Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 141

Wątek: Panasonic VS Olympus

  1. #81
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    "Funkcje związane z wykrywaniem kierunku na DMC-G1 / GH1 (na przykład funkcja obracania i odtwarzania zdjęć w pionie, gdy są kręcone aparatem trzymanym pionowo)nie działa."
    Może mi to Ktoś wytłumaczyć, a dotyczy współpracy G1 z nowszymi obiektywami.
    Chodzi o to, że robiąc zdjęcie w orientacji pionowej obiektywami oznaczonymi: OK(*1), Panasonikiem G1, na ekraniku aparatu takie zdjęcie pokaże się tak jakby było zrobione w poziomie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obiektyw olympus_40-150.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	356,4 KB
ID:	192566

    Podobnie będzie gdy otworzysz takie zdjęcie w programie graficznym, bądź wstawisz plik jpg prosto z aparatu na forum.

    Robiąc w pełni kompatybilnym obiektywem zdjęcie wyświetli się już "prawidłowo" na ekraniku aparatu oraz programach graficznych:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obiektyw-panas-14_42.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	144,8 KB
ID:	192565

    Oczywiście nie jest to jakiś wielki problem. W programie graficznym obracasz zdjęcie zapisujesz i będzie OK.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14.07.17 o 17:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #82
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Problemem to jak widać nie jest, ale jak o tym się wie. Dzięki Kolego.

  3. #83
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    W panasonicach serii G i GX jest funkcja "I Rozdzielczość". Przeczytałem wiele instrukcji i tylko w jednej to wyjaśniają, w G2: "Technologia Inteligentnej Rozdzielczości umożliwia wykonywanie zdjęć o ostrych konturach i wysokiej rozdzielczości za pomocą powiększenia cyfrowego." Może to szczegół nad, którym nie powinienem się zastanawiać, ale chciałabym jednak aby mi to Ktoś wytłumaczył.

  4. #84
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No jest coś takiego fakt, ale lepiej takich softwarowych polepszaczy obrazu nie tykac . I nawet mnie nie ciekawi co to.

  5. #85
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Faktem jest, że andtor2 jakiś czas temu przysłał mi zdjęcie z tym czymś włączonym to ostrość na nim byla super.
    Ostatnio edytowane przez jkr ; 9.08.17 o 19:30

  6. #86
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Jutro potestuje

  7. #87
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie przykładałbym do tej funkcji zbytniego znaczenia. I rozdzielcz. (Inteligentna rozdzielczość) wpływa tylko na pliki JPG. Ma trzy poziomy : Low, Standard, High oraz Extended (nie próbowałem) i Off. Mam to obecnie ustawione na poziom Low, czyli niski. W rzeczywistości można powiedzieć, że z tego nie korzystam gdyż głównie w RAW robię. Jest to tam jakiś ulepszacz programowy i jak ktoś korzysta z JPG to warto chyba mieć to włączone na poziom Low czy Standard. W rzeczywistości to nie podnosi rozdzielczości. Fizyki się nie oszuka (to nie jest High Res z Olympusa). Są to pewnie jakieś tam opracowane algorytmy poprawiające ostrość, może i mikrokontrast. Nigdy tak dokładnie tego nie porównywałem - przykładowo JPG z ustawieniem I.rozdzielcz. na High, a plik RAW po obróbce. Sądzę jednak, że z RAW-a można uzyskać lepsze efekty. @jkr , nie ma co się nad tym rozwodzić, tym bardziej, że w G1 (a taki chyba jeszcze masz) nie ma tej funkcji.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #88
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie przykładałbym do tej funkcji zbytniego znaczenia. I rozdzielcz. (Inteligentna rozdzielczość) wpływa tylko na pliki JPG. Ma trzy poziomy : Low, Standard, High oraz Extended (nie próbowałem) i Off. Mam to obecnie ustawione na poziom Low, czyli niski. W rzeczywistości można powiedzieć, że z tego nie korzystam gdyż głównie w RAW robię. Jest to tam jakiś ulepszacz programowy i jak ktoś korzysta z JPG to warto chyba mieć to włączone na poziom Low czy Standard. W rzeczywistości to nie podnosi rozdzielczości. Fizyki się nie oszuka (to nie jest High Res z Olympusa). Są to pewnie jakieś tam opracowane algorytmy poprawiające ostrość, może i mikrokontrast. Nigdy tak dokładnie tego nie porównywałem - przykładowo JPG z ustawieniem I.rozdzielcz. na High, a plik RAW po obróbce. Sądzę jednak, że z RAW-a można uzyskać lepsze efekty. @jkr , nie ma co się nad tym rozwodzić, tym bardziej, że w G1 (a taki chyba jeszcze masz) nie ma tej funkcji.
    Ja wiem, że chodzi o jpgi, ale ze słabszego optycznie obiektywu można uzyskać lepsze zdjęcia, tak myślę.

  9. #89
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Ja wiem, że chodzi o jpgi, ale ze słabszego optycznie obiektywu można uzyskać lepsze zdjęcia, tak myślę.
    Można tak chyba powiedzieć. Nie testowałem co prawda na poziomie High (właściwie to na żadnym nie testowałem, właściwsze słowo nie używałem poziomu High) czy nie wnosi już jakichś efektów ubocznych.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #90
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.092
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Muszą być efekty uboczne, nie ma co się łudzić, tylko dla każdego ta granica akceptacji negatywnego efektu będzie inna.

Podobne wątki

  1. Panasonic 100-300 czy Olympus 75-300?
    By tomtomek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27.11.16, 21:16
  2. Olympus OM-D-E-M10 14-42 czy Panasonic GX7 + 20/1,7
    By synergy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25.11.15, 09:59
  3. Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?
    By żmija in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28.07.15, 22:52
  4. Olympus e-pl5 czy Panasonic gm1
    By gruby191 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.02.14, 22:58
  5. Olympus OM-D E-M5 vs Panasonic GX7
    By Jd in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19.01.14, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.