Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: EPL-7: ostry szeroki kąt, który z tych dwóch zamiast 14-42 Kit?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Ostrość jest wazna, ale moim zdaniem warto zwrócić uwagę na jaką mają dystorsję.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ErykS Zobacz posta
    Ok zdecydowalem się pójść w Panasonica, skłaniam się ku 12-35 f/2.8.
    Zauważyłem jednak jeszcze jeden ciekawy model Panasonic 12-60mm f/2.8-4, biorąc pod uwagę większy zasięg może warto go rozważyć? Znowu interesuje mnie głównie ostrość zdjęć w okolicach 12-14mm. Będę wdzięczny za opinię, jutro zamierzam kupić jeden z nich
    Ten 12-60 /2.8-4 ( zwróć uwagę bo jest i ciemniejsza wersja 4-5.6) jest chyba trudno dostępny- nie miałem go w ręku choc chciałem, a czas dostawy np w Cyfrowe to 5-10 dni.

    Cena.. jak cena, Olympusowy lustrzankowy 12-60/2.8-4 to genialne szkło i kosztowało podobnie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jkr, boisz się dystorsji w czasach prostowania ryby?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    No i w sieci piszą, że dystorsję ma doskonale kontrolowaną, zawsze to lepsze od usuwania w obróbce.

    https://www.ephotozine.com/article/l...h-review-30597
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #14

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    @Koriolan: no właśnie ta jaśniejsza wersja na piepierze wygląda apetycznie. Jestem teraz za granicą i być może uda mi się go przynajmniej obejrzeć.
    Trochę się boję tego, jak taka wielkość obiektywu (czy to 12-35 czy 12-60) będzie wyglądała na EPL-7 ale mam nadzieję że nie będzie tragedii...

  5. #15

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    88
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ErykS Zobacz posta
    @Koriolan: no właśnie ta jaśniejsza wersja na piepierze wygląda apetycznie. Jestem teraz za granicą i być może uda mi się go przynajmniej obejrzeć.
    Trochę się boję tego, jak taka wielkość obiektywu (czy to 12-35 czy 12-60) będzie wyglądała na EPL-7 ale mam nadzieję że nie będzie tragedii...
    http://j.mp/2rZMbbp

  6. #16

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    no właśnie camerasize daje jakiś pogląd, 12-35 jeszcze znośnie (choć mam niestety srebrne body), 12-60 już nieco mniej
    Szukam jeszcze w sieci zdjęć użytkowników, na pewno ktoś ma podobny zestaw.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ErykS Zobacz posta
    ...
    Szukam jeszcze w sieci zdjęć użytkowników, na pewno ktoś ma podobny zestaw.
    Też tak myślałem, ale pixelpeeper pokazuje zero wyników dla takiej kombinacji
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    22
    Siła reputacji
    8
    Moja galeria
    Ja również nic nie znalazłem sensownego.
    A to w ogóle śmieszne, bo od zawsze czytam, że jeśli zależy Ci na jakości lepiej wpakuj więcej $ w obiektyw i nieco mniej w samo body. Tak też zrobiłem, kupiłem EPL7, dość tani sprzęt i teraz chcę dokupić solidne (dla mnie drogie) szkło. Okazuje się, że chyba jestem w mniejszości

    W każdym razie - jak kupię jednego z tych panasoniców to się podzielę na forum, jeśli to może być dla kogoś interesujące?
    Ostatnio edytowane przez ErykS ; 7.06.17 o 07:48

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Koriolan w pierwszej wypowiedzi dobrze sugerował.
    Jak chcesz oglądnąć z 9-18 to zapraszam. Gdy mi brakuje szerokości to składam panoramę. Jest tam kilka.

    https://goo.gl/photos/XCeTUMyA15tEstiw5
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ErykS Zobacz posta
    kupiłem EPL7, dość tani sprzęt i teraz chcę dokupić solidne (dla mnie drogie) szkło. Okazuje się, że chyba jestem w mniejszości
    ale chodzi ci konkretnie o tego Panasonica-Leicę 12-60/2.8-4? To nowy obiektyw, który dopiero co zadebiutował. On jest już w ogóle realnie dostępny w sklepach?

    Ja też kupiłem tańszy aparat (E-M10), którego nie zmieniam. A do niego dokupiłem 12-40 i ostatnio Leicę 15/1.7. Super duet, 12-40 jest bardzo uniwersalny, 15/1.7 zabieram gdy potrzebuję mieć mały zestaw.

Podobne wątki

  1. Ostry Telezoom
    By Wesley in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26.11.12, 12:51
  2. jeden obiektyw zamiast dwóch
    By Grzegorz_n in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10.06.12, 19:36
  3. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22.07.09, 17:02
  4. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 24.07.08, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.