Strona 41 z 105 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #401
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Dziadek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.192
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Jestem za utrzymanie obecnego rozwiązania. Nie psujmy tego co sprawia nam radość i zadowolenie.

    Wyrażam serdeczne podziękowanie koledze andtor2 za sprawne, systematyczne prowadzenie tej zabawy.

    Mam nadzieję, że zabawa będzie dalej kontynuowana
    pozdrawiam

    Jasiu z Rybnika

  2. #402
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    A Ty w kółko swoje:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    W punktacji zaproponowanej przez kol. helmutha ...
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Załóżmy jest punktacja za miejsca, tak jak zaproponowałeś.
    Odwołujesz się do propozycji ale nie chcesz zauważyć, że napisałem "punkty za miejsce do dyskusji". Zawsze możesz zmienić ilość punktów, zachowując zasadę.
    To co zaproponowałem, miało pokazać idee. Miejsca na pudle wyraźniej punktowane niż miejsca dalsze. Jednak punktowane są miejsca a nie ilość głosów!
    Przyjrzyj się systemowi punktacji PŚ w skokach narciarskich. Wyraźnie widać, że czołowe miejsca są bardziej punktowane a punkty są przyznawane tylko za miejsce a nie za długość skoku czy ilość zgromadzonych widzów na poszczególnych zawodach.


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... popRAWka najbardziej przypomina mi wieloetapowy wyścig kolarski.
    Złe porównanie!
    W wyścigu wieloetapowym jest stała liczba zawodników. Owszem, może się ktoś wycofać lub zostać zdyskwalifikowany ale wtedy taki zawodnik nie ma łącznego czasu ani żadnych premii czy punktów. Nie ukończył wyścigu- nie liczy się!
    Tutaj mamy w każdej edycji różną ilość zawodników a więc jeśli chcesz porównywać do kolarstwa to raczej cykl wyścigów jednoetapowych gdzie łączny czas (suma głosów) nie ma znaczenia.


    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Wydaje mi się że właśnie większa frekwencja w głosowaniu jest po części wynikiem 3 składników - losowego (bo akurat więcej osób było na forum), wynikiem ciekawości samego materiału do obróbki - ale też w sporej części efektem pracy uczestników i osiągniętych rezultatów - co przekłada się na większa ilość "oglądnięć" i głosów - czyli w danej edycji było więcej głosów (możliwych do uzyskania punktów) - bo uczestnicy wykazali się większą kreatywnością.
    Nie ma prostego przełożenia frekwencji na ilość głosów zdobytych przez zwycięzcę. Może być tak, że poziom będzie wyrównany i przy dużej frekwencji głosy rozłożą się równo a wtedy zwycięzca otrzyma mniej głosów niż zwycięzca edycji z niską frekwencją ale za to pracą, która się wyróżnia.
    Nie można różnicować zwycięzców poszczególnych edycji. Wygrał i tylko to się liczy!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #403
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    A Ty w kółko swoje:

    Odwołujesz się do propozycji ale nie chcesz zauważyć, że napisałem "punkty za miejsce do dyskusji". Zawsze możesz zmienić ilość punktów, zachowując zasadę.
    To co zaproponowałem, miało pokazać idee.
    Znam idee, tylko ja nie chce idei, a gotowe, lepsze rozwiązanie od dotychczasowego. Prosiłem też o to dwa razy kol. @easy_rider bo również optuje za takim systemem jak Ty. Nie doczekałem się jednak.
    Jak na razie ta jedna przykładowa propozycja jest wielce niedoskonała i gorsza moim zdaniem (i nie tylko zresztą mz.) od obecnego systemu punktowania.
    Jeżeli nie macie tu nic do zaproponowania oprócz idei/zasady to uważam dalszą dyskusję za bezcelową.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #404
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... ja nie chce idei, a gotowe, lepsze rozwiązanie od dotychczasowego.
    Skoro chcesz gotowe- proszę bardzo.
    Czy lepsze? Pewnie uznasz, że nie ale skoro chciałeś gotowca- masz. Więcej nie mogę zrobić.

