Strona 30 z 105 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #291
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Szanowny kolego @jck naprawdę nie bardzo mi się chce z Tobą tu polemizować. Nie wiem do czego zmierzasz. Co mam zmienić w popRAWce ? Poprosze o konkrety.

    Odniosę się może tylko do tego:
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    A teraz najlepsze. Olympus Viewer daje dokładnie taki sam obrazek tyle, że ekstra poprawi AC i wyostrzy, czy to ci się podoba czy nie.
    Otóż Olympus Viewer nie daje takiego samego obrazka jak Lightroom. Zależy co kto ustawił w opcjach dla JPG.
    Przykładowo jeśli masz w puszce Olympusa ustawione krzywe (kontrole świateł i cieni) np. tak (-5 i 5):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywe.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	187415

    program Olympus Viewer na wstępie po wczytaniu RAW-a zastosuje to ustawienie dla niego, a Lightroom nie. Obrazek będzie się różnił ?
    Ustawiasz w puszce Olka wzmocnienie koloru na Vivid, program Olympus Viewer zastosuje to ustawienie na wstępie, a Lightroom nie. Obrazek będzie się różnił ?
    Tych ustawień mógłbym jeszcze sporo wymienić, które zastosuje OV, a LR nie, tylko nie widzę sensu za bardzo. Wiem, że znajdziesz stosowną odpowiedź

    Doceniam trud, czas, jaki poświeciłeś wstawiając te przykłady tylko powtórzę, co mam zmienić w popRAWce?
    Oryginał jaki wstawiam na początku powinien być z programu OV3 ?, czy jeszcze z jakiegoś innego ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.17 o 13:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #292
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Panowie!

    Ten jpg ma funkcje tylko ilustracyjne i wyłącznie ilustrujące co jest na podlinkowanym RAW-ie.
    W szczegóły zatem nie ma po co wchodzić. I nie warto poświęcać temu Waszego cennego czasu...

    A Bogdanowi pewnie będzie trzeba zrobić zrzutkę na nowszą parę okularów korekcyjnych, wiem o tym, bo miewam czasami podobnie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #293
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Panowie!
    Ten jpg ma funkcje tylko ilustracyjne i wyłącznie ilustrujące co jest na podlinkowanym RAW-ie.
    W szczegóły zatem nie ma po co wchodzić. I nie warto poświęcać temu Waszego cennego czasu...
    W pełni się zgadzam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #294
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Może Ufraw ?
    Optyczni zawsze wołają, że Ufraw stosują do testów.
    Poniżej czysty obrazek z Ufraw
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4044379.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	1,75 MB
ID:	187416  
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #295
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Może Ufraw ?
    Optyczni zawsze wołają, że Ufraw stosują do testów.
    Poniżej czysty obrazek z Ufraw
    @Bodzip coś ciemny ten obrazek, tak poza tym nie mam "siły" do takich wynalazków jak UFRaw

    Zaraz po instalacji (kompletnie nic nie robiłem w programie) wczytałem ten .ORF i wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UFRaw.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	717,9 KB
ID:	187417
    Nie chce mi się wnikać dlaczego. Wiem, że nie zaprzyjaźnię się z tym programem (kiedyś, kiedyś, próbowałem)
    Jak słusznie wcześniej zauważył apz, to tylko poglądowy obrazek i z LR na domyślnych ustawieniach będzie OK. mz.
    Jesteś pewny, że optyczni wymieniają konkretnie z nazwy ten programik UFRaw ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.17 o 16:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #296
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    @Bodzip coś ciemny ten obrazek, tak poza tym nie mam "siły" do takich wynalazków jak UFRaw

    Zaraz po instalacji (kompletnie nic nie robiłem w programie) wczytałem ten .ORF i wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UFRaw.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	717,9 KB
ID:	187417
    Nie chce mi się wnikać dlaczego. Wiem, że nie zaprzyjaźnię się z tym programem (kiedyś, kiedyś, próbowałem)
    Jak słusznie wcześniej zauważył apz, to tylko poglądowy obrazek i z LR na domyślnych ustawieniach będzie OK. mz.
    Jesteś pewny, że optyczni wymieniają konkretnie z nazwy ten programik UFRaw ?
    Jednak dcraw.
    Dcraw pracuje w trybie tekstowym. Więc linux lub Windows z konsoli.
    Wracając do mojego obrazka z ufraw - ciemny bo na ustawieniach defaultowych. Nie wyrównywałem poziomów. Wyrównałem tylko obiektyw aby nie było czarnych wcięć przy krawędziach.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #297
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wracając do mojego obrazka z ufraw - ciemny bo na ustawieniach defaultowych. Nie wyrównywałem poziomów. Wyrównałem tylko obiektyw aby nie było czarnych wcięć przy krawędziach.
    Sądziłem, że jak pierwszy raz otworzę RAW (ten .ORF) to wejdą ustawienia defaultowe, to chyba byłoby logiczne. Wszedł tymczasem jakiś balans bieli manualny (po jakie licho), po zmianie na ten z aparatu, fiolet z zdjęcia ustąpił. W innych wołarkach RAW przy ekspozycji ustawionej na 0 nie jest takie ciemne. Po autodopasowaniu ekspozycji (i tej zmianie balansu bieli) jest już podobnie jak w innych programach do RAW. Po kliknięciu na przycisk Save zapisuje mi w tej lokalizacji gdzie RAW plik z nazwą jak RAW, oraz rozszerzeniem .ppm i wadze ok 45 MB. Co to ma być ? Nie widzę nigdzie możliwości zapisu/eksportu do JPG czy TIF. Trudno się połapać w tym UFRaw.

