Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 169

Wątek: jasny obiektyw do portretów korpus e520

  1. #141
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zapomnij o obiektywie. Na tym etapie to nie jest problem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #142
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez miro2778 Zobacz posta
    a jaki miałeś obiektyw do tej 520?
    Ten o którym pisałem wcześniej - 50mm f/2.0 Macro. Ja mój sprzedałem za 1000 zł - dzisiaj widzę na aukcjach nawet za 1500zł - jak na martwy system to koszmarnie drogo (chyba, że to cena kolekcjonerska Powariowali z tymi cenami.
    Ale wierz mi - Heliosem od starego Zenita podpiętym przez adapter - też robiłem fajne zdjęcia. Tyle że tutaj ostrzysz ręcznie. Chociaż przez pierwsze miesiące kiedy maluch jeszcze nie raczkuje - nie ma z tym większego problemu.
    Nie skupiaj się na sprzęcie. Po prostu rób zdjęcia.
    Małe dzieci rosną tak szybko, że dzisiaj żałuję, że nie robiłem więcej. Dla rodzica są to bezcenne kadry.
    Pstryka, pstrykaj i jeszcze raz pstrykaj.
    Nie używaj lampy błyskowej - dla niemowląt to nawet niebezpieczne. Wykorzystaj światło zastane. Ustaw maluszka twarzą do głównego źródła światła w pomieszczeniu. Wyczyść w miarę możliwości drugi plan. Koło dzieci zawsze jest pełno grzechotek, zabawek i innych przeszkadzajek. Jako tło fotograficzne możesz wykorzystać, tak na szybko, koc przerzucony przez oparcie krzesła.
    Do dzieła, jeśli masz jeszcze siłę i ochotę
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 6.10.17 o 08:13
    OM-D E-M5 + 12-50, 45,

  3. #143
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Miałem Heliosa-44 58/2 z E-520 i zrobiłem nim mnóstwo fajnych zdjęć bobasowi. Tak jak Tomasz pisze, dopóki dziecko się nie rusza za bardzo to można spokojnie manualnie kręcić. Potem szybki AF.

    Gdybym miał teraz robić zdjęcia maluchowi to lampa byłaby podstawą. Oczywiście z obracanym palnikiem, żeby odbijać światło od sufitu czy ścian. Niestety E-520 miał fatalne wspomaganie AF lampą, tzw. spawarkę. Tutaj mikrusy z diodą wypadają znacznie lepiej.

  4. #144
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tomasziolkowski Zobacz posta
    ...
    Nie używaj lampy błyskowej - dla niemowląt to nawet niebezpieczne. ...
    Zapomnij o takich tekstach. Nadchodzi taka pora roku, że w zastanym za dużo nie powalczysz. Rozwiązaniem jest zewnętrzna skierowana w sufit. To jest rozwiązanie Twoich problemów ze zdjęciami i spokojnie zmieścisz się w kwocie 200-300zł. Bzdur o szkodliwości nawet nie czytaj. Nie błyskaj tylko prosto w oczy, żeby dzieciaka niepotrzebnie nie denerwować.

    Szafir mnie ubiegł

    Dodam jeszcze, że najwygodniej jest zdjąć lampkę z sanek, a najtaniej jest ją wyzwalać przy pomocy wbudowanej z kawałkiem folii aluminiowej przed palnikiem, żeby skierować światło do góry. Żaden obiektyw nie zastąpi światła, nawet bardzo drogi
    Ostatnio edytowane przez fret ; 6.10.17 o 08:39
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #145
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    dwójka moich dzieciaków miała fotki z manuala, nie mam co do nich kompleksów, wprost przeciwnie, patrząc się jak rodzic na spacerze robi 300 fotek bo może coś wybierze, to byłem chyba bardziej szczęśliwy zabierając na spacer "kawałek" filmu i uczyłem się dziecka obserwując jego zachowanie, później czy więcej cyfry tym mam mniej zdjęć w albumie i często właśnie w tych brakuje tego czegoś, człek zaczął iść na łatwiznę, zamiast 15 minut przy wizjerze to parę sekund przy wizjerze i setki fotek
    wielosystemowy

  6. #146
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zapomnij o takich tekstach. Bzdur o szkodliwości nawet nie czytaj
    http://babyonline.pl/jedno-zdjecie-i...8394,r1p1.html

    A teraz powiedz mu żeby pamiętał zawsze palnik w sufit skierować.
    Niech się uczy podstaw. Jak wykorzystać światło zastane. Na lampy przyjdzie jeszcze czas.
    10 stron pytań o obiektyw - teraz będzie 15 stron o lampach
    OM-D E-M5 + 12-50, 45,

  7. #147
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dodaj jeszcze niebezpieczne łóżka:
    http://babyonline.pl/wtorne-utonieci...59,r1c1p0.html

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Gdyby w bajkach o szkodliwości lamp było choć trochę prawdy, to w Hameryce byśmy już byli dawno po szokujacych procesach, słabsi producenci by padli, ci, co przetrwali umieszczaliby ostrzeżenia na pół pudełka.
    A jeden przypadek na świecie? Na tej zasadzie, to wszystko może być niezdrowe. Myślę, że więcej dzieci zmarło po zjedzeniu chleba niż oślepło od lampy.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    No i jak zdejmie lampę z sanek, to nigdy nie ustawi jej tak blisko dzieciaka Nad tym spokojnie da się zapanować.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #148
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    @fret - ajś się przyczepił tej lampy
    Biję się w piersi za tą wypowiedź. Co mnie podkusiło
    Wychowanie niemowlęcia jest ogólnie ciężką sprawą, do tych łóżeczek o których wspomniałeś dochodzą: połknięcia małych przedmiotów, zachłyśnięcia, udławienia, niebezpieczne place zabaw, wywracające się wózki na 3 kołach i wiele wiele innych zagrożeń ALE - to nie to forum!
    Powiem tak - ja moim maluchom nie błyskałem po oczach. I dodam więcej - nie jestem okulistą ani nawet optykiem. Może to jest bezpieczne a ja jestem dziwny. Zostawmy już ten temat.

    Może żeby jakoś w końcu spuentować ten wątek i pomóc koledze - wszystko jest powiedziane na pierwszej stronie.
    OM-D E-M5 + 12-50, 45,

  9. #149
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie zostawiajmy. Lampa to podstawa w dyskutowanej sytuacji. Żaden obiektyw jej nie zastąpi. Przyczepiłem się i nie odpuszczę
    A bajki o szkodliwości - internet jest pojemny, znajdzie się w nim argument na poparcie najdziwniejszej nawet tezy

    Oczywiście błyskaniu w oczy z 25 cm jestem zdecydowanie przeciwny. Nawet w dorosłe oczy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #150
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    żaden tatuś nie błyska dziecku lampą chociażby z powodu stojącej obok mamusi Lampa jest spoko ale jej opanowanie (szczególnie po zdjęciu z sanek) wymaga moim zdaniem więcej umiejętności niż opanowanie aparatu i obiektywu. To taki następny krok, ale najpierw trzeba zrobić ten pierwszy.

Podobne wątki

  1. Jasny obiektyw do zdjęć w ruchu
    By Foxowa in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14.12.11, 18:53
  2. Jasny uniwersalny obiektyw do Nikona
    By Wieprz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16.09.11, 20:15
  3. [E-420] Jaki obiektyw lub lampa do portretów?
    By sneyk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31.12.10, 18:42
  4. Jasny obiektyw tanim kosztem.
    By shurek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.