Strona 29 z 262 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 2617

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #281
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    paprapa

    Nie obruszaj się tak. Postawiłem klejnoty, postawiłem głowę, mogę i postawić auto. Albo kasę. Mogę rzucić na stół 10 tysi. Ty rzucasz drugie 10 kawałków i robimy ślepy test. Przynieś sprzęt jaki chcesz, muzę też. Podłączamy 10 różnych kabli z różnych półek cenowych. Rozróżnisz kable, zgarniasz całą kasę. Nie odróżnisz - ja biorę 20 kafli.

    Ty skończyłeś telekomunikację w specjalności teletransmisja, ja skończyłem wydział elektryczny politechniki wrocławskiej, kierunek elektrotechnika, na specjalności przetwarzanie sygnałów. Od kilkunastu lat pracuję przy instalacjach niskoprądowych, m. in. AV. Dalej podtrzymuję swoje stanowisko o audio voodoo.
    No co Ty? Ja sie absolutnie nie obruszam.
    Ja też podtrzymuje swoje zdanie . Ty robisz fajne fotki, ja takich nie potrafię , ale słyszę kable. Ot takie moje przekleństwo. Inni mają jeszcze gorzej bo im piszczy cały dzień w uszach, albo kobiety im się puszczają. Mamy swoje talenty, każdy inne. Ja nie chcę ich weryfikować bo nie mam na to ochoty, nie mam takiej potrzeby i w końcu narzędzi do ich weryfikacji. Przyjmuje w dobrej wierze, że jest tak jak ktoś mówi. Jeli kłamie to pewnie ma jakiś powwód i to jego problem .

    Ps
    Jeszce tylko jedno pytanko dla usciślenia.
    Jesli kabel posiada jakąś impeadancje, to uważasz ,że nie wpływa ona dźwiek? Zwłaszcza w mocnych końcówkach mocy grajacych z 2 Ohmowymi zestawami głośnikowymi posiadającymi rozbudowane zwrotnice, nie rzadko skladajace sie z kilkudziesieciu elementów RLC ( np Thiel). Prąd w impulsie w takiej sytuacji potrafi przekroczyć 20A.
    Na prawdę nie ma znaczenia czy podłączysz przewód 2x0,75mm2 czy np 4x2mm2 ... albo np solid core?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    prawie się z Tobą zgadzam, tylko napisz proszę jaki sprzęt grający posiadasz i dopiero wtedy dyskutujmy na tematy przewodów itp, inaczej jest to rozmowa czysto akademicka chyba, że słyszysz różnicę w dźwięku na zestawie z MM jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach w 99 % przypadków jest to pogoń za króliczkiem, ten 1 % to ludzie posiadający sprzęt u których teoria pokrywa się z praktyką temat rzeka - wpływ jakości kabla zasilającego na jakość dźwięku polecam grupę audio muzo fan na FB

    Ja właciwie już skończyłem swoje wywody, bo brak zainteresowania tutaj na takie dyskusje. Nie chce sie rozpisywać co do sprzetu....Powiem tak, najwiecej zabawy miałem z Alephem 5 i Lectorem 7.
    Zwłaszcza z powodu cech brzmieniowych tego pierwszego. Był to zakup okazyjny wić biedy nie było . Ale to było dawno temu. Teraz sytuacja sie zagmatwała z powodu gestych formatów i strumieniwania.
    Jest to wygodne i tu zalety sie kończą , tak samo jak lasery w fajnych CDekach, najczęsciej Sony. już od dawna nie produkowanych i słabo osiagalnych, bo ceny na ebayu potrafia doczołgac sie do wartosci topowego olka )))

  2. #282
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...Jesli kabel posiada jakąś impeadancje, to uważasz ,że nie wpływa ona dźwiek? Zwłaszcza w mocnych końcówkach mocy grajacych z 2 Ohmowymi zestawami głośnikowymi posiadającymi rozbudowane zwrotnice, nie rzadko skladajace sie z kilkudziesieciu elementów RLC ( np Thiel). Prąd w impulsie w takiej sytuacji potrafi przekroczyć 20A.
    Na prawdę nie ma znaczenia czy podłączysz przewód 2x0,75mm2 czy np 4x2mm2 ... albo np solid core?...
    To jest jakby oczywiste, że przekrój ma wpływ. 2x0,75 mm2 to bym nie dał do wzmacniacza o mocy 20 W, a raczej 2x1,5 mm2. Tylko na pewno nie kupowałbym takiego z górnej półki cenowej.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 2.11.18 o 10:22
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #283
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    andtor2

    a dlaczego nie dałbyś 2x0.75 mm2 do wzmacniacza 20W?

  4. #284
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Czy jesteś pewien, tak na sto procent, że niezależnie od ceny, kable nie modyfikują przebiegu prądu zmiennego przez nie przepływającego, przez co wpływają na zmiany brzmienia? .... postawisz na to swoje klejnoty albo głowę ))
    Jeżeli chodzi o kable zasilające (a na takie też często często audiofile majątek wydają) to jestem pewien, ze powyżej ceny kilku $ za metr kabla ich wpływ będzie niezauważalny. Bo co z tego, że od gniazdka zasilającego do naszego wzmacniacza będzie super/hiper kabel, jeśli po drugiej stronie tego gniazdka aż do najbliższej podstacji energetycznej są zwykłe druty miedziane...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    A jeszcze dodam, że czystość styków w gniazdku i jakość dokręcenia śrubek mocujących kable też ma znaczenie - często większe, niż kabel zasilający między gniazdkiem a wzmacniaczem... Po drodze są jeszcze bezpieczniki, do których też przewody bywają różnie dokręcone - co więcej, nawet nie zawsze można coś z tym zrobić, bo część bezpieczników bywa w szafce do której klucze ma zakład energetyczny... Dla typowego odbiorcy energii te ułamki oma nie maja żadnego znaczenia, ale potrafią być znacznie większe niż rezystancja audiofilskiego przewodu zasilającego.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    andtor2

