Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 102

Wątek: obiektywy na wakacje

  1. #91

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Takeście się zagadali, że wakacje minęły!?
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  2. #92
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Studenci się jeszcze wczasują

  3. #93

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Studenci się jeszcze wczasują
    No co ty, juz kombinuja jak zarobic na nastepne wakacje pare euro

    Ja poki co sprzedaje KIT-a i 25 MM. Wjezdza Panasonic 12-32 mm i Sigma 60 mm jako obiektyw do portretow i mysle ze to dobry zestawik tez na wakacje.
    Rownoczesnie bede polowal na dobra cene jakiegos Sony A7 mk2
    Ostatnio edytowane przez FuRiOn ; 16.09.18 o 11:12
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  4. #94
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    @FuRiOn Sigma 60mm to ekwiwalent 120mm. Nie każdemu pasuje taka wąska portretówka. Ja wolałbym jaśniejszą dedykowaną pod obrazek m43 mZD 45mm f/1,8.

  5. #95
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FuRiOn Zobacz posta
    No co ty, juz kombinuja jak zarobic na nastepne wakacje pare euro

    Ja poki co sprzedaje KIT-a i 25 MM. Wjezdza Panasonic 12-32 mm i Sigma 60 mm jako obiektyw do portretow i mysle ze to dobry zestawik tez na wakacje.
    Rownoczesnie bede polowal na dobra cene jakiegos Sony A7 mk2
    Są różni studenci
    Dobrze, że weźmiesz mk2. Jeśli fundusze Ci pozwolą, to bierz trójkę

  6. #96

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    @FuRiOn Sigma 60mm to ekwiwalent 120mm. Nie każdemu pasuje taka wąska portretówka. Ja wolałbym jaśniejszą dedykowaną pod obrazek m43 mZD 45mm f/1,8.
    Nie bedzie pasowac to pojdzie do zyda Wlasnie takie szkielko mi potrzebne do zadan specjalnych Mialem brac 75 mm Oly ale ta Sigma tez daje rade:
    - https://www.flickr.com/groups/225681...h/30467575775/

    Do tego zmienie nalesnik na troche szerszy niz ten co mam. I wszystko w komplecie.




    btw. ktos wie gdzie kupie takiego ringa do 25 mm. Jakims cudem zginal mi w kanale w Amsterdamie. Niech nikt nie pyta jak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180916_114010.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	3,38 MB
ID:	204216
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  7. #97
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    @FuRiOn Sigma 60mm to ekwiwalent 120mm. Nie każdemu pasuje taka wąska portretówka. Ja wolałbym jaśniejszą dedykowaną pod obrazek m43 mZD 45mm f/1,8.
    Co Ty znów wypisujesz??? Najbardziej klasyczna portretówka, to 135mm. Nie wymyślaj fotografii od nowa. Może i nie każdemu pasuje, ale większości z tego powodu, że w plenerze ciut za krótko W pomieszczeniach rządzi 85mm, ale to raczej kwestia braku odejścia, a nie szczególnej urody zdjęć.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #98
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    obiektywy na wakacje

    Cytat Zamieszczone przez FuRiOn Zobacz posta
    No co ty, juz kombinuja jak zarobic na nastepne wakacje pare euro

    Ja poki co sprzedaje KIT-a i 25 MM. Wjezdza Panasonic 12-32 mm i Sigma 60 mm jako obiektyw do portretow i mysle ze to dobry zestawik tez na wakacje.
    Rownoczesnie bede polowal na dobra cene jakiegos Sony A7 mk2
    Jeszcze jedno. Jeśli wchodzisz w pełną klatkę, to nie kupuj obiektywów pod Olka. Szkoda forsy. Zamiast tej Sigmy 60 kupiłbym jakiegoś manualnego staruszka m42 za 100 zł

    Ja najbardziej lubię akurat stare Zuiko z mocowaniem OM, ale one są ciut droższe. Jakaś 50mm będzie ok do portretu
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 16.09.18 o 12:18

  9. #99
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    @fret mnie historycznie najładniejsze portrety wyszły z 105mm 2,8, czyli ekwiwalent 210mm, co nie oznacza że będę ten polecał. 75mm 1,8 mi nie leżało, bo nie lubię robić ciasnych portretów, ani z dystansu, więc polecam subiektywnie, co uważam za najlepsze rozwiązanie.
    Zwłaszcza że te 1,8 w ekw. 90mm przydaje, a i sam obiektyw jest niewielki, tani, zacny optycznie. Co kto lubi.
    PS żeby było ciekawie to sama Sigma została wydana z myślą o identycznym ekwiwalencie ogniskowej, co mZD 45mm, bo jest pod apsc pod Sony zaprojektowana.

  10. #100
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    @fret mnie historycznie najładniejsze portrety wyszły z 105mm 2,8, czyli ekwiwalent 210mm, co nie oznacza że będę ten polecał. 75mm 1,8 mi nie leżało, bo nie lubię robić ciasnych portretów, ani z dystansu, więc polecam subiektywnie, co uważam za najlepsze rozwiązanie.
    Zwłaszcza że te 1,8 w ekw. 90mm przydaje, a i sam obiektyw jest niewielki, tani, zacny optycznie. Co kto lubi.
    PS żeby było ciekawie to sama Sigma została wydana z myślą o identycznym ekwiwalencie ogniskowej, co mZD 45mm, bo jest pod apsc pod Sony zaprojektowana.
    To jest zdecydowanie lepsza wersja. Ja też najbardziej lubię portrety z 200mm. W plenerze z odejściem raczej nie ma problemu i nawet nie trzeba krzyczeć do modelki
    Poza tym, to właśnie wychodzę na małe pstrykanko i biorę dwusetkę
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Wakacje z e30+14-45 VS. xz2
    By robros1 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.07.15, 14:24
  2. wakacje
    By Pio 69 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.07.05, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.