Strona 29 z 40 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #281
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Fascynująca foto-opowieść. Drastyczności nie widzę,,,
    Ani ja nie widzę. Ale mam nadzieję, że w kolejnej serii będzie jeszcze ciekawiej

  2. #282
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    No to czekamy......
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #283
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ciekawa relacja. Czy przy takiej akcji do leżącego mięsa nie zlatują się natychmiast roje much?
    Byliśmy w porze suchej, much nie było wiele.

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Myślę, że tam nie wszędzie jest tyle much...
    A relacja super, tylko mało jakoś...
    Mało? To żart? Starałem się mocno ograniczyć liczbę zdjęć a i tak wydaje mi się, że umieściłem za dużo :/

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Fascynująca foto-opowieść. Drastyczności nie widzę,,,
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Ani ja nie widzę. Ale mam nadzieję, że w kolejnej serii będzie jeszcze ciekawiej
    Co za znieczulica . W relacji z wizyty u Masajów dam wam zdjęcia jak zabijali młodą kózkę i pili jej świeżą krew - sami się o to prosicie

    Dzięki za komentarze i skoro czekacie na więcej to teraz idziemy na polowanie.

    Jak wspominałem już wcześniej, Hadzabe wiodą bardzo tradycyjny styl życia. Spowodowane to jest zapewne tym, że pierwszy kontakt Europejczyków z tym ludem nastąpił końcem XIX wieku. Niestety rząd podejmował kilkukrotnie próby "ucywilizowania" Hadzabe, próbując nauczyć ich rolnictwa. Wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. Hadzabe wolą swój tradycyjny sposób życia i zdobywania pożywienia.

    285. Po przyjechaniu do wioski, kiedy zobaczyliśmy upolowane Dikdiki byłem rozczarowany. Zdałem sobie sprawę, że polowanie odbyło się bez nas, zapewne w nocy. Szkoda, pomyślałem, bo przewodnik obiecywał, że weźmiemy w nim udział.
    Jednak po oprawieniu antylop i posileniu się podrobami kilku wojowników się poderwało. Zabrali ze sobą łuki i nie oglądając się na nas ruszyli przed siebie. Przewodnik kazał nam iść z nimi.

    286. Łącznie ruszyło 4 myśliwych. Ten jeden, starszy od pozostałych, był samotnikiem. Zawsze trzymał się na uboczu. Jak się okazało był najbardziej doświadczony

    287. Zanim zaczęli polować sprawdzali swoje łuki i strzały. Niektóre wymagały drobnych poprawek. Myśliwy miał bardzo stylowe majtki

    288. W gąszczu buszu ciężko było wypatrzyć jakiekolwiek zwierze. Na początku nie wiedzieliśmy do czego oni strzelają. Zadziwiające było to, że bez problemu odnajdywali strzały w tej gęstwinie nawet wtedy, kiedy spadały kilkadziesiąt metrów od nich. Zawsze bezbłędnie trafiali do miejsca, w którym leżała strzała.

    289. Jest i pierwsza zdobycz. Malutki ptaszek. Nie wiedzieliśmy po co go upolowali, dla pokazania, że potrafią? Jak się okazało później nie tylko po to ale o tym w następnej relacji.

    290. Kolejna zdobycz, tym razem wiewiórka.

    291. Wiewiórka jeszcze żyła więc myśliwy dobił ją uderzając w nią drugą strzałą.

    292. Po uśmierceniu, trofeum zostało przypięte do paska.

    293. Kolejna wiewiórka, trafiona tak, że nie trzeba było jej dobijać. Przy pasie widać dopiętą wcześniejszą zdobycz.

    294. Chwila odpoczynku poświęcona na posiłek, do którego dołączył uczestnik wyprawy. To były twarde, wysuszone owoce. Należało je długo żuć aby osłonka pestki zmiękła i dało się ją oddzielić i połknąć. Podobno ma właściwości pobudzające. Mnie jakoś szczególnie nie pobudziło ani nie smakowało

    295. Szukając kolejnej ofiary

    296. Na koniec został upolowany Galago, bardzo rzadko widywana małpiatka z powodu nocnego trybu życia. Z angielskiego zwana Bushbaby ze względu na wydawane dźwięki, które przypominają płacz dziecka.

