Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 14/2017 wybieramy max. 3 prace

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. henry1

    4 16,00%
  • 2. dudidu

    12 48,00%
  • 3. sten

    0 0%
  • 4. andtor2

    15 60,00%
  • 5. Saboor

    0 0%
  • 6. A56

    4 16,00%
  • 7 --> usunięta z konkursu

    2 8,00%
  • 8. szafir51

    4 16,00%
  • 9. Bodzip

    0 0%
  • 10. Krakman

    1 4,00%
  • 11. wszoek

    4 16,00%
  • 12. POLM

    3 12,00%
  • 13. DzejPi

    5 20,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: popRAWka 14/2017 - Głosowanie i Wyniki

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Sercem z Łódźi
    Posty
    29
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Dla mnie nie ma znaczenia kto jest autorem pracy nr7( faktycznie zle zrozumialem). Chodzi o to ze "drobne" poprawki zmieniły kadr w inny od rzeczywistego, czyli została zatracona spójność pomiędzy oryginałem a przedstawionym kadrem. Na zdjęciu mamy więcej niż dwa samochody, kadrując 50% i usuwając pozostala czesc samochodów zmieniamy obraz. Drobne poprawki to usuniecie denerwującej linii elektrycznej itd, a nie usuwanie integralnej części kadru. Powtórzę to zdjecie po tej obróbce wygląda jak inny kadr. Szkoda ze nikt inny nie wypowiada się w tym temacie bo wygląda na to ze tylko ja sie czepiam i tylko mi to przeszkadza. Możliwe ze tylko ja to tak odbieram i nie potrzebnie robię zamieszanie ale zgłaszam swoje wątpliwości a to chyba mi wolno?
    To moje ostatnie wejście na forum, dzisiaj Jade w trase i bede dostepny dopiero w poniedziałek. Wiec serdecznie pozdrawiam wszystkich i zycze milego weekendu.
    Ostatnio edytowane przez dudidu ; 2.09.17 o 16:27

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dudidu Zobacz posta
    ... Możliwe ze tylko ja to tak odbieram i nie potrzebnie robię zamieszanie ale zgłaszam swoje wątpliwości a to chyba mi wolno?
    Oczywiście, że wolno. Ja z kolei nie wykluczam, że może i zbyt pochopnie przyjąłem pracę bez zastrzeżeń, może zależało mi na wyższej frekwencji. (jednak swoje zdanie wcześniejsze podtrzymuję) Dlatego przyda się opinia autora RAW-a.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Mały przeciek odnośnie głosowania. Jedna praca na prowadzeniu z niedużą przewagą. 3 prace bez głosu. Jeszcze wszystko możliwe. Mam nadzieję, że liczba głosujących jeszcze się znacznie zwiększy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Według mnie, co innego jest kadrowanie nawet zgodne z regulaminem do 50%, a co innego po wykadrowaniu usuwanie zbędnych wg autora fragmentów ..... .
    O usuwaniu chyba w regulaminie nie ma mowy.
    Jeśli "dawca" zdjęcia nie ma zastrzeżeń to ok... Ale niesmak pozostaje, choć pomysł dobry.

    A tak na marginesie to wynik głosowania dla tych co już oddali głosy trzy powinien być widoczny....
    Bez obrazy, ale w myśl teorii spiskowych, różnie można interpretować ukrywanie bieżących wyników..... Ale ja tylko tak...
    Ostatnio edytowane przez Krakman ; 3.09.17 o 15:47
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Krakman dobrze prawi.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Według mnie, co innego jest kadrowanie nawet zgodne z regulaminem do 50%, a co innego po wykadrowaniu usuwanie zbędnych wg autora fragmentów ..... .
    Zgadza się. Zamieszczając ten przykład mocno kadrowany (ok. 50%) chciałem pokazać, że również zdjęcie będzie się bardzo różniło od pozostałych o czym pisał dudidu:
    Cytat Zamieszczone przez dudidu Zobacz posta
    ... To zdjecie wyglada zupelnie inaczej niz pozostale. ...
    ale masz rację. Co innego kadrowanie zgodne z regulaminem, a co innego usunięcie pozostałych samochodów.
    Z dopuszczalnym kadrowaniem też raczej zmienię w regulaminie w klasyce z 50 na min. 60% kadru ma pozostać.

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    O usuwaniu chyba w regulaminie nie ma mowy.
    To też prawda, ale od wielu już edycji usuwamy różnego rodzaju "przeszkadzajki" z kadru jak jest edycja klasyka->. Fakt, powinno to być zapisane i będzie po tej edycji. Tylko jak to zapisać ? Jakieś propozycje ?

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Jeśli "dawca" zdjęcia nie ma zastrzeżeń to ok... Ale niesmak pozostaje, choć pomysł dobry.
    Najwyraźniej @A56 jeszcze nie zaglądnął na forum. Jego decyzja będzie decydująca (jak jest zapisane w regulaminie), czy pozostawić czy wykluczyć tą pracę.

