Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 117

Wątek: Panasonic 45-200 f/4-5.6 OIS

  1. #91

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Biskupice Wlkp.
    Posty
    23
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 45-200 f/4-5.6 OIS

    Udało się !
    Zmieniłem rozszerzenie pliku z lin na bin i poszło.
    Ciekawe czemu Panasonic robi takie numery ?

  2. #92
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 45-200 f/4-5.6 OIS

    Cytat Zamieszczone przez ryli1 Zobacz posta
    Udało się !
    Zmieniłem rozszerzenie pliku z lin na bin i poszło.
    Ciekawe czemu Panasonic robi takie numery ?
    Dlatego, że niektóre programy antywirusowe traktują pliki z rozszerzeniem *.bin jak wirusa.
    Fakt, że powinna być informacja.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #93

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 45-200 f/4-5.6 OIS

    Witam
    Przepraszam, że włażę tu z pytaniem o to szkiełko, ale stoję przed wyborem - dokupić 45-200 do kita czy zamienić na 14-140. I w związku z tym mam pytanie, jak w 45-200 przymyka się przysłona w miarę zwiększania ogniskowej? I jeszcze jedno pytanie - jak pracuje autofokus, czy jest w miarę szybki?
    Dzięki za info i pozdrawiam
    Ciągle poszukuję...

  4. #94
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Panasonic 45-200 f/4-5.6 OIS

    Cytat Zamieszczone przez dargry Zobacz posta
    stoję przed wyborem - dokupić 45-200 do kita czy zamienić na 14-140.
    Ja, powtarzam - ja, na twoim miejscu do/kupiłbym 100-300.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  5. #95

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Witam Szanownych Forumowiczów.

    Będzie mi niezmiernie miło być uczestnikiem tak zacnego grona.
    Otóż mam mały problem i szukam optymalnego rozwiązania. Czy takowe istnieje?. Nie wiem jaki będzie dla mnie bardziej optymalny zakup szkła do panasa GX 7.
    Będący w zestawie ciemno zoom zapadł głęboko w szufladzie. Zakupiłem szkiełko panaska12-35/2,8 i stałkę 42,5/1,8.
    Obecnie stoję przed dylematem co jeszcze zakupić do przedłużenia ogniskowych i wykorzystanie również zastępczo obiektywu do macro z raynoxem DCR 250, który to pozostał mi jeszcze ze starych czasów.
    Mam na myśli szkło panasa45-200 o którym tu mowa w wątku i jego zacniejszego brata 35-100/2,8.Nie zaprzeczam cena również odgrywa ważną rolę.
    Będę wdzięczny za każdą sugestię doświadczonych forumowiczów.

  6. #96

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jozeffo Zobacz posta
    Obecnie stoję przed dylematem co jeszcze zakupić do przedłużenia ogniskowych i wykorzystanie również zastępczo obiektywu do macro z raynoxem DCR 250, który to pozostał mi jeszcze ze starych czasów.
    Mam na myśli szkło panasa45-200 o którym tu mowa w wątku i jego zacniejszego brata 35-100/2,8.Nie zaprzeczam cena również odgrywa ważną rolę.
    Ceny obu zoomów są podobne, jednak zakres kompletnie inny. Ja używam sporadycznie 45-200 od 2009 roku i nie narzekam, choć wielu wieszało już psy na tym obiektywie. Wtedy był to jedyny ''długi'' zoom Panasonica. Dziś jest jeszcze 100-300 tej firmy (około 2 razy droższy) i 100-400 firmowany przez Leicę (powyżej 7,5 tys). Mowa oczywiście o nowych szkłach dostępnych u nas, używki można kupić taniej. Do tego dochodzą obiektywy Olympusa - np. 75-300, jednak z tym jest podobnie - niektórzy sobie chwalą, inni psioczą. Musisz sam zdecydować co wybierzesz. W przypadku rzeczonego 45-200 trzeba uważać na to, by nie używać go w zapylonym środowisku - jest bardzo podatny na wewnętrzne zabrudzenie. Przekonałem się o tym kiedyś na własnej skórze.

  7. #97
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jozeffo Zobacz posta
    Witam Szanownych Forumowiczów.

