Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Nikon DL - nowe kompakty klasy premium

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wszystkie kompakty tego typu na pełnej dziurze osiągają czasy rzędu 1/1000 s i dopiero po przymknięciu przysłony można zejść niżej - taki już urok migawki centralnej. Filtr ND załatwia sprawę, ale np. w Fuji X100T powodował duży spadek kontrastu pod światło. Jest szansa, że migawka elektroniczna się sprawdzi - w końcu ten aparat napierdziela 60 kl/s, więc całkowity czas sczytywania wszystkich linii musi być stosunkowo krótki.

    Fajne aparaty, szczególnie ten UWA, ale bez wizjera to niech się cmokną...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wszystkie kompakty tego typu na pełnej dziurze osiągają czasy rzędu 1/1000 s i dopiero po przymknięciu przysłony można zejść niżej - taki już urok migawki centralnej. Filtr ND załatwia sprawę, ale np. w Fuji X100T powodował duży spadek kontrastu pod światło. Jest szansa, że migawka elektroniczna się sprawdzi - w końcu ten aparat napierdziela 60 kl/s, więc całkowity czas sczytywania wszystkich linii musi być stosunkowo krótki.

    Fajne aparaty, szczególnie ten UWA, ale bez wizjera to niech się cmokną...
    Wizjer jest opcjonalnie.

    Ile razy widzę ten aparat to od razu mi przychodzi do głowy Nikon A
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #13
    Jd
    Gość
    Mnie najbardziej kusi DL 24-85

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    optyczni dzielą się na swojej stronie pierwszymi wrażeniami z obsługi, no i jakieś tam zastrzeżenia mają do ergonomii i wykończenia. Mnie najbardziej zaciekawił DL 24-85, ale nim wejdzie do sprzedaży pewnie już i olek coś podobnego pokaże.

  5. #15
    Jd
    Gość
    Połowa sierpnia a o aparatach "ani widu ani słychu". "Podobno" mają być w sprzedaży dopiero w styczniu 2017 roku.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Połowa sierpnia a o aparatach "ani widu ani słychu". "Podobno" mają być w sprzedaży dopiero w styczniu 2017 roku.
    uuu..to lipa, przez chwilę miałem chęć na jednego z nich ale póki co zagościł u mnie GM1 od Panasonica

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mike017 Zobacz posta
    uuu..to lipa, przez chwilę miałem chęć na jednego z nich ale póki co zagościł u mnie GM1 od Panasonica
    Ja też wybrałem opcję z bezlustrem.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #18
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    nie wiem na co Ty zdecydowałeś się, ale przy wymiarach GM1 i obecnej jego cenie, sens kompaktów z 2 razy mniejszą matrycą jest mocno dyskusyjny, stąd mój wyboór

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mike017 Zobacz posta
    ... sens kompaktów z 2 razy mniejszą matrycą jest mocno dyskusyjny, stąd mój wyboór
    Matryca tylko trochę mniejsza, za to obiektyw 2x jaśniejszy od kitowego. Trochę sensu może jednak w tym być
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    774
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mike017 Zobacz posta
    nie wiem na co Ty zdecydowałeś się, ale przy wymiarach GM1 i obecnej jego cenie, sens kompaktów z 2 razy mniejszą matrycą jest mocno dyskusyjny, stąd mój wyboór
    Wielkosc matrycy przenosi sie rowniez na wielkosc obiektywow - to jeden z powodow dla ktorych m43 istnieje i ma sie dosc dobrze. Ja tych kompaktow bym nie przekreslal, o ile beda mialy dobra optyke, bo matryca jest na prawde przyzwoita. Sam uzywam FZ1000 jako spacer zooma i lepiej mi sie sprawdza niz 14-140 czy 14-150 z m43

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.01.11, 05:59
  2. Kompakty - Sony, Nikon czy Olympus ?
    By wojbal54 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26.06.08, 15:05
  3. Nowe kompakty Olka
    By grizz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25.08.07, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.