Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Który obiektyw lepszy do body OLYMPUS OM-D E-M10 dylemat

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Który obiektyw lepszy do body OLYMPUS OM-D E-M10 dylemat

    Witam jak w tytule mam wielki dylemat który obiektyw lepszy do body aparatu olympus E-M10 chodzi o spacer zoom wiec tak olympus 14-150 mm nowa druga wersja światłosiła 4.0-5.6 ( bo na pierwsza nie mam chyba co liczyc na alle drogo ) czy panasonic 14-140 mm wersja II produkcja japan metalowy i f.3.5-5.6 juz tyle czytałem testowałem w sklepie itp że dalej nie wiem ,gdyby olek był tańszy od panasa to po dylemacie ale za gorsze światło o ponad 1000 więcej uszczelnienia nie musze miec bo body E-M10 nie ma , także prosiłbym o pomoc najbardziej chodzi o ostrosc a moze uzytkownicy maja te obiektywy w/w to jakies sample tylko koniecznie body olympusa , podobno panasonic ma wiekszy problem z łapaniem ostrości , powiem jeszcze że mam obecnie panasonica 14-140 mm i ciagle sie zastanawiam czy zostawic czy oddać póki jeszcze mogę co o tym sądzicie pozdro

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MarKoz Zobacz posta
    Witam jak w tytule mam wielki dylemat który obiektyw lepszy do body aparatu olympus E-M10 chodzi o spacer zoom wiec tak olympus 14-150 mm nowa druga wersja światłosiła 4.0-5.6 ( bo na pierwsza nie mam chyba co liczyc na alle drogo ) czy panasonic 14-140 mm wersja II produkcja japan metalowy i f.3.5-5.6 juz tyle czytałem testowałem w sklepie itp że dalej nie wiem ,gdyby olek był tańszy od panasa to po dylemacie...
    Oba będa tak samo niewygodne i wielkie, chociaż Panasonic wydaje się być mniejszy. Miałem pierwszą wersję Olkowego 14-150 zupełnie mi nie pasował, poza zakresem.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.01.16 o 07:15
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Oba będa tak samo niewygodne i wielkie, chociaż Panasonic wydaje się być mniejszy. Miałem pierwszą wersję Olkowego 14-150 zupełnie mi nie pasował, poza zakresem.
    Ja napiszę odwrotnie - 80 % zdjęć robionych mam Olkowym 14-150. Jak chcesz sobie pooglądać to w moich wątkach.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    panas 14-140 ten jaśniejszy, podobno lepszy od olka 14-150 v1, można "tanio" upolować na alle
    https://www.ephotozine.com/article/p...s-review-22632

    ---------- Post dodany o 09:53 ---------- Poprzedni post był o 09:43 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Oba będa tak samo niewygodne i wielkie, chociaż Panasonic wydaje się być mniejszy. Miałem pierwszą wersję Olkowego 14-150 zupełnie mi nie pasował, poza zakresem.
    apz widziałeś panasa tego jaśniejszego, miałeś go w ręku ? bo nie bardzo wiem o czym piszesz - " niewygodne i wielkie" ?
    panas jest niewiele większy od kita 14-42
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Viruuss ma rację obiektyw panasonica 14-140 jest faktycznie nie wiele wiekszy od 14-42 ale za to wręcz identyczny jak panasonic 45-150 jedynie ich rózni tylko ta stabilizacja na obiektywie

    ---------- Post dodany o 14:40 ---------- Poprzedni post był o 14:32 ----------

    Bodzip zdjęcia które masz na profilu są wręcz rewelacyjne ładne , ostre i jezeli tak ostrzy olympus 14-150 to dla mnie bajka , a mam pytanie jakiego body używasz , pewnie e-m5 albo e-m1 , czy ktos z szanownych użytkowników posiada ten obiektyw panasonic 14-140 druga generacja i czy według was tez jest taki ostry jak olympus , miałem wypożyczony na dzień ten obiektyw I generacji i olek spisał się świetnie co do obecnego panasonica mam troche mieszanę odczucia ale może źle mam po ustawiane narazie używam włączona stabilizacja obiektyw , wyłączona w korpusie a co do tego że na alle moża kupić jedynkę to graniczy z cudem ostatnio chyba 2012 tak ciężko dostać prędzej ebay ale trochę kłopotliwe wolałbym u nas zakupić ale ponawiam pytanie jak się spisuję ten obiektyw panasonic 14-140 z olympusem

    ---------- Post dodany o 14:41 ---------- Poprzedni post był o 14:40 ----------


  6. #6
    | OlyJedi Awatar GoBo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    377
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    A ja napiszę przewrotnie, że te dywagacje o wyższości jednego szkła nad drugim i opłacalności dopłaty są nie dla ludzi. W każdym razie ja się dawno temu wyleczyłem.
    Jesli chodzi o SPACER zoom - to nie ma różnicy co kupisz. No chyba że chodzisz nocami, ale przy braku światła to wszystkie te spacerzoomy są ciemne i trzeba coś znacznie jaśniejszego. Osobiście mam mZD 14-150 w pierwszej wersji i nie widze sensu zamiany na nowszego tylko dlatego że coś tam poprawiono.
    Bież co możesz i baw się dobrze.

    Wszystkie spacerzoomy dość szybko tracą światło za zmianą ogiskowej
    Tak wygląda mój.

    ogniskowa 14 15 18 20 22 25 30 35 40 42 90 100 150
    m.ZD 14-150 4,0 4,1 4,2 4,3 4,5 4,7 4,9 5,1 5,3 5,4 5,5 5,6 5,6
    Polecam się

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez markoz Zobacz posta

    ...a mam pytanie jakiego body używasz , pewnie e-m5 albo e-m1
    e-pl5.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta

    apz widziałeś panasa tego jaśniejszego, miałeś go w ręku ? bo nie bardzo wiem o czym piszesz - " niewygodne i wielkie" ?
    panas jest niewiele większy od kita 14-42
    Spodziewam się że podobne do mZd 12-50. Wystaje to to z body i zawadza się o to i o tamto...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    GX7 + Panas 14-140v2
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mandarynka.JPG
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	240,4 KB
ID:	165180   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	paw.JPG
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	390,3 KB
ID:	165181  
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 11.01.16 o 17:06
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Spodziewam się że podobne do mZd 12-50. Wystaje to to z body i zawadza się o to i o tamto...
    to tak jak w przybliżeniu 90 % szkieł
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. olympus SP 610UZ vs Fuji FinePix S2950 który lepszy?
    By Darkstom in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.05.11, 12:51
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12.06.08, 23:09
  3. Który lepszy
    By krzysiek1902 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 7.10.07, 08:32
  4. Który Lepszy
    By czepard in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.11.03, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.