    Po przejrzeniu tabel z ostatniego cyklu ustaliłem, że wystarczy 15 miejsc punktowanych. Najwięcej uczestników było w edycjach 16 i 20- po 14-tu.
    Punktacja wg mojego pomysłu:
    Miejsce wylicza się na podstawie ilości głosów, punkty przyznaje się za miejsce.

    miejsce/punkty - 1/30; 2/20; 3/15; 4/12; 5/11; 6/10; 7/9; 8/8; 9/7; 10/6; 11/5; 12/4; 13/3; 14/2; 15/1

    W odróżnieniu od obecnej punktacji, mała liczba głosów wcale nie przekreśla szans na wysokie miejsce czyli sporo punktów. Przykładowo w edycji 11/2017, 3 głosy dawały 4 miejsce czyli 12 pkt.
    W obecnej punktacji, jeżeli uczestnik nie dostanie głosu to nie dostaje punktu. Zupełnie jakby nie brał udziału w konkursie! W przywołanej wcześniej edycji, 0 głosów dawało 8 miejsce czyli 8 pkt! W najgorszym przypadku (w edycji 20/2017) dało 14 miejsce a więc 2 punkty. Brał udział- są punkty. W ten sposób premiuje się udział w zabawie.
    Przeliczyłem wyniki 19 zawodników ostatniego rankingu wg mojej metody. Na pierwszych pięciu miejscach kolejność się nie zmieniła ale dalej już są spore zmiany.
    Np. Bodzip z 15 miejsca wskoczył na 8 a Foster z 7 spadł na 12.

    Porównanie rankingu liczonego obiema metodami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Porównanie.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	196560
    Od Ciebie zależy co z tym zrobisz, jeśli będziesz miał pytania- chętnie odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 1.12.17 o 09:36 Powód: Miejsce 6 w tabeli z prawej, powinno być 80 pkt.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #405
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Od Ciebie zależy co z tym zrobisz, jeśli będziesz miał pytania- chętnie odpowiem.
    Na pewno głęboko przeanalizuję. Pytanie na razie jedno, o miejsce 6 (w/g Twojej propozycji) jest podane 104 pkt. Więcej niż na miejscu 5 (82 pkt.) i miejscu 4 (102 pkt.), jakiś błąd ? Więcej uwag, spostrzeżeń, później. Zapraszam też innych do wypowiedzi nad ewentualną zmianą punktacji.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #406
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... miejsce 6 (w/g Twojej propozycji) jest podane 104 pkt.
    Mój błąd
    Powinno być 80, źle wpisałem do tabeli. Możesz wyedytować post i umieścić info o błędzie?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #407
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Mogę wyedytować, zrobię to później bo to jednak obrazek jpg jest, a nie tabela z forum (wówczas nie byłoby problemu). Trzeba ten usunąć i wstawić nowy. Na razie info o błędzie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 1.12.17 o 09:37
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #408
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    System kompletnie się wysypie przy małej ilości uczestników. Ktoś za gniota zgarnie sporo punktów. Może nawet więcej niż za kilka przyzwoitych prac w popularniejszych edycjach. Dla mnie zmiana bez sensu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #409
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    System kompletnie się wysypie przy małej ilości uczestników.
    Może właśnie dzięki takiej punktacji frekwencja wzrośnie?
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ktoś za gniota zgarnie sporo punktów. Może nawet więcej niż za kilka przyzwoitych prac w popularniejszych edycjach.
    Obecny system również nie gwarantuje, że gniot nie może zdobyć wielu punktów. Przecież liczy się popularność a nie jakość.
    Tak jak w sporcie. Co z tego, że ładnie grali, jeśli przegrali? Co z tego, że biegła jak paralityczka, skoro uzyskała najlepszy czas?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #410
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ... Co z tego, że biegła jak paralityczka, skoro uzyskała najlepszy czas?
    Tu akurat rośnie ryzyko, że pobiegnie jak paralityczka i zdobędzie medal, bo startowały tylko trzy osoby. System andtora jest pod tym względem bezpieczniejszy. Poza tym, jeśli nowa punktacja w praktyce niczego nie zmienia (czołówka bez zmian, a dalej, to już w jednym i drugim trochę przypadek), to po co zmieniać? Myślę, że na frekwencję bardziej w płynie 1 punkt za aktywność, czyli za sam start w edycji.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.