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    A tak na marginesie to wynik głosowania dla tych co już oddali głosy trzy powinien być widoczny....
    Bez obrazy, ale w myśl teorii spiskowych, różnie można interpretować ukrywanie bieżących wyników..... Ale ja tylko tak...
    Ankietę z ukrytym głosowaniem wprowadzono na moją prośbę. Czy wyniki powinny być widoczne po oddaniu głosu/głosów. Być może i tak. Nie wiem czy od strony technicznej jest to do wprowadzenia. Sądzę, że jest ciekawiej gdy do końca głosowania wyniki są niewidoczne. Inne powody to nie ma co ukrywać, mimowolnie spoglądamy na wyniki (na te słupki) przed oddaniem głosu/głosów i czasem mogą te wyniki mieć wpływ na decyzję o oddaniu głosu na daną pracę. Przykładowo, ktoś głosuje już pod koniec terminu ankiety. Prowadzą dwie prace, różnicą jednego głosu. Teraz widząc wyniki, może już nie głosować na pracę co ma jeden głos mniej, bo po co ma przedłużać edycje dogrywką. Inny przykład, jest praca jeszcze bez żadnego głosu i wcale nie najgorsza, ktoś może pomyśleć, nikt na nią nie głosował to i ja się nie będę "wychylał"
    To czysto hipotetyczne rozważania, wcale tak być nie musi, ale może Ogólnie chyba nikomu aktualne wyniki przed głosowaniem nie są do niczego potrzebne. @fret , zapraszam do udziału w głosowaniu.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.09.17 o 17:30
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    "A56 jeszcze nie zaglądnął na forum. Jego decyzja będzie decydująca (jak jest zapisane w regulaminie), czy pozostawić czy wykluczyć tą pracę."




    Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale nie było mnie w domu. Właśnie wróciłem i czytam co powyżej napisano.
    Przesłanie tego zdjęcia do obróbki i poproszenie o obróbkę jako pseudo HDR miało za zadanie pokazanie tej umiejętności. W tym zdjęciu samochody to wdzięczny temat do takich prac. Co zresztą widzę po zdjęciach.
    Dlatego myślę, że usunięcie samochodów, jako ważnego elementu to trochę za duża ingerencja, Ptaszek, słupy, delikatne przykadrowanie, to moim zdaniem wszystko co powinno się tu zrobić.
    Zgadzam się z kol. dudidu, że to zdjęcie nr 7 jest całkiem inne w odbiorze. Mam podobne do niego, z innej perspektywy ale wybrałem właśnie te.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Zatem praca nr 7 została wykluczona z głosowania. Powstaje jeszcze pytanie czy mam powtórzyć głosowanie, czyli zrobić nowe ? Jak już ta praca została wykluczona myślę mogę zdradzić, że miała 2 głosy. Osoby, które na nią głosowały oddały też głosy na inne prace (w jednym przypadku na 2, a w drugim na 3 prace). Na przebieg całego głosowania sądzę nie będzie to miało większego wpływu. Teoretycznie jednak te osoby głosujące na 7 mogły wybrać zamiast niej inną pracę. Obawiam się też o frekwencję, jest i tak bardzo niska (13 prac i 13 osób głosowało jak na razie), a jaka będzie przy powtórzonym głosowaniu... Więc co robimy ? Pytanie do @A56 i pozostałych uczestników także.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.09.17 o 19:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zatem praca nr 7 została wykluczona z głosowania. Powstaje jeszcze pytanie czy mam powtórzyć głosowanie, czyli zrobić nowe ? Jak już ta praca została wykluczona myślę mogę zdradzić, że miała 2 głosy. Osoby, które na nią głosowały oddały też głosy na inne prace (w jednym przypadku na 2, a w drugim na 3 prace). Na przebieg całego głosowania sądzę nie będzie to miało większego wpływu. Teoretycznie jednak te osoby głosujące na 7 mogły wybrać zamiast niej inną pracę. Obawiam się też o frekwencję, jest i tak bardzo niska (13 prac i 13 osób głosowało jak na razie), a jaka będzie przy powtórzonym głosowaniu... Więc co robimy ? Pytanie do @A56 i pozostałych uczestników także.

    Jeżeli jest taka możliwość, że osoby które głosowały na pracę nr 7 mogą ponownie zagłosować to myślę, że można tak zrobić. Jeżeli sprawi to trudność to zostawmy tak jak jest.

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Jeżeli jest taka możliwość, że osoby które głosowały na pracę nr 7 mogą ponownie zagłosować to myślę, że można tak zrobić. Jeżeli sprawi to trudność to zostawmy tak jak jest.
    Zagłosować ponownie nie mogą, ale zrobię w ten sposób. Zwrócę się na priv. do tych osób z zapytaniem, czy chcą oddać głos na inną pracę zamiast tej 7-demki. Jako, że ja jeszcze nie głosowałem oddam głos jakby w ich imieniu na wskazane przez nich prace. Ankieta przyjmie więcej niż 3 głosy (dlatego na wstępie proszę aby nie głosować na więcej niż 1, 2 czy 3 prace - to w zależności ile prac wpłynie). Proszę tylko pamiętać i się nie dziwić jak moje głosy będą (mogą być) aż przy 5 pracach.

    Edit.
    Właściwie to nawet nie muszę fizycznie głosować na wskazane prace, a tylko edytować wynik z liczbą głosów tych ewentualnie wskazanych prac. To nawet będzie lepsze rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.09.17 o 20:54
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. popRAWka 12/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.07.17, 23:23
  2. popRAWka 11/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18.06.17, 23:27
  3. popRAWka 10/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 5.06.17, 17:01
  4. popRAWka 8/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2.05.17, 00:06
  5. popRAWka 7/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.04.17, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.