Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Dysk zewnętrzny, przenośny.

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Polecam rowniez Flickra jako zapas zapasu, zdaje sie dla kazdego 1TB za free, uzywam od wielu lat i nigdy nie narzekalem, do tej pory mam tam kolo 100k fotek

    Godspeed
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    @jkr, nie pisałeś (w momencie gdy pisze ten post) nic o częstotliwości wykonywania zrzutu. Im częściej tym lepiej zapewnić sobie automatyzacje procesu. Jednak jeśli to na domowe potrzeby, czyli powiedzmy raz na tydzień, to Grizz ma dobry pomysł. Dwa dyski (do kopii lustrzanej), najlepiej 2,5" ze względu na brak potrzeby dodatkowego zasilania.

    Warto zwrócić uwagę by umożliwiały transfer po USB 3.0., można naciąć się jeszcze na starsze modele. Można je łatwiej schować w bezpiecznym miejscu. Proste, domowe zastosowanie i bez komplikacji. Dyski podłączasz po kolei wykonując zrzut archiwizowanego materiału.

    Gdybyś jednak potrzebował często robić backup (np. raz dziennie), to lepszym rozwiązaniem byłby NAS. Wymagałby on jednak lepszego podejścia do kwestii zasilania, chociażby prosty UPS.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 9.05.18 o 09:23 Powód: dopisek

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Ja też się wypowiem za NAS-em. Kiedyś miałem zdublowane backup-y na zewnętrznych dyskach USB.
    W jednym komputerze tak padła płyta, że niszczyła dyski zarówno podłączone przez USB jak i wewnętrznie. Koszt odzyskiwania danych z dwóch dysków ok 1T wyniósł ok 6tys zł. Przy dobrze ustawionych prawach zabezpieczamy się też przed wirusami którę szyfrują dane. Ja nie czuję różnicy przy kopiowaniu przez USB 3x a ethernet 1Gb.

  4. #14
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez artart Zobacz posta
    Zastanawiałem się, czy nie trzymać kopii u Rodziców, ale to już inny poziom komplikacji
    Ten pomysł słyszałem też kiedyś w wersji z rozwijaniem małej serwerowni w piwnicy domu rodziców i świadczeniem usług backupu znajomym . Ale to nic innego jak chmura, a to już jest na rynku dostępne.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Polecam rowniez Flickra jako zapas zapasu, zdaje sie dla kazdego 1TB za free, uzywam od wielu lat i nigdy nie narzekalem, do tej pory mam tam kolo 100k fotek

    Godspeed
    Do map to rozwiązanie odpada bo muszą być w oryginale, a są i takie, które mają ok 1 Gb. Do zdjęć może być.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Kup NAS od Qnap/ Synology, do tego dwa dyski WD Red / RedPro.
    Dasz radę i będziesz miał spokój
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #17
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Ja też się wypowiem za NAS-em. Kiedyś miałem zdublowane backup-y na zewnętrznych dyskach USB.
    W jednym komputerze tak padła płyta, że niszczyła dyski zarówno podłączone przez USB jak i wewnętrznie.
    No,a jakby poszło przepięcie, to padłby i komp i Nas. Zewnętrzne dyski nie - bo nie podpinasz i non stop, a tylko na czas backupu.

    Jeszcze raz - to nie są rozwiązania konkurencyjne, ale uzupełniające się.

  8. #18
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Do map to rozwiązanie odpada bo muszą być w oryginale, a są i takie, które mają ok 1 Gb. Do zdjęć może być.
    To sama chmura też trochę odpada, chyba, że będzie serwer pośredni NAS, który przyjmie kopie plików z komputera i dopiero wtedy z synchronizuje z chmurą na zewnątrz.

    Dlaczego chmura bezpośrednio z komputera w takich sytuacjach odpada? Bo jeden duży plik zatka transfer do chmury, a pozostałe mniejsze pliki będą czekać na synchronizacje.

    A tak z ciekawości, co to za mapy?

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    To sama chmura też trochę odpada, chyba, że będzie serwer pośredni NAS, który przyjmie kopie plików z komputera i dopiero wtedy z synchronizuje z chmurą na zewnątrz.

    Dlaczego chmura bezpośrednio z komputera w takich sytuacjach odpada? Bo jeden duży plik zatka transfer do chmury, a pozostałe mniejsze pliki będą czekać na synchronizacje.
    Synchronizacja to nie backup Do backupu dobrze jezt użyć czegoś do tego przeznaczonego np. duplicati - wtedy do chmury lecą podzielone na małe pakiety i zaszyfrowane pliki, mamy też wersje historyczne.

  10. #20

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Ten pomysł słyszałem też kiedyś w wersji z rozwijaniem małej serwerowni w piwnicy domu rodziców i świadczeniem usług backupu znajomym . Ale to nic innego jak chmura, a to już jest na rynku dostępne.
    Dokładnie tak.
    To kwestia wygody i kosztów.
    "teoretycznie "rodziców miałbym za free" ale tam jest słabe łącze. Bardziej opłacałoby mi się wsadzić jeden dysk do NASSa u znajomego, tylko nie wiem, czy chciałbym by miał dostep do moich zdjęć.
    Do tej pory nie przenalizowałe ile by mnie rocznie kosztowała chmura na poziomie 2 TB lub mniej.

    Inna sprawa, że pewnie to by dopiero wymusiło wyczyszczenie archiwum ze zdjęć "śmieci/zbędnych" i rzeczywiste archiwum by mocno się zmniejszyło. To samo z wykasowaniem zbędnych RAWów.

    Macie jakieś dobre propozycje co do chmury (z własnego doświadczenia - poza flckr) ?
    pzdr

Podobne wątki

  1. Dysk zewnętrzny 2,5 czy 3,5 cala?
    By Rabbit in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 1.10.16, 23:44
  2. Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć
    By pers in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11.01.13, 16:30
  3. Przenośny Dysk twardy
    By kazil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.04.09, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.