Strona 24 z 28 PierwszyPierwszy ... 142223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 277

Wątek: fretoportrety

  1. #231
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Jak chcesz takie coś wypróbować, to weź dwie lampy z np. IKEA wkręć żarówki energooszczędne i zrób modyfikatory z czarnego brystolu...
    ...o takie lampki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00110640/
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  2. #232
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Rysiek chyba spanikował I słusznie
    Uznajmy ryśkowy temat za zakończony.

    Dziś odwiedzi nas miś

    Miało być studio od zera i... będzie Pora na wpis dla cierpliwych. Nie warto zaczynać od zakupów. Fajnie jest rozumieć co i po co się kupuje. Fakt, że nawet to nie zabezpiecza w 100% przed wpadkami, ale chociaż trochę chroni przed marketingowym bełkotem.
    Pierwsza rzecz w domowym studio, to światło błyskowe. Światło stałe odpuszczamy, chyba, że Twoje potrzeby studyjna ograniczają się do fotografowania telefonów, ładowarek itp. na potrzeby serwisów aukcyjnych. To niestety nie nasza bajka, w tym wątku budujemy studio portretowe.
    Czym się różni fotografowanie ze światłem błyskowym od fotografowania ze światłem stałym? Wyobraźnią fotografa. W świetle stałym najczęściej chcesz, żeby aparat widział to, co Ty. W świetle błyskowym aparat ma widzieć to, co Ty widzisz w swojej wyobraźni. Brzmi dziwnie? Zaprośmy miśka:

    Załącznik 185590

    Wyobraziłem sobie miśka na czarnym tle i jest. Wolisz na białym tle?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0014.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	185591



    Jest na białym. Zmieniłem tło? Nie, zmieniłem tylko światło. W chwili robienia zdjęcia nie widziałem miśka ani na czarnym, ani na białym tle. Tłem był szary karton z marketu budowlanego. Szary nie jest fajny? Wolisz fioletowy?

    Załącznik 185586

    A karton cięgle ten sam. Ciąg dalszy, czyli wnioski praktyczne, w następnym wpisie
    jest tylko załącznik: 0014.jpg
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 11.12.16 o 22:11
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #233
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Jestem, jestem. Nie spanikowałem, ale odpuściłem te lampy. Sledze uważnie wątek. @fret, coś chochlik zrobił, bo z załączników widzę tylko ten z misiem na fioletowym tle.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #234
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    ... z załączników widzę tylko ten z misiem na fioletowym tle.
    Ja też, ale to chyba nie moja wina. We wgranych zdjęciach widzę wszystkie potrzebne misie Może @apz pomoże?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #235
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja też, ale to chyba nie moja wina. We wgranych zdjęciach widzę wszystkie potrzebne misie Może @apz pomoże?
    Zapewne wgrałeś, bo sa numerki, przeciągnij te trzy załczniki w zaawansowanej edycji następnego posta a ja ew. je przelinkuję. Wygląda na to, że nie zostały przeciągnięte do dolnego podłużnego okienka programu do importu zdjęć to się czasem zdarza.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #236
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Coś nie działa. Wgrał się biały, zniknął fioletowy. Wygląda na to, że pokazuje się tylko jeden ostatnio wgrany. @apz, jeśli masz taką moc, to podziel mój wpis na trzy części, a ja do każdej wgram odpowiedniego miśka, wtedy powinny być widoczne
    Ostatnio edytowane przez fret ; 11.12.16 o 21:38
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #237
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Coś nie działa. Wgrał się biały, zniknął fioletowy. Wygląda na to, że pokazuje się tylko jeden ostatnio wgrany. @apz, jeśli masz taką moc, to podziel mój wpis na trzy części, a ja do każdej wgram odpowiedniego miśka, wtedy powinny być widoczne

    Musisz to zrobić ze swojej strony, zacznij od nowa i każde zdjęcie wgraj w nowyn poście - odpowiedz w tym wątku.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #238
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Ale przecież przed południem było chyba z osiem miśków - bez żadnego opisu

  9. #239
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    No właśnie, wgrały się bez problemu i pokazały w nadmiarze, a jak chciałem przejąć nad nimi kontrolę, to się zbuntowały

    Powrót miśków:

    1. czarne tło




    2. białe tło





    3. fioletowe tło





    Zdjęcia bez obróbki, prosto z aparatu.


    @Saboor, @apz, źle to działa. Połączył mi trzy miśki z kolejnych wpisów i dobrze, że chociaż je widać, ale nie mogę pisać pod miśkami, bo kolejne posty dokleja nad...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Miśki w końcu się pojawiły, przechodzimy do konkretów:
    1. Przypomniała mi się jeszcze jedna spora zaleta lampek reporterskich: łatwość kolorowania światła. Wystarczy kupić wzornik filtrów (ostatnio widziałem za 60zł) i mamy więcej kolorów niż przeciętny mężczyzna jest w stanie sobie wyobrazić
    2. Pierwszy misiek, to po prostu jedna lampka oświetlająca miśka, drugie zdjęcie, to dodatkowa lampka skierowana na tło, trzecie zdjęcie - lampka na tło z kolorowym filtrem. Rzeczywiste tło bez zmian, czyli szary karton. Jak widać, nie ma sensu przesadzać z wyborem tła, bo mamy spore możliwości modyfikacji jego wyglądu. W warunkach domowych znakomicie sprawdzi się jasna ściana w neutralnym kolorze (biały, szary, kremowy, beżowy itp.). W ciasnej przestrzeni czerń może być trudna do uzyskania na takim tle, więc ewentualnie dodatkowo czarne tło.
    3. Możemy zacząć określać wielkość potrzebnej przestrzeni. Wiemy już, że najlepiej jest nie zbliżać się do modelki bliżej niż na metr, przyjmijmy w takim razie 1,5m dla fotografa i modelki. Jeśli chcemy niezależnie oświetlać modelkę i tło musimy do tego dodać kolejne 1,5m między modelka, a tłem. W sumie ok. 3m to rozsądne minimum dla w miarę wygodnej pracy. Szerokość to min. 2m. W sumie na poczatek potrzebujemy 6m2 powierzchni bez stołów, szaf i z dostępem do ściany.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0017.JPG
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	185602   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0014.JPG
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	185603   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0016.JPG
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	185604  
    Ostatnio edytowane przez apz ; 12.12.16 o 10:44
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #240
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Modelki brak, a misiek się znajdzie więc może dziś coś wypróbuję, lampki mam, kolorowe filtry też, na softbox muszę poczekać
    Karol + Olek + kilka szkiełek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.