdzięczny za wiadomość na priv . Pozdrawiam i szukaj słoni na kolejną wrzutkę.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #63
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Miałem dokładnie tak jak Ty E-M5 z 2012 roku i miałem nieodpartą chęć wymiany body na coś bardziej nowoczesnego. Zdecydowałem się na E-M1 II i nie żałuję.
    Największą dla mnie zaletą jest to, że po dosyć krótkim czasie (dzień/dwa) nauczyłem się obsługiwać nowe body bez odrywania od oka co z E-M5 nie udało mi się nigdy. To chyba dla mnie najważniejsza zaleta. To szczególnie ważne np. podczas takiego wyjazdu, z którego umieszczam tutaj zdjęcia. Zwierzęta nie stoją w miejscu, wszystko zmienia się dynamicznie i odłożenie od oka aparatu aby zmienić ustawienia to duże prawdopodobieństwo utraty fajnego ujęcia. Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi i napisze, że E-M5 obsługują z zamkniętymi oczyma - i pewnie tak maja - mi się to niestety nigdy nie udało.
    Dla mnie wielkim ułatwieniem jest dźwignia zmiany funkcji kołowych wybieraków. Dodając do tego większą liczbę przycisków, z których korzysta mi się wygodniej niż z E-M5 i fakt, że E-M1 II lepiej leży w mojej dłoni, to dla mnie jest to aparat idealny.
    Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą.

    Odnośnie wypożyczenia sprzętu nie mam żadnych informacji. Wiem, że obiektywy wypożyczał @luc4s, bo wspominał o tym w swoim wątku. Może on Ci udzieli informacji.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #64
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Moja żona obfotografowała Namibię kompaktem FZ 150. Ma wiele świetnych zdjęć.
    Co do jedzenia - smakowało jej mięso z zebry i z żyrafy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #65
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Moja żona obfotografowała Namibię kompaktem FZ 150. Ma wiele świetnych zdjęć.
    Co do jedzenia - smakowało jej mięso z zebry i z żyrafy.
    Masz może gdzieś fotki w sieci? Strasznie zainspirował mnie ten kierunek . P.S. przejrzałem Twoje zdjęcia z Andaluzji, widzę, że odwiedziliśmy podobne miejsca.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #66
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie namówiłem Pani Żony na własny wątek, choć próbowałem.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #67

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Nie no, jadłem tyle że nie w Afryce - to się liczy?
    No jeśli to była słonina - mięso słonia to się liczy, nawet poza Afryką

    Ale my tu gadu gadu a fotek nowych nie ma. Czekamy.

    Pozdrawiam
    T.M

  8. #68
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Nie kuś, bo jak poszukam to jeszcze z kilkadziesiąt zdjęć słoni nadających się do publikacji znajdę. Będziecie żałować




    Uwierz mi, nie chcesz. Podczas 10 dniowego wyjazdu zrobiłem ok 6000 zdjęć z czego po selekcji zostało mi ok 1200. Oszczędzam Wasz czas i z tych wybranych pokazuję tylko część ale jeszcze mi trochę zostało do opublikowania. Dla przykładu powiem, że wszystkie opublikowane do tej pory zdjęcia (oprócz pierwszej wrzutki) pochodzą z pierwszego pełnego dnia w Kenii.
    Widziałeś/czytałeś tu choć jedną marudę narzekającą na nadmiar zdjęć? No właśnie....dawaj wszystkie, zima jeszcze potrzyma

  9. #69
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Moja żona obfotografowała Namibię kompaktem FZ 150. Ma wiele świetnych zdjęć.
    Co do jedzenia - smakowało jej mięso z zebry i z żyrafy.
    Kompakt z takim zoomem na pewno lepszy niż każdy inny kompakt. Współtowarzysz "mojej" wyprawy miał przy sobie Sony RX100 i niestety brakowało mu długich ogniskowych.
    Zresztą po raz kolejny zapewne sprawdza się stara fotograficzna prawda, że nie aparat robi zdjęcia a fotograf.

    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    No jeśli to była słonina - mięso słonia to się liczy, nawet poza Afryką

    Ale my tu gadu gadu a fotek nowych nie ma. Czekamy.

    Pozdrawiam
    T.M
    Niestety słonia europejska nie ze słonia ;(

    Co do zdjęć to sami chcieliście więc nie miejcie do mnie pretensji.

    Część VIII pt. "Przyjaciele"

    56. Pierwsze dwa słonie, które widzieliśmy w Kenii. To nie są zwykle słonie ale o tym za chwilę.

    57. Te same słonie, tutaj z bawołem.

    58. Jeden z tych słoni miał uszkodzoną trąbę. Nie mam pojęcia w jaki sposób nabawił się tego urazu. Dla słonia to bardzo poważny problem ponieważ może jeść, natomiast nie może samodzielnie pić.

    59. Jego towarzysz poszedł do wodopoju aby zaspokoić pragnienie, ale jak się wkrótce okazało, nie tylko po to.

    60. Po zaspokojeniu pragnienia podszedł do swojego kompana i napoił go zmagazynowana przez siebie wodą. Jak to zobaczyłem to mnie na moment zamurowało. Wiedziałem, że słonie są inteligentne ale nie przypuszczałem, że do takiego stopnia. Skąd mógł wiedzieć, że jego towarzysz nie może się napić? Skąd wiedział, że chce mu się pić? On zwyczajnie się nim opiekował tak jak my opiekujemy się swoimi bliskimi.

    Nie wiem jak Was ale mnie wzruszyła ich historia i piszę to całkiem poważnie.
    Ostatnio edytowane przez Lilen ; 31.01.17 o 21:38
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #70

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    58, 59, 60. Takie chwile są warte każdych pieniędzy wydanych na podróże. Są zapamiętane do końca życia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.