    297. Koniec polowania. Myśliwi wracają do swojej wioski umieszczonej pomiędzy widocznymi skałami.

    W kolejnej wrzutce będzie relacja z "uczty" po polowaniu
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #284
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    @Lilen dałabym Ci plusa ale system się zepsuł
    Nie ograniczaj nam swoich, jakże ciekawych i barwnych zdjęć i opowieści.
    Czekam na kolejną porcję.

  5. #285
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Też bym plusa dołożył, bo relacja świetna - ale złośliwy system system nie pozwala
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #286
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    System sobie nieradzi z tą ilością (niewielką) użytkowników forum. Mi też nikomu nie pozwala zaplusować.
    Plusy jednak są nieważne, ważne, że zaglądacie

    Po polowaniu musi być "uczta" więc zapraszam na ucztowanie.

    298. Zaraz po przybyciu do wioski, wojownicy rozpoczęli przygotowania do uczty od rozpalenia ogniska. Za rozpałkę posłużyły drobne patyczki i... ręcznie rozdrobione odchody zwierząt (co ma później duże znaczenie).

    299. Następnie we dwójkę przystąpili do rozpalenia ogniska za pomocą patyka i kawałka drewna. Patyk powinien być z miękkiego drewna natomiast kawałek drewna z twardego.

    300. Po kilkukrotnym szybkim kręceniu patykiem z kawałka drewna zaczął unosić się dym.

    301. Powstały w ten sposób żar został rzucony na przygotowaną wcześniej rozpałkę, która po kilku dmuchnięciach szybko zajęła się ogniem. Cały proces rozpalenia został przeprowadzony sprawnie i trwał bardzo krótko. Przypuszczam, że mi z zapałkami zajęłoby to więcej czasu

    302. Nikt tam nie bawił się w rozpalenie wielkiego ogniska. Na szybko rzucili kilka patyków i na takie niewielkie ognisko bezpośrednio położyli wcześniej upolowaną zwierzynę. W tym przypadku wiewiórkę i małego ptaszka (z prawej strony głowy wiewiórki). Ptak został prowizorycznie oskubany z piór, natomiast nikt nie bawił się w oskórowanie wiewiórki - przynajmniej na razie.

    303. Po lekkim podsmażeniu, ptaszek został zjedzony niemal na surowo.

    304. Z wiewiórką było "więcej" ceregieli . Po tym jak spaliła się jej sierść, z wiewiórki została zeskrobana zwęglona skóra i usunięte wnętrzności. Następnie tak przygotowana trafiła z powrotem do ogniska.

    305. No i w końcu można przystąpić do degustacji. Wojownik wziął wiewiórkę, podszedł w moją stronę i odkroił kawałek mięsa aby się ze mną podzielić. Wziąwszy pod uwagę czystość noża i to, że być może tymi palcami wcześniej rozdrabniał zwierzęce odchody a nie ma tam bieżącej wody, mydła i ręczników to było to dla mnie spore wyzwanie. Nie chcą urazić gospodarzy podołałem jednak mu dzielnie. Wiewiórka była nawet smaczna

    306. Po "posiłku" nastąpiła nauka strzelania z łuku. Niestety wtedy nastąpiła kompromitacja. Hadzabe bez większego wysiłku posyłali strzały na około 50-60m. Ja, jak widać jestem nieco większej postury niż oni a za pierwszym razem strzeliłem z ledwością na około 10m. Za drugim razem, użyłem wszelkiej swojej siły i było już zdecydowanie lepiej.... tzn. strzała poleciała może z 20m. Kompromitacja w pełnym zakresie
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  7. #287
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Spokojnie, oni to ćwiczą całe życie. No weź nie popełniaj sepuku
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #288
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria
    Rozpalanie ogniska świetne.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  9. #289
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Relacja bomba!
    Chcę więcej!

  10. #290
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Plusy jednak są nieważne, ważne, że zaglądacie
    Zaglądamy, podziwiamy i czekamy na c.d. Zwiedziłeś kawałek egzotycznego dla nas świata, fajna i ciekawa relacja.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.