    a dlaczego nie dałbyś 2x0.75 mm2 do wzmacniacza 20W?
    Jeżeli mówimy o przewodach głośnikowych to też wolałbym dać grubsze, jeśli o zasilających - to zakładając dlugości przewodów występujące w typowych mieszkaniach taka grubość całkowicie wystarczy - spadki napięcia wywołane impedancją kabla zasilającego będą znacznie mniejsze od spadków napięcia wywołanych impedancją sieci w budynku.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 2.11.18 o 11:03
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #285
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    andtor2

    a dlaczego nie dałbyś 2x0.75 mm2 do wzmacniacza 20W?
    Napisałem to trochę na zasadzie pi x oko. Nie jestem w tym temacie znawcą. Na pewno znaczenie ma też długość tych przewodów i impedancja kolumny.

    Tak na szybko
    co znalazłem teraz w necie zaleca się aby kabel do kolumny nie miał większej rezystancji niż 3 do 5% od podanej impedancji kolumny. Przykładowo dla kolumny 4 Ohm przewód nie powinien mieć większej rezystancji niż 0,12 do 0,2 Ohma. Jak wiadomo im większy przekrój tym mniejsza rezystancja, także im krótszy przewód to rezystancja mniejsza.

    Jeszcze taki cytat z innego forum odnośnie wyliczeń:

    "Niedawno liczyłem długości. Dla 4Ohm i 3% rezystancji wyszło mi takie zestawienie:
    1mm2 - do 3m
    1,5mm2 - do 5m
    2,5mm2 - do 8m
    4mm2 - do 12m

    To byłyby takie wyliczenie z zapasem na każdą sytuację....
    "

    Teoretycznie jesli kolumna 8 Ohm i kable niezbyt długie to 0,75 mm2 wydaje się być wystarczające. Osobiście jednak wolałbym dać 1,5 mm2 (taki zresztą przekrój przewodu do kolumn posiadam).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przewód.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	205586
    kosztował grosze
    @paparapa pewnie za głowę się złapie na widok takiego szajsu
    Trochę zboczyliśmy od tematu wątka...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 2.11.18 o 11:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #286
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    No to wracając do przyszłości MFT...

    dużo zależy od postawy Panasa. Sony po wprowadzeniu serii A7 niby nie wycofał się z APS-C, ale widzieliście ostatnio nowe obiektywy do tego systemu (nie mówię o FE)? A nie można powiedzieć, żeby oferta była jakoś szczególnie bogata. Jak Sony wypuści jeszcze aparaty APS-C to puszek będzie więcej niż obiektywów
    Posobnie może być z Panasem. Z MFT się nie wycofają, ale cała para będzie szła w nowy system i z MFT zostanie seria filmująca GH i obiektywy robione we współpracy z Leica. Po upowszechnieniu formatu 8k seria GH z matrycą MFT też straci sens, więc pewnie Panas w którymś momencie przeskoczy na matrycę FF i na tym polu.

    Olympus nie ma wielkiego pola manewru. 20MP wydaje się na dziś maksimum, co mogą zaoferować. Może jeszcze uda się z MFT wycisnąć 24MP bez zwiększenia szumów na wyższym ISO. Może uda się zwiększyć nieco dynamikę matryc o niższej rozdzielczości. Może uda się zrobić tryb HighRes z ręki, ale to wciąż będzie upośledzone wobec aparatów z matrycami 40 i 50MP. Co więcej? Hiper stabilizacja, seria 40 kl/s? ORF-y 14-bitowe?
    Jeżeli E-M1 II startował z ceną prawie 9 tys. to ile będzie kosztował na starcie nowy E-M1x? 12 tys? Do tego szkła f/1.2, które kosztują ~6 tys. Kto to będzie kupował? Znajdą się oczywiście nabywcy, ale czy będzie ich tylu, żeby wykarmić dział foto Olka?

    Fajnie, że system jest praktycznie kompletny. Aparaty nie przestaną działać z dnia na dzień, wybór obiektywów jest bardzo duży. Można jeszcze tym focić przez lata. Ale patrząc perspektywicznie, świat idzie do przodu. Dzisiejszy sufit jeżeli chodzi o możliwości aparatów jutro będzie podłogą. Pojawią się nowe, wysokorozdzielcze matryce, czułości ISO dojdą do kosmicznych wartości, podobnie jak dynamika matryc.

    Wejście w segment PRO przez Olka było mz. błędem. Poszli na wojnę na nie swoim terenie. Dla mnie aparaty jak E-M10 czy GX80 + małe szkiełka f/1.8 to sens istnienia tego systemu.

  7. #287
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Podoba mi się kierunek, w którym zmierza dyskusja o przyszłości m43

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    andtor2

    a dlaczego nie dałbyś 2x0.75 mm2 do wzmacniacza 20W?
    Napisałem to trochę na zasadzie pi x oko. Nie jestem w tym temacie znawcą. Na pewno znaczenie ma też długość tych przewodów i impedancja kolumny.
    Podrążę więc dalej:
    Jak się to ma do 20W?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #288
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Podrążę więc dalej:
    Jak się to ma do 20W?
    Wygląda, że nijak się ma.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #289
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wygląda, że nijak się ma.
    Czyli, że odpowiedziałeś nie na temat.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #290
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Można tak powiedzieć.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.