Strona 50 z 59 PierwszyPierwszy ... 404849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 585

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark II

  1. #491
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    No i stało się - w końcu sprzęt zakupiłem i paczkę otrzymałem. Pierwsze wrażenie fajne. W stosunku do starej serii E (jeszcze w systemie 4/3) faktycznie można to mocno konfigurować. Dopiero drugiego dnia zaczałem byc zadowolony z 'dopasowania' aparatu pod siebie, ale plus za takue możliwości.

    Ciekawostka: zaryzykowałem ze sklepem eglobalcentral.pl - w sieci 1/4-1/3 opinii to negatywy (towar nie dotarł/paczka zgubiona). Wyniuchałem prawidłowość, że jeżeli ktoś pisał negotywanie (czy to w PL czy za granicą) i pisał o płatności, opłacał zamówienie przelewem. Opłaciłem kartą (w razie W w banku chargeback i bank ciśnie sprzedawcę o środki), trafiłem jeszcze na jakąś super okazje srebrny zestaw kitowy z ubezpieczoną przesyłką za 1938pln (normalna cena u nich to 2250-2300 zależnie od koloru) I potwierdzam - doszło w ciągu 8 dni kalendarzowych od momentu złożenia zamówienia. Najpierw paczka podróżowała z HK do UK, potem w ciągu 3 dni z UK do PL (kurier DPD). Widziałem też tam swojego czasu okazję na body EM5mkII w cenie około 2400pln, ale niestety nie zdążyłem kupić

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez alvent Zobacz posta
    Od dwóch dni próbuję znaleźć możliwość przyporządkowania do klawisza fn trybu cichego/elektronicznej migawki..nie ma, czy ja ślepy??
    alvent: nie znalazłem takiej możliwości. Wg. mojej wiedzy najszybsze podczas focenie dojście do funkcji trybu cichego/anti-shock to wyłączenie na strzałkach przesuwania pola AF i włącznie funkcji na poszczególnych kierunkach (jak w starym systemie E). Wtedy strzałka w dół->od razu pokazuje listę wyboru trybu focenia (single, seryjny, cichy, antishock, timer itd). Strzałkami lewo/prawo - wybierasz co chcesz i dzięki temu zmienić tryb bez odrywania oka od wizjera.

  2. #492
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Pytanie odnośnie działania EVF. Czy istnieją jakieś minusy/przeciwskazania, aby na stałę ustawić Frame Rame EVF na High?

    I drugie - jakie są różnice między EVF Live boost off oraz On1 (bez spowolnienia płynności EVF przy słabym oświetleniu)? Bo w bardzo ciemnym pomieszczeniu późnym wieczorem nie widzę praktycznie różnicy w czytelności obrazu pomiędzy trybami off oraz On1 (w przypadku On2 nieznacznie lepiej widać pewne detale, oczywiście przy jednoczesnym klatkowaniu widoku).
    Ostatnio edytowane przez apa-sf ; 1.11.17 o 21:08

  3. #493
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    110
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki.. .sprawdzę jak to funkcjonuje

  4. #494
    Awatar JanekP
    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    Winchester
    Posty
    21
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Dwa dni użytkowania Olka OMD M10 Mark 2, zalety? Zadowalająca jakość obrazka i ergonomia. Wady (chyba kupiłem uszkodzony egzemplarz) brak komunikacji przez Oi.Share z Iphone 7S.
    Nie mam pewności co do pracy elektronicznej migawki (zestaw to body z Zuko 12-40 F2, Być może w takiej konfiguracji nie mam możliwości uruchomienia? Co do przesyłania zdjęć do telefonu myślę że mija się z celem wysyłanie RAW-ów.
    Jednak ta funkcjonalność (zdalne wyzwalanie) jest mi niezbędna przy fotografii krajobrazowej. Ktoś zapyta dlaczego 10 Mark 2 a, nie 10 Mark 3 Przekonało mnie porównanie możliwości brałem pod uwagę trzy body dwa które wymieniłem i Pen F
    Stwierdziłem że najważniejsza jest optyka a dwójka wypada minimalnie gorzej (moja subiektywna ocena) w stosunku do Pen F i lepiej niż trójka.
    Tu zdjęcie do rodzinnego albumu z podanymi parametrami RAW wołany Lr -em.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-11-06 o 09.46.09.png
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	195899Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB050008.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	671,6 KB
ID:	195901
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez JanekP ; 6.11.17 o 12:00

  5. #495
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JanekP Zobacz posta
    ...
    Jednak ta funkcjonalność (zdalne wyzwalanie) jest mi niezbędna przy fotografii krajobrazowej. ...
    Samowyzwalacz (2s) też daje radę...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JanekP Zobacz posta
    ... brałem pod uwagę trzy body dwa które wymieniłem i Pen F
    Stwierdziłem że najważniejsza jest optyka a dwójka wypada minimalnie gorzej (moja subiektywna ocena) w stosunku do Pen F i lepiej niż trójka.
    ...
    Trochę się rozpędziłeś, optyka do nich jest ta sama
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #496
    Awatar JanekP
    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    Winchester
    Posty
    21
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Samowyzwalacz (2s) też daje radę...
    Być może, u Ciebie.
    Zdalne sterowanie to funkcjonalność potrzebna przy nieco dłuższych czasach.
    Jeśli wiesz o czym piszę. Jeśli nie to załóż choć ND 10 i zobacz co Ci dadzą te 2s np. o wschodzie Słońca.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Trochę się rozpędziłeś, optyka do nich jest ta sama

    Próbujesz się droczyć, wykorzystując brak precyzji w tym co napisałem?

  7. #497
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez JanekP Zobacz posta
    Być może, u Ciebie.
    Zdalne sterowanie to funkcjonalność potrzebna przy nieco dłuższych czasach.
    Jeśli wiesz o czym piszę. Jeśli nie to załóż choć ND 10 i zobacz co Ci dadzą te 2s np. o wschodzie Słońca.
    ...
    Przyznaję, że nie rozumiem
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #498
    Awatar JanekP
    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    Winchester
    Posty
    21
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    @fret
    Być może to coś wyjaśni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0065bw.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	265,7 KB
ID:	195917

  9. #499
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Ja też nie rozumiem dlaczego do wykonania takiego zdjęcia konieczne jest zdalne sterowanie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #500
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Przyznam, też nie rozumiem. Dlaczego jest tu potrzebne zdalne wyzwalanie migawki (czy zdalne sterowanie ustawieniami). Samowyzwalacz w aparacie to może nie jest zdalne sterowanie, ale migawka uruchamia się sama (na czas jaki wcześniej został ustawiony). Chyba nie chodzi o możliwość poruszenia zdjęcia w momencie wciskania spustu migawki, bo taką samą rolę pełni ten samowyzwalacz.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 7.11.17 o 00:59
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  2. [OPL] Warsztaty Filmowe z Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.05.15, 15:40
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.