    Edit.
    Dobra, już mniej więcej wiem o co biega, tu opisane. Wcześniejsza wersja UFRaw 013 miała możliwość zapisu do JPG/TIF (było Zapisz i Zapisz jako). Nowsza wersja UFRaw 019 ma tylko Zapisz do formatu .ppm Cytat z tej podlinkowanej strony :
    "Rozszerzenie "PPM" jest akronimem "Portable Pixel Map", formatu zapisu grafiki rastrowej. Orginalna definicja binarnego formatu PGM i PPM (format P5 i P6) nie wspiera głębi bitowej wyższej niż 8-bit. Dlatego gdy edytujemy taki plik GIMP-em to ma on możliwości otwierania i zapisywania tylko 8-bitowego pliku ppm."
    Taki plik PPM rzeczywiście Gimp otwiera. Za dużo "zachodu" z tym wszystkim jak dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.17 o 21:00
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #298
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Szanowny kolego @jck naprawdę nie bardzo mi się chce z Tobą tu polemizować. Nie wiem do czego zmierzasz. (...) Oryginał jaki wstawiam na początku powinien być z programu OV3 ?, czy jeszcze z jakiegoś innego ?
    Andrzeju. Obejrzyj to proszę bez uprzedzenia. Wtedy do tego wrócimy.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Co mam zmienić w popRAWce ? Poprosze o konkrety. (...) tylko powtórzę, co mam zmienić w popRAWce?
    Ależ nic! Prowadzisz ją tak jak uważasz za właściwe. Podziwiam Twój zapał, a jawność głosowań bardzo mi się podoba.
    Ostatnio edytowane przez jck ; 4.02.17 o 21:38

  9. #299
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Andrzeju, tak na szybko dla przybliżenia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ufraw1.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	253,4 KB
ID:	187440

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ufraw2.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	250,0 KB
ID:	187439

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ufraw3.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	267,8 KB
ID:	187438
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #300
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Andrzeju, tak na szybko dla przybliżenia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ufraw1.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	253,4 KB
ID:	187440
    Dzięki. W wcześniejszej wersji zapisz do JPG/TIF był na dole okienka.
    Mam jednak sporo zastrzeżeń do tego programu. Pierwsze to ten balans bieli, trzeba samemu ustawić bo wstępnie jakiś dziwny (chociaż nie ze wszystkimi RAW-ami jak tak jeszcze sprawdziłem, więc powiedzmy akurat to mało istotne). Zbyt ciemne na defaultowych ustawieniach ekspozycji. Zapis do TIF jak zaznaczę: Bezstratna kompresja TIFF, sądziłem, że zapisze do TIFF-a 16-bitowego jednak wyskakuje taki błąd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zapis tif.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	187441
    Bez tego zaznaczenia zapisuje do TiFF-a, ale 8-bitowego. Nie podoba mi się, że jak kliknie sie na: Automatycznie znajdź obiektyw i ustaw korekcję, znajduje niewłaściwy obiektyw i korekcja powoduje poszarpanie krawędzi w rogach zdjęcia (sam to zresztą pisałeś). To tylko na początek zapoznania się z programem, sądzę, że takich "kwiatków" jest więcej.
    Jak pisałem wcześniej, nie polubimy się z UFRaw. Może mam za duże wymagania

    Edit.
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Andrzeju. Obejrzyj to proszę bez uprzedzenia. Wtedy do tego wrócimy.
    @jck , może już nie drążmy tego, Ty wiesz swoje, ja swoje

    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    ...a jawność głosowań bardzo mi się podoba.
    Mi tak średnio Nie wiem jeszcze czy to będzie na stałe. Czekam, może coś się ruszy aby ankieta z słupkami (ilościami głosów jaka ma dana praca) była nie widoczna podczas głosowania, a jedynie liczba głosujących.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 4.02.17 o 22:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.