Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: E-M10 II + 12-40/2.8 + M.ZUIKO 45MM F/1.8 czy GX80 + 12-35MM F/2.8 + LUMIX G 42.5 MM

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-M10 II + 12-40/2.8 + M.ZUIKO 45MM F/1.8 czy GX80 + 12-35MM F/2.8 + LUMIX G 42.5 MM

    Jak już pisałem w innym wątku zmieniam system. Ostateczna decyzja zapadnie między powyższymi zestawami. Kusi chyba bardziej Panasonic za stabilizacje w korpusie i obiektywie oraz wypada chyba ciut taniej. Jakość zdjęć z obu będzie chyba porównywalna? Wagowo też chyba Panasonic jest na +.
    Dodatkowe pytanie gdzie najlepiej kupić by nie przepłacić (w końcu to kwota raczej powyżej 7k) i dokonać bezpiecznego zakupu.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    A może tak panas GX 8? Popatrz na fotoplus.pl jest ciekawy zestaw panasa GX8 + 12-35/2,8 za 7 k.
    Stałkę można dokupić używaną , ja zakupiłem za 930zeta.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Pierwszy zestaw posiadam (tylko z mkI) a drugiego jestem ciekawy. Zwłaszcza GX80, który wygląda naprawdę interesująco.
    Chyba każdy z nich może dać zadowalające rezultaty, Panasonic dodaje dobre wideo i 4k.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Posiadam pierwszy zestaw (bez 45mm) -> jestem mile zaskoczony działaniem.
    Drugi oglądałem w sklepie i zaskoczył mnie pozytywnie, w tym momencie pewnie też bym się zastanawiał (jak kupowałem, był tylko GX7, który jakoś mi nie podszedł, a był odrobinę tańszy, za to Cashback Oly przekonał mnie do tego).

    Wybrałbym tańszy zestaw. Podejrzewam, że każdy sklep jest w stanie przygotować dobrą ofertę.
    Mi się najlepiej rozmawiało z Rimex'em.

    pzdr

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Ja bym wybrał zestaw, który lepiej leży w dłoni bo wydaje mi się, że jakość zdjęć będzie porównywalna. Spróbuj namierzyć je w jakimś sklepie i weź je do ręki. Może to pomoże dokonać Ci wyboru.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Ja bym wybrał zestaw, który lepiej leży w dłoni bo wydaje mi się, że jakość zdjęć będzie porównywalna. Spróbuj namierzyć je w jakimś sklepie i weź je do ręki. Może to pomoże dokonać Ci wyboru.
    Dobra rada. Uzbrój się w kartę SD i popróbuj obydwu tych zestawów w sklepach. Na ogół nie ma problemów, by dostać sprzęt do ręki, włączyć go i wykonać parę zdjęć.
    Po takich próbach ocenisz co lepiej "pasuje" do oka, ręki, wyobrażeń. Będziesz też "bogatszy" o kilka zdjęć, które pomogą wybrać sprzęt dla Ciebie.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    U mnie, te "większe" sklepy (Saturn/Media Markt) lepiej współpracowały

    Widzę, że jest Cashback dla P...
    http://www.cyfrowe.pl/lp/panasonic-cashback.html
    http://www.panasonic.com/pl/promocje...umix-2017.html

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jozeffo Zobacz posta
    A może tak panas GX 8? Popatrz na fotoplus.pl jest ciekawy zestaw panasa GX8 + 12-35/2,8 za 7 k.
    Stałkę można dokupić używaną , ja zakupiłem za 930zeta.
    GX8 ma niby nowszą (i wiecej MPIX) matrycę ale ma chyba gorszą stabilizację, bo tylko w 4 osiach. Za to ma port do mikrofonu (tylko czy mi on potrzebny?)
    Wydaje mi się, że obiektyw Olympusa 12-40 jest dużo większy (waga chyba też) niż odpowiednik Panasonica.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gkeb Zobacz posta
    GX8 ma niby nowszą (i wiecej MPIX) matrycę ale ma chyba gorszą stabilizację, bo tylko w 4 osiach. Za to ma port do mikrofonu (tylko czy mi on potrzebny?)
    Wydaje mi się, że obiektyw Olympusa 12-40 jest dużo większy (waga chyba też) niż odpowiednik Panasonica.
    12-35 jest mniejszy od olka 12-40 o 10mm i lżejszy o 78g.
    Pans leica 12-60 jest kusząca. Miałbyś stałkę z głowy.
    Ostatnio edytowane przez Jozeffo ; 15.02.17 o 15:10

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    12-40 ma też o 5mm dłuższą ogniskową, sprzęgło elektronicznego/ręcznego ustawiania ostrości, programowalny przycisk na obudowie i bieda macro. Mimo wszystko gydbym ja miał decydować to wybór puszki determinowałby wybór obiektywu

Podobne wątki

  1. M.ZUIKO DIGITAL 45mm 1:1.8
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 18:04
  2. Panasonic LUMIX G X VARIO 12-35mm/F2.8
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:23
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.