Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Potrzebuję teleobiektywu do micro 4/3 i mam pytanie

  1. #21
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    @apz bo z długimi szkłami to już tak jest, że albo są dobre albo kompaktowe Fizyka jest prawdziwa.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Zdecydowanie polecam wieczorne żucie pszczół. Najlepiej macerowanych w ulubionych trunkach. Ranne szkodzi.

    Przeczytałbym jego sygnaturę. To jeden post niżej.

    Tu bym samochwałę trafił inaczej. A gdzie np. Olympus M.Zuiko Digital 300 mm f/4.0 ED IS PRO? A gdzie Voigtlander Nokton 10.5 mm f/0.95? Itd.
    czytasz ze zrozumieniem ?
    Voigtlander Nokton 10.5 mm f/0.95 to nie tele, w takim watku sie znajdujemy !!
    300/f4 cenowo jest jak panas 100-300 ? co mnie interesuje sygnaturka Apz ? chyba oczywiste jest, ze nikt nie kupuje 100-300 do portretów , jak dla mnie tylko do tego szkła z dużego systemu nadają się w mikro
    ogarnij sie !! dobrze Ci to zrobi !!

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Porównuję zatem L 100-300 nowy 2049 z Ceneo i ZD 50-200 1399-2800 gł. ok 2400- ceny z Allegro.

    Pracują z AF jak umieją, z E-M5 Mark II. Manualnie pracują świetnie, są systemowe, więc można korzystać z automatycznego powiększenia i peakingu - tutaj się te elektroniczne wizjery do czegoś konstruktywnego przydają.
    życzę powodzenia w fotografowaniu np. małych ptaków w manualu z uzyciem powiekszenia i FP
    w micro niestety mamy stosunkowo taniego panas 100-300 albo kosmicznie drogi 300 i odrobine tańszy panas 100-400, o 150/2,8 nie wspominam ze wzgledu na ogniskową
    focimy tym na co nas stać, dorabianie do tego filozofii o "szklanych szkłach", korekcjach, itp - oczywiście mozna, tylko po co ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #23
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    czytasz ze zrozumieniem ?
    Ja tak.
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    (...) co mnie interesuje sygnaturka Apz ? (...)
    To, że gdybyś przeczytał to byś nie pisał: "warunek konieczny sensownego używania tych szkieł to posiadanie EM 1 czyli najdroższego korpusu w ofercie". I kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    Voigtlander Nokton 10.5 mm f/0.95 (...) focimy tym na co nas stać, dorabianie do tego filozofii o "szklanych szkłach", korekcjach, itp - oczywiście mozna, tylko po co ?
    Jest drogi a do tego piłeś. Tak tedy pisałeś: "może porównaj obiektywy w podobnej cenie !! bo inaczej to pitu pitu".

    Muszę przyznać, że bezczelności Ci nie brakuje a poczucia humoru tak.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Ja tak.

    To, że gdybyś przeczytał to byś nie pisał: "warunek konieczny sensownego używania tych szkieł to posiadanie EM 1 czyli najdroższego korpusu w ofercie". I kto tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

    Jest drogi a do tego piłeś. Tak tedy pisałeś: "może porównaj obiektywy w podobnej cenie !! bo inaczej to pitu pitu".

    Muszę przyznać, że bezczelności Ci nie brakuje a poczucia humoru tak.
    podpinałeś kiedyś szkła z dużego systemu do micro ? jeżeli tak to dokładnie wiesz, że AF delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia, co nie zmienia, ze są ludzie którzy z uporem maniaka twierdzą, ze takie połączenie jest całkiem całkiem !! a nie jest !! tylko szkła 4/3 w połączeniu z em1 maja "dobry" AF
    nie piłem do ceny tylko do porównywania szkła za 2000 do szkieł po kilkanaście tysięcy
    zrozumiałeś wreszcie ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #25
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ...

    życzę powodzenia w fotografowaniu np. małych ptaków w manualu z uzyciem powiekszenia i FP
    w micro niestety mamy stosunkowo taniego panas 100-300 albo kosmicznie drogi 300 i odrobine tańszy panas 100-400, o 150/2,8 nie wspominam ze wzgledu na ogniskową
    focimy tym na co nas stać, dorabianie do tego filozofii o "szklanych szkłach", korekcjach, itp - oczywiście mozna, tylko po co ?
    Ponieważ fotografujesz ptaki Lumixem 100-300 to zapewne wiesz po co do tej działalności jest dobre szkło.
    Rzuć może okiem na ptaki Muminka od jakiegoś czasu w większości fotografowane Zd 90-250. Może jednak zobaczysz różnicę jakości wynikającą z transmisji i lepszej optyki. Bez filozofii, na obrazach....
    https://forum.olympusclub.pl/threads...a-tropie/page4 Niektóre wygrywały FM...

    Ja do fotografowania ptaków nie mam czasu i cierpliwości.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 4.01.17 o 19:35
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    apz
    ale ile kosztuje 90-250 a ile Panas 100-300? A Muminek ma... E-M1 właśnie.

  7. #27
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    apz
    ale ile kosztuje 90-250 a ile Panas 100-300? A Muminek ma... E-M1 właśnie.
    Przecież wiem.

    Odpowiedź brzmi jakieś sześc do siedmiu Panasów jak dobrze poszukać, czasem pięć za używkę w gorszym stanie zewnętrznym, jak widywałem. Rzadkie szkło niestety...Ponadto ostanio złotówka się na trochę "wzmocniła"...
    Co nie przeszkadza mi uważać, że jest to szkło lepsze, bardziej plastyczne i łatwiejsze do obsługi do ptaków od mZD 300/4, przy wszystkich zaletach stabilizacji tego nowego...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 4.01.17 o 20:10
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    @Muminek zamienił chyba 90-250 na 300 mm. AF z dużymi szkłami jest całkiem ok, pod warunkiem, że ma się EM1, ale testowałem ZD 70-300 i poza słabą jakością, ten obiektyw sam w sobie jest głośny i kręci mordą. Osobiście obecnie fotografuję 40-150 z MC14, jaka jakość moża zobaczyć w wątku namibijskim, no ale to już nie jest budżetowy zestaw, choć są liczne promocje, albo można obserwować aukcje na Allegro, gdzie można go wyrwać za 5000 zł. Jeżeli chodzi o 50-200, gdzieś jest mój wątek porównujący go do 40-150. Miałem oba, sprzedałem 50-200 głównie ze względu na wielkość. Obrazek z obu był praktycznie taki sam.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #29
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    zrozumiałeś wreszcie ?
    Co miałem wreszcie zrozumieć? Że nie na temat piszesz - to się dowiedziałem. Jak również i to, że nie mogąc postawić na swoim zaczynasz argumentum ad personam.
    Nie dam się zniżyć i zrównać do poziomu pieniactwa!

  10. #30
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Co miałem wreszcie zrozumieć? Że nie na temat piszesz - to się dowiedziałem. Jak również i to, że nie mogąc postawić na swoim zaczynasz argumentum ad personam.
    Nie dam się zniżyć i zrównać do poziomu pieniactwa!
    jednak nie zrozumiałeś
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Szukam teleobiektywu ogniskowa między 200-300mm.
    By Maciej44 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.05.15, 13:34
  2. Pytanie - potrzebuje porady
    By HUGO in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.05.04, 23:10
  3. Witam. Mam oto takie pytanie. Co ja potrzebuje
    By kolumb in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.12.03, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.