    Będzie mi niezmiernie miło być uczestnikiem tak zacnego grona.
    Otóż mam mały problem i szukam optymalnego rozwiązania. Czy takowe istnieje?. Nie wiem jaki będzie dla mnie bardziej optymalny zakup szkła do panasa GX 7.
    Będący w zestawie ciemno zoom zapadł głęboko w szufladzie. Zakupiłem szkiełko panaska12-35/2,8 i stałkę 42,5/1,8.
    Obecnie stoję przed dylematem co jeszcze zakupić do przedłużenia ogniskowych i wykorzystanie również zastępczo obiektywu do macro z raynoxem DCR 250, który to pozostał mi jeszcze ze starych czasów.
    Mam na myśli szkło panasa45-200 o którym tu mowa w wątku i jego zacniejszego brata 35-100/2,8.Nie zaprzeczam cena również odgrywa ważną rolę.
    Będę wdzięczny za każdą sugestię doświadczonych forumowiczów.
    Witam.
    Biorąc pod uwagę, że posiadasz panasa GX7 (stabilizacja w korpusie), oraz, że cena odgrywa rolę to rozpatrzyłbym obiektyw Olympusa M.Zuiko Digital 40-150 mm f/4.0-5.6 ED R. Dane techniczne na optycznych.
    Sam posiadam M.Zuiko Digital 40-150 mm f/4.0-5.6 ED bez literki R, (czyli jednego elementu HR w układzie optycznym) i sobie chwalę. Ostrość przy 150mm i maksymalnie otwartej przysłonie nie różni się praktycznie w centrum od tej w rogach: klik (trzeba klikać do oporu w celu powiększenia obrazka). Ten nowszy z oznaczeniem R powinien być teoretycznie lepszy. Jak nie boisz się używek to można kupić jeszcze taniej.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 24.01.17 o 13:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #98
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Operator Zobacz posta
    Ceny obu zoomów są podobne, jednak zakres kompletnie inny. Ja używam sporadycznie 45-200 od 2009 roku i nie narzekam, choć wielu wieszało już psy na tym obiektywie. Wtedy był to jedyny ''długi'' zoom Panasonica. Dziś jest jeszcze 100-300 tej firmy (około 2 razy droższy) i 100-400 firmowany przez Leicę (powyżej 7,5 tys). Mowa oczywiście o nowych szkłach dostępnych u nas, używki można kupić taniej. Do tego dochodzą obiektywy Olympusa - np. 75-300, jednak z tym jest podobnie - niektórzy sobie chwalą, inni psioczą. Musisz sam zdecydować co wybierzesz. W przypadku rzeczonego 45-200 trzeba uważać na to, by nie używać go w zapylonym środowisku - jest bardzo podatny na wewnętrzne zabrudzenie. Przekonałem się o tym kiedyś na własnej skórze.
    Niestety należę do tych którzy nie byli zadowoleni, tzn. na początku wszystko mi się podobało. Mały zgrabny, szybki. Tylko zdjęcia przestawały mi się podobać. Ale ja maruda jestem dlatego M1+ 50-200 f 2,8-3,5

  9. #99

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Niestety należę do tych którzy nie byli zadowoleni, tzn. na początku wszystko mi się podobało. Mały zgrabny, szybki. Tylko zdjęcia przestawały mi się podobać. Ale ja maruda jestem dlatego M1+ 50-200 f 2,8-3,5
    Kolego to zaszalałeś, ja aż tak nie mam zamiaru szaleć.
    Już kilka tysi wypłynęło, więc trzeba dać lekko na wstrzymanie. Muszę dobrze temat przemyśleć, co zakupić. Mam dużą ochotę na 35-100/2,8 pod warunkiem, że cena będzie przystępna, albo w coś olkowe lub panasowe w granicach 40-150 lub 45-200 bo mam jeszcze stałkę 42,5/1,7.Jeżeli by było 35-100/2,8, to stałkę dla lekkiej równowagi cenowej wypada sprzedać. Ten panas 45-200 mnie martwi jak taki lelawy na zabrudzenia.
    Próbował z Was ktoś tymi szkłami pstrykać macro z Raynoxem?
    A może oluś 60/2,8macro?Od razu dobra portretówka.
    Hm, głupawka okrutna mnie ogarnia. Tak po prawdzie chcę mieć dużo sprzętu a gorzej z talentem.
    Dziękuję za Wasze porady i sugestie, są bardzo cenne dla mnie, dziękuję również z góry za wyrozumiałość i poświęcony czas.
    Temat dogłębnie przemyślę, ale te zabawki drogie jak dobre wędki i kołowrotki.

  10. #100
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    @Jozeffo, masz tu sporo ludzi w Twojej okolicy ( Beskid Niski) Dobrze jest się z kimś spotkać i popróbować jak działa dane szkło. Miałem 45-200, ale dołożyłem i mam 100-300. Jestem z niego zadowolony.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Podobne wątki

  1. Panasonic LX5
    By C+ in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 5.12.11, 15:33
  2. Panasonic GF1 vs G2 vs G10 vs LX3/5 vs.... ??
    By gajos007 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 3.12.10, 11:47
  3. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.